Skocz do zawartości
mesomorph

Ciśnienie powietrza w kołach.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
volvo    23

Kolego izydor6280 chyba odwrotnie.Przy 1.1 bar jedź z pełnym rozrzutnikiem jednoosiowym.

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    23

0.9 to z lekką maszyną zawieszaną albo ciągnioną.Dla mnie 1.3 to minimum,często jeżdżę do lasu

volvo    23

Nalewki?Najedź na pieniek i niedługo się rozwarstwi.Wolę mieć większe ciśnienie w kołach i pewność że nie rozwalę opony na niespodziance.

Zwłaszcza radialki,które są drogie i mają delikatne boki.

zetor111447    1

jakie powinno byc cisnienie do orki w oponie radialnej w zetorze forterra rozmiar opony tył; 520/70R38 a przod to 420...dalje nie pamietam... dorazi ktos jakie cisnienie do orki i transportu?

Piters182    18

Odpowiednie ciśnienie do kół jest naprawdę ciężko dobrać. Bo do każdej pracy powinno być inne ciśnienie, na transport inne na pole inne. Co do pracy w polu to też zależy czy maszyny są zawieszane czy ciągane. Jak ciągane to można więcej upuścić, a jak zawieszane to jak się dyga 3 tonowy siewnik czy jakieś pługi ciężkie czy inną maszynę to już tak nie można sobie pozwolić. Jeszcze też zależy jak ma się daleko do tego pola czy ma się w koło gospodarstwa czy ma się do 10km do pola i trzeba jechać prawie na kapciach po asfalcie. Także bardzo ciężko się dobrać odpowiednie ciśnienie, bo przy jednej pracy jest dobre a przy innej będzie złe. Ja np. w swoim Claasie Arionie 135km stosuje w pracy w polu 2.0 tył i 1.6 przód. A transport 1.6 tył i 1.6 przód.

crvx40    7

Panowie jakie powinno byc cisnienie w oponach radialnych 480/70/28. ciagnik pracuje tylko w polu i sa to opony na przodzie ciagnika. Na oponie pisze 2,5bar ale czy to jest cisnienie maksymalne jakie powinno byc w oponie. Opony to Taurus Point 70. Z tylu mam 520/85/38 stomila i tez jest za duzo wiatru chyba bo jezdzi sie jak na wozie drabiniastym. Jakie musi byc cisnienie zeby nie uszkodzic opon?

jaco512    39

2,5 bara jest potrzebne do osadzenia opony na feldze. Normalnie wystarczy 1.2-1.4 bara.

Piters182    18

2.5 bar to jest maksymalne dopuszczalne ciśnienie w tej opony. Jeśli tylko na pole, i jeśli się nie podnośi duży ciężarów to 1 bar powinno być ok.

mezik    0

Koledzy jakie powinno być ciśnienie w przednim ogumieniu w bizonie ZO56 na oponach 23.1-26?

izydor6280    485

ile w radialna :huh:

wiesz ze przy takim cisnieniu poslizg bedzie wiekszy niz w diagonalnej

pisalem juz wczesniej, ale napisze jeszcze raz: radialna 0.9-1.5 diagonalna 1.1-1.5

Rolnik1973    1279

Ja w 3512 w radialce trzymam 1.5, ale teraz woziłem obornik to dałem 1.7 i do orki nie spuszczałem i tak samo szło jak na 1.5. Po mojemu robota poniżej 1.5 to łamanie i marnacja opon.

balcerek1    91

0,9 w radialce to nawet pługa nie zakładaj.Miałem w swojej radialne i 1,8 było cały czas i siedziała i nie miła w polu poślizgu.Mam też Władka i też mam 1,8 i też siedzą.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciśnienie się dobiera nie tylko do prac jakie chce się wykonywać ale też do szerokości opony w ciągniku. 0,9 bywa dobrym rozwiązaniem.

. Po mojemu robota poniżej 1.5 to łamanie i marnacja opon.

Jakby nie patrzeć, to taki jest cel oplotu radialnego. Dzięki temu zwiększa się pole styku opony z gruntem i zwiększa tym samym przyczepność. W oponach niskoprofilowych jest to jeszcze bardziej widoczne.

Darek914    0

Tematy połączone

Jakie powinno byc cisnienie w ogumieniu z przodu i z tyłu .

Edytowano przez KRISTOFORn

medion69    0

A w oponie 16,9x34 jakie może być ciśnienie optymalne do pracy w polu a jakie do transportu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mf362
      W przyszłym roku chce zmienić opony w w ursusie.
      Na pewno radialne ale zastanawiam sie po miedzy 14.9 @ 16.9.
      A czy moc nie spadnie na tych szerszych?w polu na 3 biegu nie oslabnie?
      Mam mokre laki to na plus 16.9 podobno lepiej sie wygrzebuje.
      Jakie marki opon polecacie.?
      Czy do radialnych nie będzie mi przecierac dętek?

• Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?