kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

malopolanin64    421

O podoba mi sie wypowiedź @ejczbio napisał to co sądzi i to jak go obejrzaqł i jak go ocenia, pięknie kolega tak trzymaj!! A co do właściciela to tylko świadczy o Tobie że chcesz ukryć wady jakie są w wozie, musisz sie liczyć z krytyką i z tym co maszyna sobą prezentuje, to nie jest zabawka za 10złoty tylko troche sumy trzeba za niego położyć a jak ktoś pojedzie daleką droge go obejrzeć i sie zawiedzie bo nienapisałeś prawdy albo tą prawde ukrywasz to sorry ale nie jest to wporządku (ja bym się wku*wił) zresztą już nieraz tak zrobiłęm kilometrów bo ktoś zachwalał ze jak nowe a jak sie okazał na miejscu to zwłoki, ale ja poprostu podziekowałem wsiadłem do samochodu bo nie ma co dyskutować ani handlować z taką osobą, Panowie trzeba być słownym, wiem w handlu nie ma zlituj sie ale no troche szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Koledzy czasami nie ma co przeginac w takim opisywaniu na wyrost. To ze kupiłęs według siebie "lepszy" (ładniejszy) i taniej to oki ale nie ma co odrazu jechac po innym sprzęcie - troche obiektywizmu. Ogladałęm ten wóz nie jest nowy, co do otarć i pogietej osłony to przecież to widac na jednym ze zdjec nic nie jest ukrywane. Poważnie nad nim sie zastanawiam tylko czekam na dopłaty :( U nas w gminie i sasiednich 2 bankach nikt nie dostał jeszcze dopłat co to sie dzieje w tym roku ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Miałem nic nie pisać ale 'nie zniesę' heheh

Pokaż mi w którym miejscu 'pojechałem' ? Oglądałeś ten wóz? to chyba wiesz, że napisalem czystą prawdę... Obiektywny jestem jak najbardziej, bo sam długo się zastanawiałem na nim, ale stwierdziłem, że nie kupię tak zaniedbanej maszyny. Jeżeli już jestem przy głosie dodam jeszcze, że wóz mieszał sporo na wyrost, bo miał nadstawkę (pół metrową?) ciekawe czy to nie odbije się echem w dalszej eksploatacji.... i czy to nie jest powodem pocenia się skrzyni... tak se gdybam tylko...

U nas też dopłat jeszcze nie ma ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszynista    0

@ejczbio Ty potrafisz swietnie widze czytac wiec mój login-maszynista.Nie jakiś mistrzu!Jeśli juz to tak do mnie posta adresuj.

@malopolanin64 o ukrywaniu jakich wad mówisz? Nie oglądałem osobiście sprzętu ale zdjecie z każdej strony jakie widzisz wady ukryte!! Biały dobrze napisał ze wszystko na zdjęciu widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

twoje zdanie jest takie kogos innego moze byc diametralnie inne. Ja sam jak cos teraz ogladam uzywanego to czuje niesmak bo jestem przyzwyczajony do nowych maszyn a wiadomo jak sie czegos uzywa to sie zuzywa. Akurat wóz to na tyle specyficzna maszyna ze otarcia i tego typu sprawy to mozna powiedziec codzinnosc jak sie ma za małe otwory w oborze. Patrzyłes pewnie na allegro sa wozy gdzie osłony sa widac ze załozne tylko do zdjecia a wczesnij nie było ich na wozie i wyglada dzieki temu jak nowy. A co do przekładni to wystarczy sprawdzic na próbnym mieszaniu przed zakupem i sie wyjasni czy chodzi oki.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Olaboga! tak patrzyłem tylko na osłony, reszta mnie kompletnie nie interesowała, przeca osłona wskaźnikiem stanu wozu jest! No bzz przesady...

 

@malopolanin64 o ukrywaniu jakich wad mówisz? Nie oglądałem osobiście sprzętu ale zdjecie z każdej strony jakie widzisz wady ukryte!! Biały dobrze napisał ze wszystko na zdjęciu widac

Nie oglądałeś? To się nie odzywaj! Pokaż mi na którym zdjęciu widać, że skrzynia się poci i kapie z niej olej?

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Moja wypowiedz była odnośnie wypowiedzli usera @ejczbio a jeśli by wade ukryta było widać na foto to wybacz jest to wada ukryta (zastanów sie troche zanim zaświecisz inteligencją) ja troche maszynami obraca i liczy sie szczerość, jak coś jest pominięte w opisie a nawet jak w rozmowie facet mi tylko wychwala ohh i ahh panie że jak nowe, że stan ideał a pojade i troche z prawdą sie minoł no to jaka gadka, poprostu dowidzenia, tak sprzęt jest używany ale i wiadomo nie jest ideał i Kolega @ejczbio napisał jak wygląda i co jest w nim czego nie było opisane w ogłoszeniu a zaraz wyskakuje właściciel żeby to usunoł bo on se nieżyczy, no Panie trzeba sie liczyć ze to nie lala i że ktoś może wystawić opinie temu niepochlebną ale może prawdziwą, Ty słodzisz na jej temat, On obrzydza , pewnie opinia jednego ani drugiego nie jest w pełni prawdziwa ale może jest pośrodku tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszynista    0

Ja już pasuje. Pozostawię temat swiecącym inteligencja..A jak sprzedajesz maszynę to w opisie opisujesz wszystko każde zadrapanie uszkodzenie itp?-szacun Więcej takich sprzedawców! Miłej nocy panowie i trochę dystansu.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jank388    2

do malopolanin64 cofnij sie do 7 styczen post ejczobio a dowiesz sie czemu tak krytycznie wyraza sie o ogladanej maszynie z okolic garwolina a nie kupionej. pisze ze kupił inna marke i odrazu ,,KURDE''musiał recznie belke wyrywac czy tam wypychac .a za ten pomysł na dodatkowy noz to powinien pan podzekowac sprzedajacemu strautmana ze panu pokazał jak mozna sobie problem ułatwic .ja wozu nie ogladałem ale telefonicznie rozmawiałem ze sprzedajacym i nie sadze zeby probował scieme walic jesli by to był kombain zbozowy gdzie mechanizmow jest masa to by sie zastanawiał ale woz ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Nie nie pisze wszystkiego w opsie ale po wyrażeniu opini przez kogoś (niezbyt pochlebnej) nie prosze go aby ją usunoł, to bez urazy jest ewidentne tuszowanie. Ja sam wiem że maszyna używana jest jaka jest, sam bazuje na używanych i wiem że nowe to one nie są ale jak ktoś mi zachwala że naprawde jest ideał, że ani ryski, że delikatnie i bardzo malutko używana itd a zajedziesz obejżeć i aż razi w oczy to wybaczcie, warto z takim robić interesy człowiekiem jak za grosz słowności??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

do malopolanin64 cofnij sie do 7 styczen post ejczobio a dowiesz sie czemu tak krytycznie wyraza sie o ogladanej maszynie z okolic garwolina a nie kupionej. pisze ze kupił inna marke i odrazu ,,KURDE''musiał recznie belke wyrywac czy tam wypychac .a za ten pomysł na dodatkowy noz to powinien pan podzekowac sprzedajacemu strautmana ze panu pokazał jak mozna sobie problem ułatwic .ja wozu nie ogladałem ale telefonicznie rozmawiałem ze sprzedajacym i nie sadze zeby probował scieme walic jesli by to był kombain zbozowy gdzie mechanizmow jest masa to by sie zastanawiał ale woz ? pozdrawiam

 

Hehehehehh nie ma to jak śmieszny bełkot z samego rana :lol:

Ludziki, czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem?(bo o pisaniu po polsku już nawet nie będę wspominał...hehe) I nie mierzcie wszystkich swoją miarą. :D Poczytaj o dodatkowym oryginalnym nożu w Sano, a dowiesz się komu mam dziękować :)

Piszesz, że wyrażam się krytycznie... :lol: a ja Ci napiszę: przeczytaj 37 post, jeśli nie zrozumiesz przeczytaj jeszcze raz i jeszcze i jeszcze... Jeśli nadal będziesz widział same krytyczne rzeczy to naucz się go na pamięć i wtedy pomyśl, zanim cokolwiek tu napiszesz! Bo zwyczajnie pier..lisz głupoty!

Zaczyna mnie to wkur... Człowiek zapytał się co sądzimy o tym wozie, więc pomyślałem sobie, skoro go oglądałem napiszę mu co i jak. Starałem się opisać wszystko co widziałem i tak zrobiłem biały2005 oglądał go więc chyba może potwierdzić, że wszystko jest prawdą. A tu nagle wielkie HALLO wywołane przez osoby które tej maszyny nie widziały na oczy hahahahhaha :D Jesteście śmieszni i tyle!

Jesazcze te teksty, "że kupiłem inną markę to tą będę krytykował" Ja nie mam 6 lat i żadnych kompleksów, nawet by mi do głowy nie przyszło...ale widać co tam u niektórych w głowach siedzi :D

 

A właściciel? skoro tak zaniedbał maszynę to niech ma pretensję do siebie...

Nie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Koledzy czasami nie ma co przeginac w takim opisywaniu na wyrost. To ze kupiłęs według siebie "lepszy" (ładniejszy) i taniej to oki ale nie ma co odrazu jechac po innym sprzęcie - troche obiektywizmu. Ogladałęm ten wóz nie jest nowy, co do otarć i pogietej osłony to przecież to widac na jednym ze zdjec nic nie jest ukrywane. Poważnie nad nim sie zastanawiam tylko czekam na dopłaty :( U nas w gminie i sasiednich 2 bankach nikt nie dostał jeszcze dopłat co to sie dzieje w tym roku ?

Zastanawiasz się na wozem paszowym? dasz rade wjechać nim do obory? czy może myślisz go wyładować na płycie i potem wnosić ręcznie wymieszana pasze? u nas też myśleliśmy o tym bo coraz więcej sztuk i coraz bardziej uciążliwa praca, ale nie ma możliwości zadawania niestety :( , trzeba przerabiać jakoś budynki, no i stodołę która pełni funkcji obory w całości aktualnie.

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wyczysc skrzynke to ci napisze co i jak bo nie przyjmuje PW


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Zastanawiasz się na wozem paszowym? dasz rade wjechać nim do obory? czy może myślisz go wyładować na płycie i potem wnosić ręcznie wymieszana pasze? u nas też myśleliśmy o tym bo coraz więcej sztuk i coraz bardziej uciążliwa praca, ale nie ma możliwości zadawania niestety :( , trzeba przerabiać jakoś budynki, no i stodołę która pełni funkcji obory w całości aktualnie.

Jeśli wóz nie wejdzie i nie chce się używać wideł, taczki http://www.youtube.com/watch?v=3ubvP-8qTzU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Jeśli wóz nie wejdzie i nie chce się używać wideł, taczki http://www.youtube.com/watch?v=3ubvP-8qTzU

Z taką ładowarką też może być problem bo krowy stoją głowami do ściany a korytarze przy ścianie są wąskie niemalże tylko na taczkę, a w stodole to i tak trzeba to jakoś zmodernizować bo tam to tylko taka prowizorka, a więc trzeba jeszcze się troszkę pomęczyć, i myśleć o jak najszybszej przebudowie stodoły.

Biały już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszekglow    17

Na ile sztuk bydła starczy wóz paszowy Sano TMR Profi  Kompakt 9 m3? Czy opłacał  by się go kupić na > 50 sztuk bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

To zależy z czego będziesz mieszać. Ale co byś nie sypał to i tak na 50 szt. starczy :) Kolega ma sano 9 tyle że używkę to kręci nim 3200 kg to mówił że już pełny jest ale miesza na 1,5 doby tylko nie wiem na ile dokładnie szt. ale na pewno powyżej 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1285    5
Napisano (edytowany)

Cześć. Stoję właśnie przed wyborem kupna wozu paszowego i natknąłem się na ofertę wozu Sano 5m3 używanego z 2008 r. Dodam jeszcze że niestety wysokość korytarza paszowego obory to 2.27 a szerokość to 2.20 i dlatego poszukuje wozu "na wymiar". Proszę użytkowników o opinie czyli ile krów nim obsługujecie, ile czasu trwa mieszanie TMR i jak się ten wóz spisuje? Liczę na waszą pomoc :)
Pozdrawiam

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

witam . mam pytanie do Użytkowników woza sano 8 m czy ktoś w kompakcie naprawiał przekładnie w tym wozie na własna rekę .. bardzo poszukoje takiej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

W zależności Ci się rozleciało, jeżeli uszczelnienia i łożyska to wystarczy dobra hurtownia techniczna i można naprawiać. Górny uszczelniacz i łożyska 1200zł.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

jaki olej lać do przekładni 5m3 ? może być hydrauliczno-przekladniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

 Olej to przekładniowy 80w90.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

ok. dzięki. musi być pewnie w miarę gęsty. ile może tam wchodzić oleju? 10 l wystarczy? wóz z 2005 roku więc przekladnia chyba taka jak w 9m3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj