kubi

Wozy paszowe SANO

Polecane posty

maciek7    2
Bardzo mocne ciągniki mają coniektórzy z nas bo jak już C 360 da rade z wozem paszowym większym niż 7m3 t jest naprawde ciekawie, czynniki potrzebne do tego żeby było możliwe: beton lub asfalt pod pryzmami z kiszonką i cały obszar gdzie jedzie C360 z wozem powyzej 7m3, sprawny wom zależny, krótki materiał do mieszania, wmiare nowy C360, i cierpliwy operator. Chciałbym wrzucić na taki wóz z tym ciągnikiem 1000kg kosteczke sianokiszonki i z 1000kg kuku na to troche siana i reszte ale by fajna mina była jakby wszystko zgasło...

 

Sorki za takie drastyczne wypowiedzi.

Ja mam SANO 12m3 i chodzi w nim 3P ładuje jedna bele sianokiszonki, młóto i kukurydze razem 4500 kg i chodzi w nim już rok i nie ma żadnych problemów. Nie mam silosów, ani wybetonowanego obszaru gdzie jeżdże, 3P z 1987 roku. Sam paszowóz też nie miał jeszcz żadnej awari.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Wozy sano są naprawde dobrze zrobione są bardzo wytrzymałe i nie potrzebują bardzo dużo siły do mieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@ Maciek7

 

Przepraszam Cię kolego ale masz 20 postów i coś o tym powyżej napisze bo wysiadam już z tego forum przez takie wpisy ponieważ nie ma to sensu ludzie poprostu piszą coś porównywalnego do tego " że 3p uciągnie 5 skibowy obrotowy pług z UG i jeszcze na sprężynach bo one lekko idą" nieźle nie!!! Zakładam że faktycznie posiadasz ten sprzęt co napisałeś to coś napisze żebyś mnie oświecił wóz paszowy SANO 12m3 dlugość 4,8m szerokość 2,55m wysokość 2,75m WAGA pustej maszyny 4550kg + niby to ile tam włożysz z czego tyle tam nie wejdzie to wiem ale dajmy te 4,5t to łacznie po śniegu, blocie na deszczu w zimie i nie zimie nie masz utwardzone i ten 3p ciągna 9 tonowy wóz paszowy do którego zaleca się minimum 80KM ciągnik a żeby dobrze pracować to jeszcze więcej KM trzeba fakt ma dwa stopnie przekładni ten wóz bo z 5m3 jak się bala wrzuci takiego suchszego ok 400kg wagi to 3p z pełnego gazu może i zgasnąć niekiedy, sory że tak się mądrze ale miałem na prubach 5m3 i wiem jakie opory stawia kolega ma 3p jak nówke i ma z nim 7m3 to przez zależne kręci bo inaczej nie da rady a tu 12 bez problemu dobrze że nie Premium Duo 12m3, sam mam iną firme i 8m3 ale df 87 nówka jedno i drugie jak bala się grzmotnie to obroty skaczą i widać że nie tak lekko idzie a to jest 4cyl turo 83KM i 8m3 a Ty 12m3 bo ja na tych śnieżkach jak połozyłem 2t na wóz 3t to na wszystkie koła ledwie ciągnoł z pod pryzmy na betonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2
@ Maciek7

 

Przepraszam Cię kolego ale masz 20 postów i coś o tym powyżej napisze bo wysiadam już z tego forum przez takie wpisy ponieważ nie ma to sensu ludzie poprostu piszą coś porównywalnego do tego " że 3p uciągnie 5 skibowy obrotowy pług z UG i jeszcze na sprężynach bo one lekko idą" nieźle nie!!! Zakładam że faktycznie posiadasz ten sprzęt co napisałeś to coś napisze żebyś mnie oświecił wóz paszowy SANO 12m3 dlugość 4,8m szerokość 2,55m wysokość 2,75m WAGA pustej maszyny 4550kg + niby to ile tam włożysz z czego tyle tam nie wejdzie to wiem ale dajmy te 4,5t to łacznie po śniegu, blocie na deszczu w zimie i nie zimie nie masz utwardzone i ten 3p ciągna 9 tonowy wóz paszowy do którego zaleca się minimum 80KM ciągnik a żeby dobrze pracować to jeszcze więcej KM trzeba fakt ma dwa stopnie przekładni ten wóz bo z 5m3 jak się bala wrzuci takiego suchszego ok 400kg wagi to 3p z pełnego gazu może i zgasnąć niekiedy, sory że tak się mądrze ale miałem na prubach 5m3 i wiem jakie opory stawia kolega ma 3p jak nówke i ma z nim 7m3 to przez zależne kręci bo inaczej nie da rady a tu 12 bez problemu dobrze że nie Premium Duo 12m3, sam mam iną firme i 8m3 ale df 87 nówka jedno i drugie jak bala się grzmotnie to obroty skaczą i widać że nie tak lekko idzie a to jest 4cyl turo 83KM i 8m3 a Ty 12m3 bo ja na tych śnieżkach jak połozyłem 2t na wóz 3t to na wszystkie koła ledwie ciągnoł z pod pryzmy na betonik.

Miałeś taki na prubach, ja mam ten paszowóz dwa lata. I co ma ilośc postów do mojego doświadczenia? 3P przepracował już prawie 200 mtg z nim i chodzi dalej.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@krzysiu u mnie chodzi 3p z wozem Sano 8m, i codziennie, a czasem 2x dziennie miesza dwa baloty po 400-500 kg, zależy jaka sianokiszonka ale obecnie pracuje na na wolnym przełożeniu w skrzyni wozu, na 4 biegu czyli ok 700obr/min WOM.

Sano 5m idzie ciężej jak Sano 8m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Ok. jak dla mnie i wszystkim kolegom co mieszkają kołomnie powiem żeby poczytali ten temat co tu piszą ludzie to bardzo dobrze ukazuje czy wogóle można się kierować czymś innym niż wiedza i to co mamy na swoim podwórku, bo wychodzi że każdy kto widzi mojego MF 255 orginał z ścinaczem zielonek stalmech 185cm kosiara + zbieraczka to ma mega power ten MF i może 5m3 idzie ciężej niż nawet 12m3 bo moi koledzy mają na stałe 5m3 i bala jak mieszali to 3p gasł niekiedy, co do kolegi LowRider djajesz wolne przełozenie na wozie czyli ok 15 obr ślimaka a używasz 700 obr wałka wom z czego maszyne masz przystosowaną do obrotów ok 540 na minute wiem uzyskuje się przez to inne przełozenie i lżej pracować i tak jak nie zobacze gdzieś takiego składu to dlamnie koledzy z całym szacunkiem piszecie tak jak poruwnałem bo jak masz w ciągniku 1,9t wagi a wóz z materiałem gościu pisze że przekracza 9t co na asfalcie będą kłopoty z tym jechać a tu trza jeszcze 4,5t mieszać i to jeszcze ful mocy na to potrzeba. jeżeli jest to prawda że tak wszystko lekko idzie to ja mam naprawde dziada słabego tego DF i ten wóz paszowy też mam do d*py co to za wóz co daje minimum 2 razy większe obciążenia normalnie zgrzyt dodam że to wóz KUHN Euromix I 870 8m3 7 noży tnących 2 przeciwnoże na dnie dodatkowy nóż i dodatkowe ramie do równego wyrzutu zagięte ładnie 29obr/min ślimaka lewy i prawy wysp, światła, wałek szerokokątny, ciągnik wpółpracujący DF 87 z mety mówie że 3p to z moim wozem nawet by nie wystartowało wom a co tu o mieszaniu mówić po placu to df musi na pełnym gazie ciągnąć i ledwie przejdze z namieszanym TMR zrobie zdjęcia w niedziele, ukłony dla mega mocnych 3p i MF które bez problemu po nieutwardzonych placach ciągają ponad 9 ton z właczonym wom

 

@sinek dał czadu najmocniej 5m3 wóz sano zadaje pasze na 3 gosp ponad 250 sztuk bydła to chyba robi 6 do 7 paszowozów dziennie c360 szczęście że nie napisał 600krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Ja swoim 3P podjeżdżam pod pryzme włączam wom, ładuje do pełna, wyłączam wom, jade do obory i znów wlączam na chwile i wysypuje. Niagdy nie jeżdze z włączonym przekaźnikiem (dlatego, że podobno nie jest najlepiej jak miesza gdy jest pochylony, a jadąc tego nie unikniesz, a i nie można skręcac na włączonym).


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja posiadam paszowóz SANO 12m3 który chodzi z C-360. Zestaw sprawuję się świetnie a paszowóz nie miał jeszcze najmniejszej awarii a mam go już 2 lata. Mieszam w nim przeszło 4 tony paszy,jeśli będę wymieniał paszowóz na większy to na pewno kupię SANO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m44w    0

Ja posiadam wóz paszowy sano 6m mam go już 3 lata i jeszcze ani razu sie nie popsuł. POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

6m3 ??pierwsze slysze z tego co pamietam to jest 3 i 5.

ja posiadam 5m3 i mialem w nim mala awarie a konkretniej slimak sie pogiol. naprawilem to samemu ale troche pracy bylo.

zgadzam sie z kolegą @masfer5455.wszystko zalezy ile wazy metr szescieny sianokiszonki.jak ktos ma sianokiszonke prawie jak siano to nie dziwne ze mało mu wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@JD6330Premium to wymiary 12m3 dałem już powyżej mam nadzieję kolego że nie do 3p lub 360 najgorzej jak 330 pozdrawiam w nicku JD to i fajny sprzęcik.

 

żebyś mnie oświecił wóz paszowy SANO 12m3 dlugość 4,8m szerokość 2,55m wysokość 2,75m WAGA pustej maszyny 4550kg + niby to ile tam włożysz z czego tyle tam nie wejdzie to wiem ale dajmy te 4,5t to łacznie po śniegu, blocie na deszczu w zimie i nie zimie nie masz utwardzone i ten 3p ciągna 9 tonowy wóz paszowy do którego zaleca się minimum 80KM ciągnik a żeby dobrze pracować to jeszcze więcej KM trzeba fakt ma dwa stopnie przekładni ten wóz bo z 5m3 jak się bala wrzuci takiego suchszego ok 400kg wagi to 3p z pełnego gazu może i zgasnąć niekiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Mi nic nie gasnie. Obrotów daje 1700.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

@krzysiu się uczepiłeś tych naszych 3p i c-360

to są ciągniki które pracują z naszymi paszowozami i dają radę. Ja mam akurat wybetonowane płyty przy oborze i paszowóz stoi podczas całego miaszania na betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz wziąść wóz paszowy o pojemności 5m to kup narazie używany bo w razie chciałbyś zmienić na większy ;)


Rolnictwo jest Super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja posiadam woz 3 m3 sano miałem juz awarie ale wymienili mi na nowy a w miedzy czsie dali mi zastepczy 5 m3 i powiem ze ursus 3512 miał spore problemy ale za to duzo szybciej wymieszał chciałbym miec 5 ale niestety nie wjdzie mi do obory bo wysokosc w dzwiach jest 235 i nieda rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

jak ja kupowałem 2 lata temu to cena była 90 tyś. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

mój znajomy ma 12 m3 + case 170 km i mówi ze też potrafi go zadusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

To ciekawe...;/ ja zamówiłem 5m3 w połowie lutego powinienem go mieć ... tak myślę że chyba będzie chodził z Ursusem 1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

co 5 m3 Ursusem 1212 ja mam taki i spokojnie c360 przy nim chodzi, jak go kupiliśmy i była jedna szezdziesiątka z turem to paszowóz stał na stopce a trzydziestka go kreciła tylko trzydziestka jest za lekka i nie da się jechać i rozdawać pasze, a z iloma nożami zamówłeś ten paszowóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj