Polecane posty

profarmer    0

MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??

Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??

Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??

Kolego powiem ci żę massey ferguson z reguły pala mało. Jasam mam mf 6150 i spalanie w orce wychodzi 9-10l na godzinę ale przytym zaorze 1,2 ha przez godzinę pługiem zagonowym 4*40 rozstawionym na 180cm i jak to jest małe spalanie jak na ciągnik 95 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam MF 6140

i ostatnio sprawdzałem go w orce

na godzinę zrobiłem ok 0.7ha pług 3x35 obrotowy

prędkość od 8-10 km/h

biegi 1D 2C 2D

obroty od 15--- 1700

 

i wyszło mi tak mniej więcej 10l na godzinę czy to nie za dużo

osobiście liczyłem na jakieś 8litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MF 6140 przy orce zimowej 4 x 40 160 cm

Bieg 1 D prędkość 7 - 9 km/h

Przez godzinę 1 ha zaorze

obr 1700 obr

Spalił 8 - 9 l.

Edytowano przez masseyferguson6140

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Kolego powiem ci żę massey ferguson z reguły pala mało. Jasam mam mf 6150 i spalanie w orce wychodzi 9-10l na godzinę ale przytym zaorze 1,2 ha przez godzinę pługiem zagonowym 4*40 rozstawionym na 180cm i jak to jest małe spalanie jak na ciągnik 95 km

a swistak siedzi i zawija w te sreberka 4*40=180 to sie usmialem:) zreszta wszystkie liczby podane przez ciebie wydaja sie naciagane, albo orzesz plaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jest tyle tematów, pytań i odpowiedzi na temat spalania, a mimo to ciągle to samo...


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Zależy jaki pług, jaka ziemia, jakie obroty;)

 

Pług to 5*35, obroty ok 1800, ziemia 3klasa(glina) i 4klasa.

Mam takiego na oku, ale nie wiem czy za dużo nie będzie palił, bo teraz ON po 5 zł/l ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie wiem jak Ty kolego jeździsz ;/

Obroty w nim lepiej trzymaj na 1500-1600 wtedy jest ekonomiczny a mocy nie brakuje, spalanie przy odpowiedniej jeździe moim zdaniem bedzie w granicach 15 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

Ale koledzy, na hektar czy na godzinę?

Jeśli na hektar 25 litrów, a na godzinę 15 litrów to wychodzi prawie na to samo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ale koledzy, na hektar czy na godzinę?

Jeśli na hektar 25 litrów, a na godzinę 15 litrów to wychodzi prawie na to samo B)

Jak to wychodzi to samo? to ile Ty chcesz hektar orać ? ja orałem mfem 3085 i pługiem 4x40 i to na polu z dużą iloscią nawrotów mi wychodził hektar na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hadler    0

U mnie jest taka glina, że na pewno hektar w godzinę nie zrobisz, tam gdzie ziemia lżejsza to myślę ,że dałoby radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie posiadam ciągnik MF 6140 i zastanawia mnie jego duże spalanie

wiosna z pługiem obrotowym 3x35 wziął mi ok 12l na godzinę a jeździłem naprawdę oszczędnie.

dla potwierdzenia dziś woziłem żwir i w ciągu 3 godzin spalił mi ćwierć baku. oczywiście rano tankowałem do pełna.

na przyczepach nie było dużo łącznie z przyczepami ok 17ton. miał po drodze dwie górki ale to nie duże.

 

co może być przyczyną pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A na jakich obrotach miałeś go w czasie orki? Ale naprawdę sporo spalił, u mnie Mf 3085 ( 6 cyl, 100 km ) spalił około 10 l na godzinę, z pługiem 4x40.

Co do tego transportu to w sumie można przełknąć, bo sprawdzałem i bak w nim ma 130 litrów, mówiąc ćwierć to około 30 litrów, a obciążenie w sumie nie małe, bo przecież to tylko 90 km, i w transporcie to pewnie max obroty, wiec to jeszcze idzie przełknąć moim zdaniem ale ta orka coś za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jeździłem na obrotach ok 1500- 1700.

 

dobra ale co może być przyczyną

gdzie szukać błędu

wtryski raczej nie leją bo nie kopci

może coś z pompą z dawkami w pompie

Edytowano przez szymonek5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

panowie kupiłem mf 6140 i moim zdaniem trochę za dużo mi pali.

wiosną spalił mi w pługu 3x35 ok 11l/h a jeździłem naprawdę delikatnie na biegach 2C i 2D miejscami 1D obroty 1500-1600.

 

teraz ostatnio postanowiłem go znów sprawdzić.

nalałem do pełna pod korek i po zrobieniu ok 11 mtg z baku ubyło 120litrów

a dodam ze pracowałem turem i to nie w ciężkiej robocie tylko cały czas na wolnych obrotach i jeszcze trochę w transporcie zestaw ważył ok 14ton.

 

czy to jest normalne spalanie czy coś jest nie tak

 

jaka może być przyczyna

 

dzwoniłem po znajomych mechanikach

i mam 3 powody

 

wtryski( inne końcówki, dodam ze w ciężkiej robocie nie puści nawet dymka0

dawka na pompie pompa lucas na elektrozaworze

lub coś z turbo tzn kręci się bo gwiżdy ale nie daje mocy ??

 

z tego co rozmawiałem ze znajomymi którzy mają podobne ciągnik spalanie powinno wynosić ok 8-9 litów

 

panowie pomocy niedługo sezon się zacznie a tu smok w garażu stoi

Edytowano przez szymonek5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

wiosną spalił mi w pługu 3x35 ok 11l/h-

a ile zaorałeś w tą godzinę? I jaką masz klasę ziemi?

Ja miałem kiedyś MF 3070 i też potrafił spalić swoje. Mówi się, że fergusony oszczędne więc myślę, że jakoś da się to naprawić.

A co do przyczyn to końcówki raczej nie, bo by kopcił.

Poza tym szybko jeździłeś w tym transporcie? Tam mógł swoje łyknąć, w instrukcji fortery mam napisane, że prędkość 40km/ha moge osiągnąć z tonażem do 11ton. W transporcie zawsze się więcej spali, jeszcze jak się lubo depnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

na godzinę zaorałem ok 0,7 ha.

a w transporcie jeździłem heh do spodu obroty ok 2000- 2100. prędkość 30km/h bo szybciej się nie da.

klasa ziemi od III do IV ale akurat wtedy jak go sprawdzałem była IV kl i raczej lekka ziemia

Edytowano przez szymonek5320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Podejżewam, że z tych 120 l większość łyknoł w transporcie. Przy gazie na maks zużycie paliwa mocno wzrasta. Jak chcesz dokładnie sprawdzić kup trochę on. Zalej do pełna i dolewaj po poszczególnych pracach wtedy dokładnie zmierzysz w czym ile pali. W silniku póki co bym nie grzebał. maqsz za mały pług do tego ciągnika on ma 90 km to myśle że conajmniej 3x40 powinno być. Stąd spalanie 11 l na godzinę jeśli dobrze to zinterpretowałem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak transport ok wierze bo czas mnie gonił i po 6-7ton było na przyczepach a w jedną stronę miałem ok 8 km.

pług fakt mały. nie wszystko od razu to pozostałość po zetorze 5320 planuje zakup 4 skiby i wtedy by miał 4x 35

 

narazie sprawdzę tylko końcówki wtrysków ale to jest najmniej podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

To ci powiem, że nie jest aż tak straszne spalanie, ludzi często na AF piszą bzdury o spalaniu.

Moim zdaniem spalanie w orce powinno być plus minus 16l na 3 klasie. Na glince może wzrastać, ważny jest przede wszystkim odpowiedni dobór głębokości i to żeby ładnie przykryć pole. Spalanie też zależy od pługa, czy lekki czy ciężki. A i po wiec mi jeździłeś z klimą? Z nią też jest wyższe spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam w nim klimy

ale w transporcie to może z 4godz a reszta w turze gdzie więcej perkotał niż pracował.

szczerze to liczyłem na mniejsze spalanie podczas kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj