kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

Nitram92    1

Powiem tak; wozu nigdy nie mialem i watpie by w najblizszym czasie sie pojawił ale sasiad kupil . Ma metalfacha 5 m, i tak; Calej belki nie wsadzi tylko musi ją rozłupac troszku bo jak sie wstawi w tego ślimaka na dole to ciągnik potrafi zgasić[osobiście przy tym byłem ] albo [to slyszałem] ze waly przekazu mocy sie ukręcały. jak wysypuje to jest tak ze leci cienko i nagle jak rypnie to az za duzo. Pracuje z zetorkiem 5011 i dostaje nieżle, mimio iz kreci przez biegi. Z załadunkiem i mieszaniem przygotowanie paszy zajmuje mu ok godzinke z hakiem. Przypuszczam ze to okres przejsciowy [stary system karmienia na TMR] mleko mu spadło. Zostaje sporo niedojadow ale to juz inna bajka [jakośc komponentow]. polecam woz kenen z poziomym slimakiem Cała belka jest niestraszna zatrzymuje sie ona na ''rusztach' i stopniowo jest ''obgryzana'' przez elementy slimaka, no samo wydawanie paszy z wozu bardzo rownomierne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hmm.. zaciekawiłeś mnie tym postem czyli wozy z poziomym walkiem są lepsze od pionowych?? Chodzi mi tu o wozy o poj. do 7 m3 bo takim przedzialem będe sie w przyszlym roku interesował . Do tej pory moim pewniakiem co do zakupu był Sano 5m3 ,ale jesli mam się ,,bawić,, w podtrzymywania beli to może jednak lepszy bylby wóz z poziomym wałkiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja do swojego też nieraz zakładam C-360 i zależny WOM, np 2 maks 3 przy rozrywaniu beli, ale jak kukurydze wsypę to już na normalnych obrotach.

 

Ale nie ma takiej opcji żeby balota nie rozerwało. Bardzo lekko idzie lucerna, C-360 na niezależnym daje rade.

 

Jeśli miałbym ponownie kupić wóz to wybrałbym z poziomymi wałkami, ponieważ bardzo dobrze zachowuje strukturę paszy i nie rozdrabnia zanadto. sam przedstawiciel sprawdzał tymi sitkami i stwierdził że TMR robie super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a w mojej okolicy taki sam jak Twój wóz potrafi dać sie we znaki lamborghini 1060 premium... :P

 

 

ciągnik potrafi zgasić[osobiście przy tym byłem ] albo [to slyszałem] ze waly przekazu mocy sie ukręcały. jak wysypuje to jest tak ze leci cienko i nagle jak rypnie to az za duzo. Z załadunkiem i mieszaniem przygotowanie paszy zajmuje mu ok godzinke z hakiem. Zostaje sporo niedojadow ale to juz inna bajka.

 

 

ja sie pod tym podpisuje, w jednym gospodarstwie stosowano i poziomy i pionowy ( w czasie awari pierwszego) i też takie przeboje wystapiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
Hmm.. zaciekawiłeś mnie tym postem czyli wozy z poziomym walkiem są lepsze od pionowych?? Chodzi mi tu o wozy o poj. do 7 m3 bo takim przedzialem będe sie w przyszlym roku interesował . Do tej pory moim pewniakiem co do zakupu był Sano 5m3 ,ale jesli mam się ,,bawić,, w podtrzymywania beli to może jednak lepszy bylby wóz z poziomym wałkiem ??

 

 

Z poziomym wałkiem tez cena jest inna... pisze o tym co widziałem, z sianem moze by i sobie poradził, ale balot 1,2x1,2 sianokiszonki ciągnik zgasił.. poprostu wstwił się między scianę, a ślimak i nie dał rady go ukręcić.....musieli podnieść krokodylem, troche go poszarpać i dopiero wtedy umieszali TMR. Jastawiam na poziome wałki, tam nic nie idze na przysłowiową ''siłę razy gwałt''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

u mnie zetor 5211 radzi sobie z balotem i nie mam takich histori jak wlasciciel wozu paszowego z Metalfachu.jak mieszam balota to nie bawie sie w wom przez biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
u mnie zetor 5211 radzi sobie z balotem i nie mam takich histori jak wlasciciel wozu paszowego z Metalfachu.jak mieszam balota to nie bawie sie w wom przez biegi.

 

 

@Halun masz Sano? Balota czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@halun20

 

Uważam że jeżeli masz ten wóz 5m3 Sano to dobrze wiesz żeby go nie plecać większemu gronu ludzi a czemu to tak ja też miałem tą 5m3 i jest u nas kilka jeszcze takich cały balot to gorzej niż źle bo miejsca na inne pasze zleksza szybko braknie a co to za TMR z samego balota i przecież każdy przedstawiciel Sano zabrania bezwzględnie do niego cały bal wrzucić ponieważ przekładnia nie jest przystosowana na takie obciążenie i oni jak ją zmieli to gwarancji nie uznają, jest to mały wóz nienadający się do balotów i ciężkiej pracy max. do 25krów to jest ok i coś jałówek jeżeli chodzi o coś lepszego to 7m3 o wys. 2,52m szybciej wymiesza dokładniej i przede wszystkim nie jest zapinany na belke podnośnika tylko elegancko na górny zaczep a jeżeli obora pozwala to na średnie gosp. to najlepszy jest 8m3 Sano wys. 2,44m to już konkretna maszynka za 52tys+VAT jeszcze szybciej miesza grubsze ścianki i dno poprostu wygodniejszy a co do poziomych wałków może i lepsze ale żeby bala wrzucić i tak lajt pomieszać to np. firma SGARIBOLDI minimum musi być 10m3 czyli to już droższe i większe maszynki takie jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@krzysiu jezeli uwazasz ze 5m3 jest taki zły to twoja sprawa, a co do mieszania balotów to sie pytałem czy mozna mieszac i nie zabronili.pociecie balota trwa dłużej niż sianokiszonki z pryzmy ale u mnie sie i kukurydza miesci do paszowozu.moze w twoim wypadku jest lepiej jak jest zaczepiany na gorny zaczep, u mnie zapinanie za belke jest lepsze bo przy wiezdzie do obory mam mało miejsca i bym sie nie wyrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

prosze was o porade... a wiec Mam 15 krowek dojnych( mialem 21 ale nie miejsca ;) )i 14 doroslych "mlodziezy". czy oplaca sie kupywac sano 5m3? chodzilby z 3p. i jakie sa wymiary tego wozu? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki wóz polecacie na 25 krów + 10 sztuk większej młodzieży.Wóz miał by mieścić krokodyla kuku, balota sianokiszonki oraz dodatki mineralne.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtran101    1
halun20 ,a jakie on ma zapotrzebowanie na moc bo myslę nad zakupem takiego paszowozu w przyszłym roku po modernizacji obory i nie wiem czy np. 3p dało by sobie z nim radę czy trzeba raczej c-360 do niego ,a i jak myślsiz starczy on do obsługi stada 40 sztuk dojnych??

 

Ten 5m3 to jest na 30 szt bydla a jak ty masz 40 szt samych dojnych to wes se kup wienkszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0

sano TMR profi 10m3 przez 3-4lata uzytkowania wymiana noźy i zarówki w światlach, a przez glupotę obsługujacych została sfajczona waga- koszt wymiany wysoki,

ale ogólnie wóz całkiem OK niezawodny

nawet C-360 "daje" sobie z nim radę tylko sąsiedzi wtedy narzekają heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Bardzo mocne ciągniki mają coniektórzy z nas bo jak już C 360 da rade z wozem paszowym większym niż 7m3 t jest naprawde ciekawie, czynniki potrzebne do tego żeby było możliwe: beton lub asfalt pod pryzmami z kiszonką i cały obszar gdzie jedzie C360 z wozem powyzej 7m3, sprawny wom zależny, krótki materiał do mieszania, wmiare nowy C360, i cierpliwy operator. Chciałbym wrzucić na taki wóz z tym ciągnikiem 1000kg kosteczke sianokiszonki i z 1000kg kuku na to troche siana i reszte ale by fajna mina była jakby wszystko zgasło...

 

Sorki za takie drastyczne wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0

hehe jedzie jedzie ino dęba staje hehe

a tak poważnie sześćdziesiątka daje sobie rade tylko wtedy gdy duży sprzęt wyruszył w "trase" pociacha okrąglaka sianiokisz +qqrydza jak znajdę chwilę to nagram filmik i wrzuce. zdycha pryka ale kręci.

C360 jest stare szare i bez maski operator bardzo necierpliwy, betonu brak- płyty JUMBO (tak sie to pisze??),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

My mamy wóz paszowy sano 8 m3 i C-360 daje sobie rade, ma troszkę ciężko jak się całą bele wrzuca, ale idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

POSIADAM OD TYGODNIA SANO 5m3 MINI PRZEKLADNIA PLANETARNA Z WYJSCIEM NA DRUGI SLIMAK (OD WIEKSZEGO WOZU DUO) RYLING NA LANCUCHACH ZE BALOT NIE WCISKA SIE POMIEDZY NIEGO A SCIANE I SLIMAK. PRACUJE W NIM MF 255 MAM DOSC CIEZKIE KISZONKI Z TRAWY I KUKU W PRYZMACH LADYJE WEIDEMANEM I ROBIE TMR Z DODATKIEM SIANA I SLOMY NA 30 SZT KROW NA JEDEN DZIEN OK 1.5 T I JEST CALKIEM ZNOSNIE DLA MFa ALE KIEDY CHCIALEM ZROBIC PELNEGO WOZA CIUT NA ZAPAS TMRa I BYL W CZASIE MIESZANIA JUZ TROCHE CZOBEK I NA WADZE 2100kg WYMIESZALO CALKIEM JEDNORODNIE ALE MF MIAL STRASZNE POTY I PUSCILA USZCZELKA POMIEDZY CYLNDRAMI MYSLE ZE WIECEJ JAK 1.5 T NIE BEDE RYZYKOWAL. TAK NA RAZIE JESTEM ZADOWOLONY ZA TA CENE NIE KUPILBYM ZADNEGO INNEGO WOZU A NA MOJA FARME WYSTARCZY .POLECAM

 

 

 

pierwszy post i takie błędy, nie cytujemy posta poprzedniego i nie piszemy z włączonym Caps Lock'iem.proszę o poprawienie tego posta. moderator


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ile dałeś za ten paszowóz???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Napewno 2,1 tony zmiesci sie w 5m3? Ja mam 7m3 i jak 2,4t wsypie to już sie usypuje przy mieszaniu.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

dałem 43000 a 2100kg wejdzie bo mem dość ciężkie kiszonki


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Wejdzie nawet więcej niż 2100kg kiedyś odpieła mi się łopata i wpadła do środka razem z kukurydzą to były emocje :rolleyes:

na temat wozu sano i współpracującej z nim c-360 mógłbym napisać książkę mamy go od 3,5 roku wóz oprząta ponad 250 szt bydła na 3 gospodarstwach dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

no też uważam że wejdzie więcej do 5m3 wozu nawet może jakby beton lać do pełna to by było dużo więcej, prawidłowego TMR do takiego wozu paszowego to nie wejdzie więcej niż 1700-1800kg i do tego nie jest przystosowany na więcej na bank,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj