DawidSpec

Kurs kwalifikacyjny Rol.04- Rolnik

Polecane posty

DawidSpec    1

Witam wykonywał ktoś z was Kurs kwalifikacyjny Rol.04- Rolnik online??

 

Czy po takim kursie zostanę rolnikiem indywidualnym i będę mógł kupić grunty rolne powyżej 1H??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1

Jak na razie nigdzie nie dzwoniłem jutro spróbuje się czegoś dowiedzieć więcej,zajęcia są spoko tylko czy taki papier jest coś wart??

Kończył ktoś z was taki kurs online??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

widze ze jest tego wiecej np https://uprawnieniarolnik.pl/?gclid=Cj0KCQiAsoycBhC6ARIsAPPbeLvcLJumF8s7MxvsoyWKMdgD8-jpJFjvQOG0Ot8JzF-f-RR7-rxeQ2QaAuKHEALw_wcB Czym rozni sie rolnik od technik rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Po skończeniu kursy rolnik, masz wyuczony zawód jak po szkole zawodowej. Natomiast po kursie na technik rolnik jesteś technikem rolnikiem, czyli jakbyś skończył technikum rolnicze.

Aby uzyskać niezbędne kwalifikacje rolnicze, to po ukończeniu kursu musisz jeszcze zdać egzamin państwowy. Egzamin odbywa się już stacjonarnie i dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Po zdaniu egzaminu formalnie uzyskujesz uprawnienia do nabywania ziemii rolnej.

Jeśli nie jesteś rolnikiem a chcesz nabyć ziemię rolną powyżej 1ha, to można ją nabyć za zgodą KOWR. Na stronie KOWR jest wyjaśnione w jaki sposób można nabyć ziemię za ich zgodą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
bergman31 napisał:

Po skończeniu kursy rolnik, masz wyuczony zawód jak po szkole zawodowej. Natomiast po kursie na technik rolnik jesteś technikem rolnikiem, czyli jakbyś skończył technikum rolnicze.

Aby uzyskać niezbędne kwalifikacje rolnicze, to po ukończeniu kursu musisz jeszcze zdać egzamin państwowy. Egzamin odbywa się już stacjonarnie i dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Po zdaniu egzaminu formalnie uzyskujesz uprawnienia do nabywania ziemii rolnej.

Jeśli nie jesteś rolnikiem a chcesz nabyć ziemię rolną powyżej 1ha, to można ją nabyć za zgodą KOWR. Na stronie KOWR jest wyjaśnione w jaki sposób można nabyć ziemię za ich zgodą. 

Jak taki egzamin moze wyglądać? Zadawanie pytan, cos wykonac, obliczyć? Boje sie, ze w 6 miesięcy to ja sie nic nie nauczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Na egzaminie teoretycznym masz test, czyli wybierasz właściwą odpowiedź. Aby odpowiedzieć na niektóre pytania, należy dokonać prostych obliczeń. Jak masz minimalne pojęcie o rolnictwie, to na ponad 50% pytań odpowiesz poprawnie. Testy egzaminacyjne z poprzednich lat znajdziesz w Internecie. Bez przygotowania odpowiadałem poprawnie na ponad 70% pytań.

Egzamin praktyczny polega na wykonaniu jakiś czynności, np. z obsługi maszyn, dobór składników do sporządzenia paszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
bergman31 napisał:

Na egzaminie teoretycznym masz test, czyli wybierasz właściwą odpowiedź. Aby odpowiedzieć na niektóre pytania, należy dokonać prostych obliczeń. Jak masz minimalne pojęcie o rolnictwie, to na ponad 50% pytań odpowiesz poprawnie. Testy egzaminacyjne z poprzednich lat znajdziesz w Internecie. Bez przygotowania odpowiadałem poprawnie na ponad 70% pytań.

Egzamin praktyczny polega na wykonaniu jakiś czynności, np. z obsługi maszyn, dobór składników do sporządzenia paszy itp.

z tego co piszesz nie jest to skaplikowane az tak bardzo. jak ogolnie nazwac ten egzamin zeby znalezc go w necie z tamtych lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
5 godzin temu, bergman31 napisał:

Po skończeniu kursy rolnik, masz wyuczony zawód jak po szkole zawodowej. Natomiast po kursie na technik rolnik jesteś technikem rolnikiem, czyli jakbyś skończył technikum rolnicze.

Aby uzyskać niezbędne kwalifikacje rolnicze, to po ukończeniu kursu musisz jeszcze zdać egzamin państwowy. Egzamin odbywa się już stacjonarnie i dzieli się na część teoretyczną i praktyczną.

Po zdaniu egzaminu formalnie uzyskujesz uprawnienia do nabywania ziemii rolnej.

Jeśli nie jesteś rolnikiem a chcesz nabyć ziemię rolną powyżej 1ha, to można ją nabyć za zgodą KOWR. Na stronie KOWR jest wyjaśnione w jaki sposób można nabyć ziemię za ich zgodą. 

Trochę się w temacie orientowałem i dowiedziałem się że jak nie masz tytułu Rolnik KOWR nawet tej decyzji nie rozstrzyga i od razu nie zgadza się na zakup.

Kończyłeś może taki kurs ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Co Ty gadasz. Sprzedający grunty rolne musi dać ogłoszenie o sprzedaży na portalu ogłoszeniowym KOWRu. Jeśli przez 30 dni nie będzie chęci kupna przez rolników, to wówczas KOWR wydaje zgodę na zakup przez nierolnika. 

Kursu rolniczego nie kończyłem ale od paru lat śledzę ten temat. 

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
6 godzin temu, bergman31 napisał:

Co Ty gadasz. Sprzedający grunty rolne musi dać ogłoszenie o sprzedaży na portalu ogłoszeniowym KOWRu. Jeśli przez 30 dni nie będzie chęci kupna przez rolników, to wówczas KOWR wydaje zgodę na zakup przez nierolnika. 

Kursu rolniczego nie kończyłem ale od paru lat śledzę ten temat. 

Wiesz mi całkiem co innego mówili na temat zakupu gruntu, powyżej 1 hektara nie kupisz.Miał ktoś z was taki przypadek przy zakupie gruntu za zgodą KOWR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

Wiec ten kurs z linku na Technik Rolnik jest okej żeby kupic ziemie, wziąć Młodego Rolnika i płacić Krus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
1 godzinę temu, DrJoint napisał:

Wiec ten kurs z linku na Technik Rolnik jest okej żeby kupic ziemie, wziąć Młodego Rolnika i płacić Krus?

Musisz być rolnik indywidualny żeby było można kupić grunty czy tam starać się o dotacje.Prawdopodobnie po kursie Rol.04 Rolnik,masz takie uprawnienia.Muszę zadzwonić do tej szkoły i dowiedzieć się coś więcej na ten temat.

 

Edytowano przez DawidSpec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
36 minut temu, DrJoint napisał:

byloby super juz wiedziec, zapisy do jutra

Do jakiej szkoły byś uczęszczał??

Szkoła w miejscowości Rozprza masz na myśli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos9999    0

Witam, nabywać ziemie możesz w przypadku statusu rolnika indywidualnego tak samo z dzierżawą z KOWR takowy status otrzymujesz jeżeli: 

Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, aby wykazać, że posiadasz kwalifikacje rolnicze musisz w pierwszej kolejności uzyskać:

  • wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, zasadnicze branżowe, średnie, średnie branżowe lub wyższe, lub
  • tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe lub zasadnicze branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.

Kurs rol 0.4 dotyczy się drugiej kropki, sam kurs jest to tytuł zawodowy czyli musisz mieć jeszcze 3 lata stażu w rolnictwie. 

Jeżeli zrobisz po rol 0.4 jeszcze rol 10 czyli technika to wtedy wchodzisz w kropkę pierwszą masz średnie rolnicze jako technik z rol 10. i masz status rolnika. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639
6 godzin temu, DawidSpec napisał:

Wiesz mi całkiem co innego mówili na temat zakupu gruntu, powyżej 1 hektara nie kupisz.Miał ktoś z was taki przypadek przy zakupie gruntu za zgodą KOWR??

W tym filmie jest wszystko  wyjaśnione. Proszę oglądać od początku. 

https://youtu.be/H3iHEmmoS-o

4 godziny temu, DawidSpec napisał:

Prawdopodobnie po kursie Rol.04 Rolnik,masz takie uprawnienia.

 

Sam kurs nic nie da. Musisz jeszcze zdać egzamin państwowy.

6 godzin temu, DrJoint napisał:

Wiec ten kurs z linku na Technik Rolnik jest okej żeby kupic ziemie, wziąć Młodego Rolnika i płacić Krus?

Najpierw musisz ukończyć kurs, następnie zdać egzamin zawodowy. Po jego zdaniu otrzymasz tytuł Technik Rolnik. Wówczas spełniasz warunki aby kupić ziemię rolną, startować w przetargach na dzierżawę ziemii z zasobów KOWR, oraz starać się o Młodego Rolnika.

Aby płacić KRUS, nie musisz mieć wykształcenia rolniczego. Wystarczy posiadać minimum 1ha gruntów rolnych.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek650    0

Z tego co wiem, kursy zawodowe prowadzone tylko zdalnie nie kwalifikują do podejścia do egzaminu. Najlepiej zadzwoń do OKE i dopytaj.

Screenshot_20221128-143941.png

Screenshot_20221128-144001.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
6 godzin temu, bergman31 napisał:

Sam kurs nic nie da. Musisz jeszcze zdać egzamin państwowy.

Dokładnie, jak nie zdasz egzamin państwowy to nic z tego kursu nie ma.

Najważniejszy jest dyplom i certyfikat.

4 godziny temu, Marek650 napisał:

Z tego co wiem, kursy zawodowe prowadzone tylko zdalnie nie kwalifikują do podejścia do egzaminu. Najlepiej zadzwoń do OKE i dopytaj

Rozmawiałem na ten temat i nie ma żadnego problemu z tym że nauka odbywa się online,wiadomo musisz materiał przestudiować w domu i zdać egzamin Państwowy.

Placówka znajduje się w Rejestrze szkół i placówek oświatowych.Wydaje mi się że wszystko jest w porządku.

Dowiedziałem się też że praktyka musi się odbyć na gospodarstwie ale można też u rodziców jeśli posiadają gospodarstwo.

Edytowano przez DawidSpec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    660
Dnia 28.11.2022 o 10:37, Pablos9999 napisał:

Witam, nabywać ziemie możesz w przypadku statusu rolnika indywidualnego tak samo z dzierżawą z KOWR takowy status otrzymujesz jeżeli: 

Zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 2 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, aby wykazać, że posiadasz kwalifikacje rolnicze musisz w pierwszej kolejności uzyskać:

  • wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, zasadnicze branżowe, średnie, średnie branżowe lub wyższe, lub
  • tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe lub zasadnicze branżowe inne niż rolnicze i posiada co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.

Kurs rol 0.4 dotyczy się drugiej kropki, sam kurs jest to tytuł zawodowy czyli musisz mieć jeszcze 3 lata stażu w rolnictwie. 

Jeżeli zrobisz po rol 0.4 jeszcze rol 10 czyli technika to wtedy wchodzisz w kropkę pierwszą masz średnie rolnicze jako technik z rol 10. i masz status rolnika. 

 

Nie prawda, posiadam kropke nr 3 wyksztalcenie wyzsze inne niz rolnicze, staz pracy w rolnictwie ( doplaty biore od  3lat na siebie) i zeby kupic ziemie od sasiada musze prosic KOWR bo nie jestem zameldowany w gminie w ktorej mam gospodarstwo. Czyli nie jestem rolnikiem indywidualnym. Planuje zrobic ten kurs aby juz byc na czysto z zakupem ( meldunek nie jest mozliwy), podpowiedzcie czy jest on legit i czy praktykę moge zrobic u siebie na gospodarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidSpec    1
Dnia 17.12.2022 o 18:12, Celownik07 napisał:

Nie prawda, posiadam kropke nr 3 wyksztalcenie wyzsze inne niz rolnicze, staz pracy w rolnictwie ( doplaty biore od  3lat na siebie) i zeby kupic ziemie od sasiada musze prosic KOWR bo nie jestem zameldowany w gminie w ktorej mam gospodarstwo. Czyli nie jestem rolnikiem indywidualnym. Planuje zrobic ten kurs aby juz byc na czysto z zakupem ( meldunek nie jest mozliwy), podpowiedzcie czy jest on legit i czy praktykę moge zrobic u siebie na gospodarce?

Aktualnie uczęszczam na ten kurs i praktykę można odbyć na gospodarstwie np. u rodziców ale czy u siebie to nie jestem pewny czy tak przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj