Polecane posty

Wolodymyr    0

Jak to możliwe? Po uruchomieniu silnika przy zdjętych przewodach z elektrozaworów pług sam się podnosi. Co jest nie tak?

20221210_173604.jpg

20221212_142444.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0

Kupiłem ciągnik Massey Ferguson 2645 z niedziałającym EHR, zamiast oryginalnego włącznika poprzedni właściciele zamontowali jakiś chiński, w którym pozycja nie jest stała, a jak puszczasz palec to wraca do neutralnego pod działaniem wiosny. Poprzedni właściciel podłączył ten chiński włącznik bezpośrednio do elektrozaworów rozdzielacza i tak działało. Poprzedni właściciel dał mi centralkę sterującą ECU oddzielnie od ciągnika.

Czy naprawdę możliwe jest przywrócenie pierwotnego dzieła EHR? Czy jest na Lubelszczyźnie jakiś mechanik do którego można wszystko zawieźć a on to sprawdzi i naprawi.

Jestem z Ukrainy, moja córka mieszka w Lublinie, jeżdżę do niej raz na kilka miesięcy, mam 60 lat, wtedy wypuszczają mnie za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Wykrec, przemyj w benzynie lub ropie. Przedmuchaj sprezarka. Powciskaj go palcem i zobacz czy chodzi plynnie czy się nie zacina i powinno chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0

Wymontowałem elektrozawór, gumowy pierścień był pęknięty, ale widocznie nie w tym problem, po prostu olej nie wypływa

20221213_141731.jpg

Korpus elektrozaworu jest nadal uszkodzony, czy brud może zostać wydmuchany?

20221213_141737.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    137

Wykręciłeś cały rozdzielacz nie elektrozawór. Elektrozawór to ta część gdzie podpinasz wtyczke z prądem. Na tym drugim zdjęciu to jest. Z tego co widze to masz to na 4 śrubki przykręcone 

 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0
Dnia 13.12.2022 o 11:24, kamil800 napisał:

Wykrec, przemyj w benzynie lub ropie. Przedmuchaj sprezarka. Powciskaj go palcem i zobacz czy chodzi plynnie czy się nie zacina i powinno chodzic

Po praniu i czyszczeniu nic się nie zmieniło. Odpalasz silnik i pług sam się podnosi. Opuszcza się przełącznikiem bez problemów. Ale po podgrzaniu oleju sam przestaje rosnąć. Gdy chce się go podnieść przełącznikiem, jak wciska się gaz to pług trochę się unosi, ale nie ma siły odbić się od ziemi, nie ma wystarczającego ciśnienia. Ale pompa działa, zmierzyłem ciśnienie, było 180 bar. Zrobiłem też trójnik i podłączyłem przystawkę do dodatkowej sekcji rozdzielacza i pług podnosi się i opada normalnie. I co robić? Czy da się naprawić ten rozdzielacz? Prawdopodobnie nie da się kupić nowego do 40-letniego ciągnika, ale czy można zamontow  zamiennik, np. bułgarski

490wpx_d88b59dec564a1edcc8fd88168e618e5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawdo podobnie zacina się zawór od podnoszenia znajduje się on  pod tą kostką co jest na zdjęciu bo też mam taki problem w moim MF2645 i winny jest zawór nieraz potrafił się zaciąć i nie dało rady podnieść ramion  a pompa cały czas chodziła a zawór się nie cofał staną kołkiem i trzeba było go wyciągnąć i bardzo drobnym papierem ściernym podszlifować tak aby rys nie było na nim ale to nie pomogło bo po jakimś czasie się zaciął spowrotem i szukam nowego zaworu do tego rozdzielacza ale na internecie nic niema chyba że jakiś używany się uda znaleźć w dobrym stanie, lub dać cały rozdzielacz do regeneracji 

Edytowano przez MariuszMF2645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0
3 godziny temu, MariuszMF2645 napisał:

 

3 godziny temu, MariuszMF2645 napisał:

dać cały rozdzielacz do regeneracji

A w jakiej firmie mogą dokonać wysokiej jakości napraw?
star_borde
A czy nie jest bardziej niezawodne i tańsze wyposażenie nowego bułgarskiego?
 
A w jakiej firmie mogą 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie wiem która firma zrobi to najlepiej bo jest to rozdzielacz elektro hydrauliczny  i nie każda firma potrafi je regenerować i nie wiem czy to pomoże,od razu mówię nie znam się na tym tylko mówię co by mogło pomóc a nie koniecznie musi nie jestem Mechanikiem

Edytowano przez MariuszMF2645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0

Nie można naprawić oryginalnego rozdzielacza. Widoczne zużycie mechaniczne. Dlatego kupiłem bułgarski za 80 litrów. Czy to zadziała? A jak prawidłowo podłączyć hydraulikę i prąd?

20230401_082609.jpg

20230401_081242.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Hydraulika P zasilanie, T powrót, N wyjście na tuleję ciśnieniowa do zasilania innego rozdzielacza. Elektrycznie to podłączasz tylko + i - do cewki, pod te cieńsze wyjścia, obojętnie który gdzie podłączysz bo to tylko elektromagnes... Ewentualnie można dokupić adaptery do Twoich oryginalnych wtyczek, wyglądają na AMP junior więc to coś takiego

 https://www.fanina.pl/oferta/zlacza-i-wtyczki-elektryczne/adapter-dinjpt.html

W kwestii hydrauliki to zapewne siłowniki są tam nurnikowe, więc podłączasz tylko jeden przewód z rozdzielacza np A, a z wyjście B musisz połączyć z przewodem powrotnym, żeby nie męczyć pompy przy opuszczaniu

Edytowano przez peewee1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0
1 godzinę temu, peewee1984 napisał:

Hydraulika P zasilanie, T powrót, N wyjście na tuleję ciśnieniowa do zasilania innego rozdzielacza. Elektrycznie to podłączasz tylko + i - do cewki, pod te cieńsze wyjścia, obojętnie który gdzie podłączysz bo to tylko elektromagnes... Ewentualnie można dokupić adaptery do Twoich oryginalnych wtyczek, wyglądają na AMP junior więc to coś takiego

 https://www.fanina.pl/oferta/zlacza-i-wtyczki-elektryczne/adapter-dinjpt.html

W kwestii hydrauliki to zapewne siłowniki są tam nurnikowe, więc podłączasz tylko jeden przewód z rozdzielacza np A, a z wyjście B musisz połączyć z przewodem powrotnym, żeby nie męczyć pompy przy opuszczaniu

Dziękuję za odpowiedź. Kolejne pytanie: czy standardowy system EHR będzie działał normalnie z takim bułgarskim rozdzielaczem? Czy będzie tylko góra-dół bez regulacji pozycyjnej i mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Raczej powinien działać. Zasada działania rozdzielacza się nie zmieni, jak dostanie sygnał z centralki to podniesie lub opuści. Ciekawe czy ten sterownik od EHR jest sprawny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0
9 godzin temu, peewee1984 napisał:

 Ciekawe czy ten sterownik od EHR jest sprawny...

Najbardziej niezawodną naprawą byłby dobry fachowiec. Aby usunąć całe okablowanie EHR, wszystkie przełączniki, wszystkie czujniki, potencjometr, sterownik z ciągnika i zanieś go do mechanika w celu przeglądu i naprawy. Gdzie znaleźć takiego fachowca w Polsce?

W ostateczności istnieje możliwość zakupu HPS Plus Elektro V2 uniwersalne elektroniczne wspomaganie podnośnika TUZ na elektrozaworach.

Ale lepiej jest naprawić fabryczny oryginalny EHR

2023-04-02 (1).png

Edytowano przez Wolodymyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj