Celownik07

Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Polecane posty

Krystian86    16

Juz podzialane. Tylko cos podejrzanie szybko to poszlo. Nie wiem czy czlowiek przyzwyczajony jeszcze do wersji papierowych i stosu kartek czy co???


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
2 minuty temu, Krystian86 napisał:

Juz podzialane. Tylko cos podejrzanie szybko to poszlo. Nie wiem czy czlowiek przyzwyczajony jeszcze do wersji papierowych i stosu kartek czy co???

za skomplikowane wytyczne dali dla prostego chłopa - a to wszystko tak naprawde maja w swoich systemach wiec wynik sam sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Podejrzewam ze tak jedne dane zaciagna z irz drugie z wniosku obaszarowego i na tym sie skonczy. Jakby nie patrzec wchodzi nowa era. Z jednej strony bedzie troche brakowac tych kolejw w arimr i sluchania rozkminy rolasow.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
6 minut temu, Krystian86 napisał:

Podejrzewam ze tak jedne dane zaciagna z irz drugie z wniosku obaszarowego i na tym sie skonczy. Jakby nie patrzec wchodzi nowa era. Z jednej strony bedzie troche brakowac tych kolejw w arimr i sluchania rozkminy rolasow.

nigdy nie bylem. zawsze wsio  internet/telefon. ciekawy jestem nowego ewniosku do bezpośrednich

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, Celownik07 napisał:

A trzeba jakieś zgody małżonka jak ma się gospodarstwo tylko na siebie ? Bo mi co znajomy mówił ale zbytnio nie zrozumiałem a jutro do tego usiade

Tam odrazy wychodzi ile wyliczyli ? I jest jakieś potwierdenie zeby sobie wydrukować bo wiadomo jak te systemy działają 

 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16
2 minuty temu, damianos95 napisał:

A trzeba jakieś zgody małżonka jak ma się gospodarstwo tylko na siebie ? Bo mi co znajomy mówił ale zbytnio nie zrozumiałem a jutro do tego usiade

Tam odrazy wychodzi ile wyliczyli ? I jest jakieś potwierdenie zeby sobie wydrukować bo wiadomo jak te systemy działają 

 

Dzwonilem w tej do ARiMR i sami mi nie potrafili na to odpowiedziec. Dodam ze w systemie stado mam zarejestrowane tylko na siebie ale pani powiedziala ze jak jestem w zwiazku malzenskim to powinien sie do nich udac i poprawic w systemie, ale na te chwile nie potrafila mi odpowiedziec jak zrobic zeby bylo dobrze.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
29 minut temu, damianos95 napisał:

A trzeba jakieś zgody małżonka jak ma się gospodarstwo tylko na siebie ? Bo mi co znajomy mówił ale zbytnio nie zrozumiałem a jutro do tego usiade

Tam odrazy wychodzi ile wyliczyli ? I jest jakieś potwierdenie zeby sobie wydrukować bo wiadomo jak te systemy działają 

 

Potwierdzenie masz od razu i potem sms z arimr. To nie jest pomoc dla rodzin wiec jak masz gospodarstwo na siebie to zgody zony nie potrzeba. Z wyslanego wnioski nic sie nie dowiesz- dopiero pewnie jak przyjdzie decyzja.

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Nie było mnie tu jakis czas i nie chce mi się czytać tych wypocin idiotów ale tak się spytam tych kretynów handlarzykow czy dalej uważają ze to wolny rynek itd?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jezeli ostatnie sztuki sprzedałem w maju 2022 a od kwietnia 2021 do marca 2022 miałem ok 50 prosiat i od kwietnia 2022 żadnen prosiak u mnie sie nie urodził to nic mi sie nie należy ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no złoże a jakieś załączniki trzeba tam dać oświadczenia zony itp?  

nr gosp jest na mnie zona nie ma czyli nic tam nie zaznaczam w tych "Prosze o uwzglednienie, spełnienie zwierzą moich lub zony itd "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
12 minut temu, Sokol2 napisał:

no złoże a jakieś załączniki trzeba tam dać oświadczenia zony itp?  

nr gosp jest na mnie zona nie ma czyli nic tam nie zaznaczam w tych "Prosze o uwzglednienie, spełnienie zwierzą moich lub zony itd "?

Nic. 1minuta roboty z tym jak wszystko na ciebie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

No dobra ale zgłosiłeś urodzenie w tym terminie od 1 kwietnia 2021 do 31 marca 2022 czy te swinie tak sobie poprostu sa w irz??


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Zgłosiłem faktyczny stan. W dniu 20.12.2021 doszło mi kilka sztuk i było na irz 10 sztuk. Z tego co pamiętam to było mówione że w tym terminie od kwietnia do marca aby się załapać to trzeba było mieć minimum 10 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    664
3 godziny temu, velFoka napisał:

Zgłosiłem faktyczny stan. W dniu 20.12.2021 doszło mi kilka sztuk i było na irz 10 sztuk. Z tego co pamiętam to było mówione że w tym terminie od kwietnia do marca aby się załapać to trzeba było mieć minimum 10 sztuk.

jakie województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj