Pietras892

Firmy sprowadzające zboża z ukrainy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653
13 godzin temu, soltys48 napisał:

Do 15tyś można spokojnie 

Tylko takich rolników coraz mniej. U nas jeszcze rolnicy emeryci tak sprzedawali po 2 czy 3 tony lub troszkę więcej. Ale pooddawali ziemię. Teraz handlarz jak ma więcej płacić to nawet woli na fakturę i przelew bo ma dwa tygodnie i jak dobrze się zakręci to zboże opyli i forsę ci odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

 

 

16 godzin temu, Dublin napisał:

Wczoraj popierałeś Pana Jarosława Kaczyńskiego a teraz niepopierasz Wy rolnicy jesteśmy najbardziej rozszceniową i bezczelesną grupą społeczną niepłacącą podatów i wyciągającą ręce po  czyjeś i chwalącą Pana Prezesa tylko kiedy przyjdzie przelew za nicnierobienie a za chwilę Go znowu wyzywającą i próbującą naciągnąć na kolejny datek.

ma to sens ,tylko narzekać potrafimy 

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
17 godzin temu, Dublin napisał:

Wczoraj popierałeś Pana Jarosława Kaczyńskiego a teraz niepopierasz Wy rolnicy jesteśmy najbardziej rozszceniową i bezczelesną grupą społeczną niepłacącą podatów i wyciągającą ręce po  czyjeś i chwalącą Pana Prezesa tylko kiedy przyjdzie przelew za nicnierobienie a za chwilę Go znowu wyzywającą i próbującą naciągnąć na kolejny datek.

Kaczyńskiego popierają tylko roszczeniowe grupy które uwierzą, ze im coś da. A sam Kaczyński mówi, że chłopi są chciwi i pazerni i zagłosują za parę zł. Więc najpierw im daje a jak zagłosują zabiera. I tak jedzie oszukując poszczególne grupy społeczne. Najpierw daje potem rosną podatki opłaty inflacja i w ten sposób zabiera co dał z nawiązką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
Dnia 18.12.2022 o 13:48, Pietras892 napisał:

Witam wszystkich.

Założyłem  ten temat w celu wymiany informacji na temat naszych „partnerow handlowych” którzy sprowadzają zboża z ukrainy i psują nam krajowy rynek. 

Może warto się zastananowic czy kupować u nich nawozy i śor skoro jawnie działają na naszą niekorzyść. 
skoro mamy wolny rynek to moze i my powinnismy się zostanowić u kogosię zaopatrujemy . 
co o tym myślicie?

 

 

A jak nawóz kupujesz zagraniczny to dobrze?

Dnia 21.12.2022 o 12:59, Patryk3802 napisał:

No to nie dziw się że boją się podać nazwy, jak sam masz obawy. 

Ja dodam tylko że wiem o 3 firmach w naszym regionie które sprowadzają zboże/kukurydzę z Ukrainy, a przedstawiciel. Jednej z firm powiedział do mnie że cała wina leży po stronie rolników dlatego że po żniwach zamknęli magazyny a oni potrzebują paszy. Póki co nie będę wymieniał głośno nazwy firm ale że kupują dowody mam niezbite gdyż będąc w "lokalnym" elewatorze zatrzymali mnie a przepuścili 3 auta z Ukrainy bez kolejki z rzepakiem. Na dowód mam nagranie wideo 

Przecież jak tylko trochę zaczyna drożeć to część z rolników tylko szuka pretekstu żeby nie sprzedać.

Znam takich co nie naszykowali towaru bo jak powiedział kupcowi krowa mu się ciężko cielila a obora pusta od X lat stoi

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Jaki zagraniczny…  kupowałem tylko z Litwy z ich zakładów azotowych. Zresztà jakikolwiek by nie był to podatek  i ewentualne cło zostały w budżecie panstwa  wiec w czym problem bo z nawozami nie ma wolnej amerykanki jak z ukrainskim zbożem

Litwa jest w UE wiec w czym jest problem.  
Skoro mamy konkurować z ukrainą to i u nas powinno się odblokować zakazy chociażby na środki chemiczne ,które oni mają i np  powinni znieść cło jak my chcemy sprzedać coś im.

A to że jak cena idzie w gorę to normalne, że kto nie musi to nie sprzedaje.Niekt nie jest samarytaninem.Nie tylko w rolnictwie takie praktyki .To normalna zasada handlu i wolnego rynku. Sprzedajesz i czy wgl. Sprzedajesz to już tylko Twoja sprawa. 
 

Edytowano przez Pietras892
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

To i ukraińskie jest tańsze to po co ma droższe kupować. Tylko poruszyłeś zasadniczy problem ze tam jest stosowane w opór substancji aktywnych w śor które u nas są zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116

W tym roku jak na wiosnę było ze zbożem? Cena dobra to aby sprzedać a że na lokalny rynek może nie być? Sprowadzi się tańsze z zagranicy i odbiło się to czkawką 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1972

Przecież w kraju zostało sporo zboża z poprzedniego sezonu. W 2020 brakowało, a ulubieniec tutejszych dzieci Ardanowski miał wówczas sprzedawać młynarzom wirtualną pszenicę z Elewarru. Przed kompromitacją uratowała  tego mitomana ptasia grypa w okolicach Żuromina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
3 godziny temu, PAN88 napisał:

To i ukraińskie jest tańsze to po co ma droższe kupować. Tylko poruszyłeś zasadniczy problem ze tam jest stosowane w opór substancji aktywnych w śor które u nas są zabronione

Ale czy Ty nie potrafisz zrozumieć co to jest cło i obrot wewnątrz wspolnoty czytaj UE. ? 

Ukraina nie jest w tej wspólnocie a zboze jest zwolnione z cła które powinno być naliczane. Dlatego to jest takie bee. 
to tak jak Ty musiałbyś płacić podatek od wszystkiego co masz , a Twój sąsiad za to samo- byłby zwolniony.Ty byś dokladał a on zarabiał. Spoko by było?

Ludzie się cieszą ,że tańsza pasza.  zobaczymy co powiedzą jak mleko i mieso zaczną wieźć. A tak ma być. 
Niektórzy bedą się cieszyć że katon mleka kupią poniżej 2 zł i udko na obiad za 5zł szczegolnie Ci w miescie😁 Coś mi się wydaje że słono zapłacimy za postawienie sasiada na nogi

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
48 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Przecież w kraju zostało sporo zboża z poprzedniego sezonu. W 2020 brakowało, a ulubieniec tutejszych dzieci Ardanowski miał wówczas sprzedawać młynarzom wirtualną pszenicę z Elewarru. Przed kompromitacją uratowała  tego mitomana ptasia grypa w okolicach Żuromina...

Z tą ptasią grypą w okolicach Żuromina to się Romanowski wykazał... Ale to nie miejsce na takie wywody

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
8 godzin temu, gregor1284 napisał:

Z tą ptasią grypą w okolicach Żuromina to się Romanowski wykazał... Ale to nie miejsce na takie wywody

 

Cytuję producenta drobiu stamtąd dobrze że przyszła ptasia grypa bo będą odszkodowania a tak na tym rzucie byłyby mocny doklad

8 godzin temu, Pietras892 napisał:

Ale czy Ty nie potrafisz zrozumieć co to jest cło i obrot wewnątrz wspolnoty czytaj UE. ? 

Ukraina nie jest w tej wspólnocie a zboze jest zwolnione z cła które powinno być naliczane. Dlatego to jest takie bee. 
to tak jak Ty musiałbyś płacić podatek od wszystkiego co masz , a Twój sąsiad za to samo- byłby zwolniony.Ty byś dokladał a on zarabiał. Spoko by było?

Ludzie się cieszą ,że tańsza pasza.  zobaczymy co powiedzą jak mleko i mieso zaczną wieźć. A tak ma być. 
Niektórzy bedą się cieszyć że katon mleka kupią poniżej 2 zł i udko na obiad za 5zł szczegolnie Ci w miescie😁 Coś mi się wydaje że słono zapłacimy za postawienie sasiada na nogi

Wiem co to jest cło. Ta propaganda że nie ma zboża odbiła się czkawką

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Tiaaa producenci drobiu i dokład😂
Jak płaci weterynaria za wybicie stada? Wiesz? Takie bajki to 200x słyszałem że komuś tam kurnikarz mówił ze mu ptasia dupe uratowała.

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co łyso ci, ze na nich głosowałeś a oni cię teraz w dupsko dymają? Chciałeś pisu masz pis. Tak kończą frajerzy. Uwierzyłeś, że dajo bo forsa leci z nieba teraz za to płać. Może ci się oczęta od tego dymania otworzą. Takie życzenia dla ciebie ode mnie i dla reszty frajerów co na pis głosowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 minut temu, hubertuss napisał:

Ciekawe ilu tych lubelskich rolników głosowało na pis?

Co to ma do rzeczy?jeszcze spytaj ilu głosowało na PO, spytaj ilu głosowało na peezel, na Konfederację i innych.Nie każdy jest prorokiem jak ty by przewidzieć co Pis zrobi za trzy lata po wyborach, może powiedz szczegółowo kto będzie rządził za trzy lata i jakie będą ceny a ja zrobię screena i zobaczymy ile z twoich proroctw się spełni.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Powiem wam tylko jedno, w tym temacie od razu widać kto głosował na PiS, bo nie obwinia on rządu za ta cała sytuację z importem, a całej sytuacji wg tych osób są winne firmy które wykorzystują po prostu możliwości na które pozwala im ustawodawca... 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak co to ma do rzeczy? Ludzie uwierzyli, że pis da bo forsa z nieba leci czy z jakiejś tam mafii. W czasach koniunktury forsa była. A potem jak koniunktura się skończyła by dać trzeba było wziąć od ludzi. Teraz rolnik płaci za to co tak mu pis dawał.

Nie trzeba być prorokiem by wiedzieć co zrobi Kaczyński. Poczytaj sobie trochę o nim o jego karierze politycznej i o ulubionym haśle "teraz k**wa my". Kaczyński już przecież rządził i był podobny cyrk a ty piszesz, ze nie wiedziałeś. Wstyd. 

13 minut temu, rex15 napisał:

Nie glosowalem na pis, a ty dalej glosuj na swoją platforme

Tak tak nie głosowałem sam się pis wybrał. A teraz pretensje i nerwy. Gdybyś wybrał mądry rząd to zrobili by jakieś kaucje na wywóz kontyngenty czy coś innego czy bardziej tego dopilnowali. Ale ty wybrałeś durni i to widać bo oni nic nie umieją porządnie zrobić. A teraz piszesz, że nie głosowałeś. Tak jak ci na tych protestach pewnie.

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Powiem wam tylko jedno, w tym temacie od razu widać kto głosował na PiS, bo nie obwinia on rządu za ta cała sytuację z importem, a całej sytuacji wg tych osób są winne firmy które wykorzystują po prostu możliwości na które pozwala im ustawodawca... 

Przecież te wszystkie firmy działają w ramach prawnych na jakie pozwala rząd pisu. To co ich winić. Chcą zarabiać jak każdy i wykorzystują prawo jakie stanowi pis aby jak najwięcej zarobić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
10 minut temu, hubertuss napisał:

Gdybyś wybrał mądry rząd

A który to jest mądry rząd?która partia lub partie tworzyły mądry rząd?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Hubertusa nie pytaj, bo to siemiatycki magnat, tam to platforma za wszelką cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj