kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

Mam w planach kupić sano 5m używaną i mam takie pytania:

 

-czy zmieści się do niego balot + około 400-500 kg kukurydzy ?

-na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego wozu?

Witam

-Ja do swojego (sano 5m3)zmieszczę 1 balota, 1000 kg kiszonki z QQ i różne tam dodatki łącznie ok 1500 kg. Zmieściłbym jeszcze więcej ale mi tyle wystarczy

 

-Jak będziesz kupował to zwróć uwagę na stan nozy, możesz jeszcze zobaczyć czy przekładnia nie "wyje"jak włączysz wałek. Jak nie będzie wyła to wszysko z nią w porządeczku ;).

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Udało mnie się dostać Sano 5m za 15 tyś. Jutro lub pojutrze zobaczę jak się sprawdza, czekam aż mechanik zrobi mi tylni wysyp.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Uzywany ?

Jakim traktorem bedziesz mieszac ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

15 netto/brutto? nawet jak netto to niska cena. Na allegro z tego co patrzyłem to mniej niż 22 netto to ciężko coś znaleźć w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

15 tyś. tyle do płacenia (zwykła umowa K-S) z Allegro. Czatowałem 4 miesiące na taką okazję i się udało a dodatkowa wóz tylko 90km o demie więc koszty transport śmiesznie niskie. 3 dni tylko na Allegro wisiał.

Stan jest dobry, stan prawie jak ten http://allegro.pl/woz-paszowy-paszowoz-sano-5m3-rok-2007-nowe-noz-i2007783274.html

noże minimalnie zużyte, serwisowany, tylko ślimak za około 1-2 lat będzie wymagał regeneracji.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To gratuluje udanego zakupu :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Cena wyjściowa przypadkiem nie zaczynała się od 26tys? :P

Napisz o co chodzi z tym ślimakiem, po czym stwierdzić, że będzie wymagał regeneracji? Sam będe niedługo polował na jakiś używany mały wozik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Cena wyjściowa to 16 tyś. od rolnika kupiony w połowie listopada odebrany w czwartek przed świętami bo dopiero Sano przywiozło wtedy nową 12m3 a regeneracja będzie polegała na wymianie połaci blachy. Blacha ślimaka się przekrzywia.

 

Dla niedowiarków wrzucił bym link z aukcją ale niestety nie mogę jej znaleźć.

 

 

Znalazłem :D

 

http://allegro.pl/woz-paszowy-siloking-5m3-i1945372273.html#delivery

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Jak myślicie Sano 5m3 szerokość 2,08m, korytarz paszowy 2,8m

Zaokrąglmy szer. paszowozu do 2,1 i przyjmując, że przy przejeździe z jednej strony zostawię 20cm luzu(wystarczy tyle?) to na wysypanie paszy zostaje 50cm Będzie oki, czy nie będzie oki ?

EDIT: Zapomniałem, że zbiornik na dole się zwęża, nie znam dokłądnie szerokości zbiornika na dole, ale na oko jest to 10cm z jednej i 10 z drugiej strony. Czyli będzie ok 60cm na paszę, więc myślę, że nie będzie problemu... ?

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ale z ktore strony wysyp ?

jezeli boczny to bedzie strasznie ciasno. Swoja droga jaka wysokosc ma ten Sano 5m3 ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Wysyp boczny, ciasno będzie to wiem, ale musi się zmieścić:P

A jeszcze jedno, 2.8 to szerokość na dole od podmurówki do podmurówki, na górze od słupa do słupa jest 2.9 Zresztą jutro się zobaczy, bo w sumie kupiłem już ten paszowóz...

Wysokość 2.28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam podobny temat jaki miałem założyc wiec może tu sie czegoś dowiem. Mianowicie mam stado 32 dojnych z planem powiekszenia do 40, korytarz paszowy ma 2,80szerokości i w najniższym miejscu 2.35 wysokosci tak wiec sano 5m3 byl by w sam raz. Popatrzyłem ogłoszenia urzywanych, to można w rozsądnej cenie kupić taki wóz tylko pytanie:

Czy nie bedzie za mały?

Ile mocy mu potrzeba?

Czy poradzi sobie z całymi balotami?

Ile potrwa jedno mieszanie przy wrzucniu całego balota, około 3 łyżek kiszonki kuku oraz śruty?

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pomoc.

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

5m3 na 40 krów będzie za mały.... z tą wysokością nie masz praktycznie wyboru żadnego, tylko coś na zamówienie trzeba robić... Z szerokością nie będzie raczej większego problemu przy wysypie bocznym. U mniei sano 5 wchodzi lightowo :) a myślałem, że będą problemy...

 

Pytanie do użytkowników: blokuje się wam bela na początku mieszania pod tą rurą/obręczą? Załadowałem dzisiaj pociętą belę 120/125 zaznaczam suchą belę, ważyła tylko 450kg i kurde zanim ją rozbabrało musiałem trochę ręcznie powyciągać, bo tak się zaklinowała pod obręczą. Zastanawiam się na dodatkowym nożem na samej górze, może byłoby lepiej... ?

 

Poszukuję też instrukcji obsługi do tego wozu, ewentualnie jakiś użytkownik niech napisze jaki olej jest w przekładni?

 

Belę lepiej wrzucać na stojąco czy leżąco? czy bez różnicy..

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Przetnij mocowania obręczy i w spaw z 3-4 ogniwa łańcucha. Cała obręcz będzie się poruszała i nie będzie się klinowała bela.

 

PS Jak toś ma instrukcję w pdf to proszę o przesłanie slaw17@tlen.pl


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Właśnie też o tym pomyślałem... tak jak jest w nowszych wozach sano... robiłeś to u siebie?

Ja też proszę o cynk, jakby ktoś miał instrukcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

kuzyn ma sano 5m3 i dojnych 38 daje rade miesza pasze okolo 1 godz , balota calego da rade przerobic ale okolo 50 min tnie samego bela, ma podczepionego do MF 255 i daje rade chodź lekko nie ma i ma opcje na górny zaczep . Jest z niego zadowolony miał kiedys 3m3 ale mu sie po 3 latach skrzynia rozwaliła tego ma 2007 r i jest zadowolony tego ma od nowosci a starego zdał w rozliczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Właśnie też o tym pomyślałem... tak jak jest w nowszych wozach sano... robiłeś to u siebie?

Ja też proszę o cynk, jakby ktoś miał instrukcję :)

 

Nie na razie wóz stoi u szwagra i czekam aż wytnie tylni wysyp.

 

Ogólnie to do każdego wozu bela powinna być po prasie z rotorem. Taniej to wychodzi niż godzinę ciąć w wozie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No więc dzisiaj wrzuciłem belę po polskiej prasie i rozbabrało ją szybciej niż po prasie z nożami i nic się nie zapychało pod obręczą... Nie wiem, może ma znaczenie to, że ta bela pocięta to praktycznie było siano...

Chyba będę musiał dorobić nadstawki 20-30cm bo przy mieszaniu od czasu do czasu trochę wyrzuci i przy okazji podniosę ok. 10-15cm obręcz, może nie będzie się tak pchało pod nią...?

Jeszcze zastanawia mnie, czy ta obręcz jest tylko po to, żeby przytrzymac paszę, czy pełni też funkcję wzmocnienia zbiornika?

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

jak wam sie to widzi czy szukac saniohttp://allegro.pl/woz-paszowy-strautmann-verti-mix-5m3-pierscien-obn-i2035826700.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Oglądałem ten wóz, przy okazji pozdrawiam właścicieli podobno zaglądają tutaj :)

Z wyglądu to nie za ciekawie wygląda, poobijany, podrapany, pogięty(podobno raz leżał na boku...)

Technicznie, poza małym poceniem się przekładni (na zimnym oleju kilka kropolek pociekło, później już nie ciekło) nie stwierdziłem nic niepokojącego. Przekładnia na pusto chodzi cichutko..

Gdyby nie odstraszający wygląd pewnie kupiłbym go, ale znalazłem sano z tego samego roku, tańszy no i wizualnie 15 lat młodszy o tego :P

 

UWAGA EDIT: Po otrzymaniu wiadomości PW od właściciela paszowozu który opisałem wyżej, muszę stwierdzić, że strasznie nakłamałem pisząc, że : "...podobno leżał raz na boku" Bo według właściciela tylko "oparł się po przechyleniu" o klapę od wysypu, przez co jest pogięta...

Wbrew prośbie, posta nie usunę. Po to jest forum, żeby dzielić się takimi informacjami...

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszynista    0

Kolego co z tego ze podrapany? On ma wyglądać czy pracować? To nie samochód tylko maszyna najważniejsza jest przekładnia! I jakość wykonania strautmana porownywac do sano ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Tak tak mistrzu! Umiesz czytać?

Nie mam zamiaru wdawać się w polemikę na temat tego wozu, bo nie chce mi się odpisywać na kolejne PW od właściciela. Napisałem co widziałem.

Dla potencjalnych zainteresowanych wozem: Róbta co chceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj