kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

bayer    16

dzisiaj był u mnie serwisant Sano i powiedział mi że od początku lutego w związku ze wzrostem euro paszowóz taki jak mój jest droższy o 20 tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

co ??? 20 tyś wiecej, a ile on miał Cię wcześniej kosztowac??? my za swojego daliśmy 41 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

posiadam sano 8m3 i zetor 7211 radzi z nim, ma troche ciezko ale bez problemu ladnie wymiesza bez zduszenia silnika, ale za to 360 3p ma problem i nie radzi sobie zbyt dobrze


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

@bayer to co ty masz za C-360 że ci się nie dusi.Mój znajomy ma 5m3 i ciaga zetorem 5211 to zetor tak stęka że żal go.A jaką masz prase z rororem czy bez bo znajomy ma beż i jak trafi się belka z długą trawą to miesz bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

Witam!

Zeby nie zakladac nowego tematu:

mam pytanie odnosnie paszowozu sano 8m3, a mianowicie czy jest mozliwosc dorobienia przez firme dodatkowych zakladaek u gory, tak zeby nieco zwiekszyc jego pojemnosc? Ile placi sie za taka usluge, gdzie nalezy sie z tym zglosic, czy ktorys z forumowiczów praktykowal juz takie rozwiaznie?

Z góry dziekuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Pytasz czy firma SANO zrobiłaby Ci takie nadstawki? Wątpie, poprostu zaproponowaliby wóz o większej pojemności. Ale jakbyś miał gdzies w pobliżu dobrego majstra to by się dało samemu zrobic. Oczywiście samemu to nie wiele pewnie będziesz mógł to podnieśc do góry.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klos w tym wozie ile da rade umieszac na raz? wejda 2 bele sianokiszonki + kuku i zakiszone wyslodki?bo wlasnie zlozylem wniosek na prow na taki wóz. jak on ci sie sprawuje i jaki jest czas mieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

2 bele wejda z tym ze trzeba poczekac az 1 bedzie juz cala rozwalona, osobiscie wrzucam 2 bele sianokiszonki (lepsza+gorsza) lub sinokiszonki i 1 siana (siano miesza sie troche dluzej). Do tego 2 krokodyle kukurydzy i ok 300 kg mlota + troche swojej sruty. Calosc miesza 25 - 35 minut. Z tym ze troche wlasnie jest ciasno i nieraz sie usypuje podczas mieszania, jak juz wszystko jest wymieszane to jest prawie pelno. Wlasnie ze wzgledu na to mieszanie chce dorobic zakladki. Z pewnoscia dobrym rozwiazaniem byla by sianokiszonka w silosie i stopniowe dorzucanie sainokiszonki krokodylem. W tym roku chce 1/3 zrobic wlasnie w ten sposob. Wszystko to wystarcza na 50 krow + 25 jalowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze to moze lepiej zamowić 9m3 tylko ze juz wniosek zlozony :/ najwyzej bede kombinowal tak jak Ty jakies nadstawki. jakim ciągnikiem mieszasz i na na jakim biegu chodzi przekładnia?ile masz nozy zamontowanych i czy prase do tych bel masz z nożami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

ciagnik to DF agroplus (nie pamietam dokladnie jaki model, musialbym sprawdzic) cos ponad 70 koni, ale chodzi spokojnie jest spory zapas mocy. Prasa jest bez nozy. Nozy w paszowozie jakos nigdy nie liczylem hehe moze dlatego ze jeszcze nie musialem ich wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Sano TMR Profi Kompakt 7 m^3:

szerokość - 2,060 mm

wysokość - 2,520 mm

długość -4,300 mm


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mam 10m3 sano

3t to realna pojemnosc jakies 1200kg kiszonki i 1500 kukurydzy, reszta to soja i zboze

jesli mialbym cos teraz doradzic to wziasc woz z przekladnia, lzej dla ciagnika i mniej pali, ja mam bez przekaladni i teraz zaluje

po 2 latach eksploatacji, dziennie idzie jeden woz musialem wymienic noze, koszt 1900zl 7szt


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

statek po 2 latach wymieniales noze? To cos szybko sie zuzyły u mnie przy paszowozie Faresin (dziennie tez idzie jeden woz) to po 1,5 roku na nozach nie ma sladu zuzycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie wiem wlasnie,ale moje byly naprawde zuzyte, i to Ci powiem ze pozadnie, nie widac bylo zebow.

mysle ze to wina kamieni w belach z owsem;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Witam!

Niektórzy tu na tym forum są niepoważni. Podczepiają 100 konne ciągniki do 5m3 wozów;)???u mnie c360 bez problemu kręci 8m3 a wystarczyło zamówić przekładnie 2 stopniową. Wszytsko pracuje idealnie......profesjonalny serwis, gwarancja, wszytsko jak należy. Po co kupowac jakies nieznane zachodnie wozy do których niema części potem....Polecam Sano;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Polecam w paszowozie Sano wyrzucenie podstaw pod nozami, i kupno noży o wiekszej grubosci (zakupione zostaly u rzemislnika z Grajewa), mamy tak zrobione juz ok miesiaca moze wiecej, paszowoz 13metrow, efekty ciecia sa zauwazalne golym okiem, lepsze ciecie i szybsze porownujac noze nowe orignalne i z podstawami, orginaly sa cienki i nie maga byc uzywane bez podstaw bo sie pogna, zeby w tych nozach są duze i glebokie, orginalne wystarczaly na ok 4-7 m-cy z ostrzniem co mniej wiecej miesiac dwa, robione sa dziennie srednio 2,5 wozy. Koszt noza to z tego co pamietam chyba z 200 zl, znajomy taki eksperyment przeprowadzil i u nas tez sprubowalismy i narazie jest wporzadku, po okolo pol roku napisze spostrzezenia.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markieton    2

Tez mam taki problem wysokie wozy niska obora. Kiedys miałem na próie SANO MINI 5m3 i wchodził na styk do obory (wysokosc obory 248cm)

a co do balotów to radzi sobie spokojnie u nas jeden ma takiego i ciagnie go c-360 i baloty do niego wrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj