Polecane posty

peugeot    378

Moim zdaniem to zależy do jakiego ciągnika , bo jeśli do czegoś w typie ursusa c360 to tani chińczyk  za kilkanaście zł   będzie dobry . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Jako światła robocze? 

Brat zamawiał jakiś czas temu 2szt za 100zł. Zamówił 2 komplety co wizualnie wyglądało dobrze i rokowało, że będzie świecić, opisane oba jako 36W . Wygląd na aukcjach bardzo podobny itp. 

Jak przyszły, to jedne były na żywo w cieńszego gorszego materiału i pobierały niecałe 15W, a drugie solidniej wyglądały, świeciły lepiej, pobierały 22W i te zostały. 

Te gorsze były odesłane.

Później te lepsze były z ciekawości rozebrane, to wyglądały nienajgorzej i miały nawet w miarę dobre odprowadzenie ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
2 godziny temu, peugeot napisał:

Moim zdaniem to zależy do jakiego ciągnika , bo jeśli do czegoś w typie ursusa c360 to tani chińczyk  za kilkanaście zł   będzie dobry . 

Bo jak jedziesz 60 to masz lepszy wzrok i lepiej widzisz w ciemnosci a jak jedziesz fendem to gowno widac i potrzeba najlepszych swiatel?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
5 minut temu, mds212 napisał:

Bo jak jedziesz 60 to masz lepszy wzrok i lepiej widzisz w ciemnosci a jak jedziesz fendem to gowno widac i potrzeba najlepszych swiatel?

Jak kupisz gówno światła do fendta to możesz zapomnieć o posłuchaniu radia w tym wspaniałym ciągniku ;) W 60-tce to i tak bez znaczenia, bo żadne radio nie będzie głośniejsze od wyjących zwolnic xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Czyli dobre swiatla wg CIebie roznia sie tylko tym ze nie zaklocaja radia? :D A pozatym tanie zaklocaja tylko sygnal radia z pamieci mozesz sluchac spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Taka c360 nie pracuje zazwyczaj  nocami przez wiele godzin to przeważnie ciągniki pomocnicze , inwestowania w drogie lampy nie zawsze jest konieczne . Przy krótkotrwałej pracy te tanie będą wystarczające . 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
25 minut temu, mds212 napisał:

a jak u kogoś 69 to główny sprzęt. i pracuje mocami.

To znaczy że albo ciągnik za mały, albo rolnictwo to hobby i pracuje po godzinach normalnej pracy na etacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Próbowałem różnych lamp , i dochodzę do wniosku że nie ma znaczenia ani marka ani cena , w każdej opcji może być jakiś niewypał

Najbardziej zadowolony jestem z tych : https://allegro.pl/oferta/lampa-robocza-mala-spot-halogen-3led-12-24v-600lm-11754068897

największym plusem jest to że światło nie odbija się od wszystkich błyszczących elementów (tłumik , maska itd ) tak jak to jest w typowych lampach roboczych z rozproszonym światłem

Takie z rozproszonym światłem na tył ciągnika mogą być.


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A radiio zagluszaja. Ja keidys kupilem te 9 diodowe kwadratowe zxa 30 zl i dziwo nie zkalocaja a te 16 diodowe za za 22zl i juz radio trzeszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

mój sąsiad jak do C-330 założył ledy to nawet zaczął orać na głęboko na 3 skiby(przedtem orał na 2) . klasa ziemi 5.🤣🤣🤣🤣🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

To znaczy że albo ciągnik za mały, albo rolnictwo to hobby i pracuje po godzinach normalnej pracy na etacie. 

Albo ma tą siuntkę spiętą z opryskiwaczem i od h... sadu do pryskania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    119
6 godzin temu, Marecki2922 napisał:

Próbowałem różnych lamp , i dochodzę do wniosku że nie ma znaczenia ani marka ani cena , w każdej opcji może być jakiś niewypał

Najbardziej zadowolony jestem z tych : https://allegro.pl/oferta/lampa-robocza-mala-spot-halogen-3led-12-24v-600lm-11754068897

największym plusem jest to że światło nie odbija się od wszystkich błyszczących elementów (tłumik , maska itd ) tak jak to jest w typowych lampach roboczych z rozproszonym światłem

Takie z rozproszonym światłem na tył ciągnika mogą być.

A wytrzymają chociaż rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

W jednym z ciągników mam te lampy podłączone do świateł drogowych i już ze sześć lat świecą i nawet nie da się zauważyć spadku siły światła 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam Mam agregat AV22. Nie jestem pewien czy nikt tam nie kombinował przy kabelkach. RDC jest nie podłączone i nie działa miernik F-BC na panelu. Nie wyświetla żadnych informacji. Ktoś poratuje jakimś zdjęciem wnętrza skrzynki ze środka, schematem tego miernika
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie zakupiłem silnik SIEMENS 4KW chciałbym go zamontować do krejzagi. ale jak go podłączyć? czy będzie on działał na 400V
      czy w takim silniku stosuje sie wyłącznik gwiazda trójkąt? + zabezpieczenie termiczne,? prosił bym o poradę w załączniku wysyłam zdjęcia tego silnika wraz z tabliczka znamionowa



    • Przez DrJoint
      Zepsuł mi sie silnik od sterowania daszkiem rury sieczkarni, zamontowalem silownik dwustronnego dzialania przy zamianie + z - i teraz nie wiem jak to podlaczyc i co dokupić. 
      Z pilota sterowania mam 3 kable, w jednym jest stały minus, gdy wcisnę przycisk Góra to w drugim pojawia sie plus, gdy wcisne Dół to plus pojawia sie w trzecim. Od siłownika wychodzą tylko 2 kable. Jak to podłączyć??
    • Przez Hygdys12
      Witam mam problem ze śrutownikiem ssąco tłoczącym  mam silnik 5,5kw 2900obr i jak wezmę odsunę na maxa zasów to śrutownik zaczyna się zapychać i nie daje rade wrzucić sruty do mieszalnika co jest przyczyną za słaby silnik?
    • Przez Marecki2922
      Witam , natknąłem się na pewien filmik i tak z ciekawości zastanawiam się czy takie coś może działać , rozsądnie patrząc to nie no bo gdyby działało to po co by były baterie np. do latarek 
      A może ktoś na forum już próbował zrobić takie urządzenie 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj