ketlin23

Tandem czy jednosiowa skorupa

Polecane posty

ketlin23    11
Planuje zakup zimową porą na spokojnie przyczepy do zwożenia zboża z pola do silosów wywrot wystarczy tylko do tyłu do kosza dlatego skorupowa żeby nie uszczelniać tylko czy szukać tandema czy jednoosiowej konicznie musi być zarejestrowana bo kawałek po asfalcie ciagam i zależy mi żeby dobrze dociążał ciagnik by śmiało z pola wyjeżdzać no i żeby jakaś amortyzowacja była mój ciagnik to agrofarm 430 i MF 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Kwestią tonażu. Jednoosiowa lżejsza w jeździe po polu i manewrowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Tylko koła jak najszersze balonowe, nie kolarzówki tirowskie. Jedna oś masz max. 10-11t ładowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

a która przyczepa mocniej dociąży ciągnik i zastanawiam się czy z tandemem 12-14ton mój deutz podoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

New Holland T5060 ok 100 KM jeździłem tandemem 14 t, miał ciężko ale dawał radę. 

Co do nacisku na zaczep to zależy jak daleko są osie odsunięte do tyłu. 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Tylko tandem. Doskonale kopiuje teren i w przeciwieństwie do jednoosiowej, nie podskakuje. Tonaż dopasowany do mocy i dopuszczalnego nacisku. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

zaczepy to mam w deutzu piton fix i zaczep polowy a na górze na szynie automatyczny ale to do normalnych przyczep na to chwilę nie wiem jakie są dopuszczalne naciski moim zdaniem jak tandem to tylko dyszel na resorze i tylne osie trż na resorach ale to wiadomo cena wysoka a na wózkach to niebardzo mi sie podoba takie rozwiązanie a jaki tonaż bedzie dopasowany do mojej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Masz pitona, ok. Na niego możesz czepiać dużo. Do 430 to moim zdaniem 12t, więcej nie ma co szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

nie wiem nawet czy 12t to nie za dużo może na szerokich oponach na minus nie mam z przodu tuza a np z hl 8011 załadowane 11.5 tony pszenicy to słabe szanse na wyjazd z pola a jeszcze pod góre to wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
5 godzin temu, ketlin23 napisał:

nie wiem nawet czy 12t to nie za dużo może na szerokich oponach na minus nie mam z przodu tuza a np z hl 8011 załadowane 11.5 tony pszenicy to słabe szanse na wyjazd z pola a jeszcze pod góre to wogóle

A czym chciałeś pociągnąć te 11.5 tony plus około 4 tony przyczepy???? Ciągnik konie ma ale wagi nie posiada, wiec nie ma zaparcia w terenie. Proste.

Ile on wazy???? 4 tony? Sąsiad ma takiego do siewu to przy biernym agregacie 3m pełnego siewnika nie zasypie pszenicy bo ogląda niebo

Ja posiadam 4 cylindry 100 ale innej marki i 15 ton pszenicy na joskinie zawracam w polu lekko, ale ciagnik wazy 6200kg a nie 3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11

u mnie według instrukcji maksymalne dopuszczalne obciążenie na belce nośnej do 30 000N =3000 kg a jakie obciazenia na zaczep wywiera taki tandem 12 ton ładownosci bo w używanych ciezko znalesc takie informacje nie bardzo mam od kogo porzyczyć chociaz na próbe zeby zobaczyc co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Gnojara 11m³ na dużym kole nacisk na zaczep ok 3t.

Nie szalej z wielkością bo Deutz się zesra. 

Kupiłem  skorupę 16t ładunku i moja 180 konna areska ledwie daje a zapewniam Cię że nie jest to lekki ani mały ciągnik 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, przemek28_28 napisał:

A czym chciałeś pociągnąć te 11.5 tony plus około 4 tony przyczepy???? Ciągnik konie ma ale wagi nie posiada, wiec nie ma zaparcia w terenie. Proste.

Ile on wazy???? 4 tony? Sąsiad ma takiego do siewu to przy biernym agregacie 3m pełnego siewnika nie zasypie pszenicy bo ogląda niebo

Ja posiadam 4 cylindry 100 ale innej marki i 15 ton pszenicy na joskinie zawracam w polu lekko, ale ciagnik wazy 6200kg a nie 3800

Z ciekawości: co  to za ciągnik?

Warfama 10t tandem ma 1,8t nacisku.

9 godzin temu, ketlin23 napisał:

u mnie według instrukcji maksymalne dopuszczalne obciążenie na belce nośnej do 30 000N =3000 kg a jakie obciazenia na zaczep wywiera taki tandem 12 ton ładownosci bo w używanych ciezko znalesc takie informacje nie bardzo mam od kogo porzyczyć chociaz na próbe zeby zobaczyc co i jak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketlin23    11
soltys48 napisał:

Gnojara 11m³ na dużym kole nacisk na zaczep ok 3t.

Nie szalej z wielkością bo Deutz się zesra. 

Kupiłem  skorupę 16t ładunku i moja 180 konna areska ledwie daje a zapewniam Cię że nie jest to lekki ani mały ciągnik 

gnojara czyli rozrzutnik to jaki optymalna ładownosc tandemu twoim zdaniem do mojego deutza bo ciezko mis coś dobrać bez doświadczenia


 z ciekawości: co  to za ciągnik? Warfama 10t tandem ma 1,8t nacisku też jestem ciekaw mocno co to za ciagnik nawet sie zastanawiałem nad warfamą 10 tonową sprowadzoną ale już nie raz mówiłem sobie ani jednego wiecej polskiego sprzętu a poza tym brak jakiej kolwiek amortyzacji tylko na kołach bo dyszel sztywny osie na wózkach nie na resorach no i cieżko znaleźć zarejestrowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
22 godziny temu, jacek1296 napisał:

Z ciekawości: co  to za ciągnik?

Warfama 10t tandem ma 1,8t nacisku.

 

JD z turem odrazu dopiszę

Ten deutz jest fajny bo miałem okazje trochę nim robic, ale to nie jest traktor do ciężkiej pracy w polu, on jest poprostu lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
7 godzin temu, ketlin23 napisał:

gnojara czyli rozrzutnik to jaki optymalna ładownosc tandemu twoim zdaniem do mojego deutza bo ciezko mis coś dobrać bez doświadczenia

 

 z ciekawości: co  to za ciągnik? Warfama 10t tandem ma 1,8t nacisku też jestem ciekaw mocno co to za ciagnik nawet sie zastanawiałem nad warfamą 10 tonową sprowadzoną ale już nie raz mówiłem sobie ani jednego wiecej polskiego sprzętu a poza tym brak jakiej kolwiek amortyzacji tylko na kołach bo dyszel sztywny osie na wózkach nie na resorach no i cieżko znaleźć zarejestrowaną

 

8-10m³ 

U mnie główny koń to Ares 725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Kolega ciąga 10t tandem pronar jd6210 90km i sobie spokojnie radzi.

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

JD z turem odrazu dopiszę

Ten deutz jest fajny bo miałem okazje trochę nim robic, ale to nie jest traktor do ciężkiej pracy w polu, on jest poprostu lekki.

 Nie czepiam się, ale te 3800kg wagi tego deutza to waga na sucho, wagę swojego podałeś z turem, paliwem i pewnie jeszcze obciążnikami. Troche to niesprawiedliwe. Nie było tematu.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Obciążników 0, paliwa o ile dobrze pamietam było 3/4. Ważyłem go 8 lat temu. Może teraz lżejszy🤔🤔🤔🤔

Tur, szersze opony, oska amortyzowana to wszystko daje kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj