Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
profarmer    0

MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??

Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??

pawelmf    32

MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??

Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??

Kolego powiem ci żę massey ferguson z reguły pala mało. Jasam mam mf 6150 i spalanie w orce wychodzi 9-10l na godzinę ale przytym zaorze 1,2 ha przez godzinę pługiem zagonowym 4*40 rozstawionym na 180cm i jak to jest małe spalanie jak na ciągnik 95 km

koledzy mam MF 6140

i ostatnio sprawdzałem go w orce

na godzinę zrobiłem ok 0.7ha pług 3x35 obrotowy

prędkość od 8-10 km/h

biegi 1D 2C 2D

obroty od 15--- 1700

i wyszło mi tak mniej więcej 10l na godzinę czy to nie za dużo

osobiście liczyłem na jakieś 8litrów

Wiadomość z agroFakt.pl

MF 6140 przy orce zimowej 4 x 40 160 cm

Bieg 1 D prędkość 7 - 9 km/h

Przez godzinę 1 ha zaorze

obr 1700 obr

Spalił 8 - 9 l.

Edytowano przez masseyferguson6140

slawny    6

Kolego powiem ci żę massey ferguson z reguły pala mało. Jasam mam mf 6150 i spalanie w orce wychodzi 9-10l na godzinę ale przytym zaorze 1,2 ha przez godzinę pługiem zagonowym 4*40 rozstawionym na 180cm i jak to jest małe spalanie jak na ciągnik 95 km

a swistak siedzi i zawija w te sreberka 4*40=180 to sie usmialem:) zreszta wszystkie liczby podane przez ciebie wydaja sie naciagane, albo orzesz plaże.

hadler    0

Zależy jaki pług, jaka ziemia, jakie obroty;)

Pług to 5*35, obroty ok 1800, ziemia 3klasa(glina) i 4klasa.

Mam takiego na oku, ale nie wiem czy za dużo nie będzie palił, bo teraz ON po 5 zł/l ;[

Bartek72511    41

Nie wiem jak Ty kolego jeździsz ;/

Obroty w nim lepiej trzymaj na 1500-1600 wtedy jest ekonomiczny a mocy nie brakuje, spalanie przy odpowiedniej jeździe moim zdaniem bedzie w granicach 15 ;)

hadler    0

Ale koledzy, na hektar czy na godzinę?

Jeśli na hektar 25 litrów, a na godzinę 15 litrów to wychodzi prawie na to samo B)

Bartek72511    41

Ale koledzy, na hektar czy na godzinę?

Jeśli na hektar 25 litrów, a na godzinę 15 litrów to wychodzi prawie na to samo B)

Jak to wychodzi to samo? to ile Ty chcesz hektar orać ? ja orałem mfem 3085 i pługiem 4x40 i to na polu z dużą iloscią nawrotów mi wychodził hektar na godzinę.

hadler    0

U mnie jest taka glina, że na pewno hektar w godzinę nie zrobisz, tam gdzie ziemia lżejsza to myślę ,że dałoby radę.

panowie posiadam ciągnik MF 6140 i zastanawia mnie jego duże spalanie

wiosna z pługiem obrotowym 3x35 wziął mi ok 12l na godzinę a jeździłem naprawdę oszczędnie.

dla potwierdzenia dziś woziłem żwir i w ciągu 3 godzin spalił mi ćwierć baku. oczywiście rano tankowałem do pełna.

na przyczepach nie było dużo łącznie z przyczepami ok 17ton. miał po drodze dwie górki ale to nie duże.

co może być przyczyną pomocy

Bartek72511    41

A na jakich obrotach miałeś go w czasie orki? Ale naprawdę sporo spalił, u mnie Mf 3085 ( 6 cyl, 100 km ) spalił około 10 l na godzinę, z pługiem 4x40.

Co do tego transportu to w sumie można przełknąć, bo sprawdzałem i bak w nim ma 130 litrów, mówiąc ćwierć to około 30 litrów, a obciążenie w sumie nie małe, bo przecież to tylko 90 km, i w transporcie to pewnie max obroty, wiec to jeszcze idzie przełknąć moim zdaniem ale ta orka coś za dużo.

Napisano (edytowany)

jeździłem na obrotach ok 1500- 1700.

dobra ale co może być przyczyną

gdzie szukać błędu

wtryski raczej nie leją bo nie kopci

może coś z pompą z dawkami w pompie

Edytowano przez szymonek5320

ecorol    0

Ja jeszcze 2 zdania dot. mth i spalania. Jakoś wcześniej nie było okazji bo sucho, a teraz trochę lało i też nie za bardzo szło wjechać w pole. Moja czwórkę (6150) odpaliłem dokładnie o 16.40. Na liczniku mth była końcówka 210,4. Nim zapiąłem czwórkę zagonową i ustawiłem, po drodze wytargałem w sadzie korzeń i na polu byłem 5 po piątej. Kawałek 120m x 90m trochę pod górę, obroty 1500 - w porywach 1700, włączona 4-ka polowa na D z włączonym przodkiem. O 19.00 zgasiłem ciągnik na liczniku było 211,9. Znowu dolałem do pełna - wlazło 10,5l ropy. Co z tego wynika? 2h 20 min pracy wg zegarka, 1,5 mth wg licznika i 10,5 l spaliłem. Pozdrawiam

michasko    1

wychodzi ze spalił 4,5 litra na godzine, coś mi sie nie chce wierzyć. Tyle to pali mój C360 3P przy oprysku;) A MF3070 dochodzi do 10 litrów w orce, ale obroty silnika 2200 a paliwo do oczywiście redbul;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować