czareczek85

Jaki ciągnik o mocy 200-250km do gospodarstwa mlecznego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czareczek85    411

Jak wyżej chcę zakupić ciągnik na skrzyni bezstopniowej, pracować ma z wozem asenizacyjnym 20000l do tego zestaw kosiarek oraz orka. W przyszłości może przyczepa do trawy. Rozważam różne propozycje ale na razie najbardziej przypadł mi do gustu JD 6215r lub JD6230r oczywiście na skrzyni auto power. Proszę o wsystkie propozycję najlepiej użytkowników

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Są kredyty i Lotto.. a na poważnie to warto zastanowić się na Valtrą lub MF, koncern ten sam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
19 minut temu, Mateusz1q napisał:

Są ciągniki i jest Fendt

zgadzam się ale nowa generacja serii 700 to wydatek minimum 1,1mln-1,2mln netto. Nie stać mnie na Fendta 

16 minut temu, jaco512 napisał:

Są kredyty i Lotto.. a na poważnie to warto zastanowić się na Valtrą lub MF, koncern ten sam.

MF serii 8s 205 model exclusive full opcja to wydatek rzędu 800netto do lekkiej negocjacji. Ciągnik piękny skrzynia dyna VT czyli poczciwa 260ML tyle tylko że problem ponoć jest z softem w tych ciągnikach i jest ich bardzo mało jak narazie na rynku a są naszpikowane bajerami jak dobra kasza skwarkami i obawiam si e o umiejętności serwisu i ewentualne awarie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

A czy ten jd będzie dużo tańszy ? i na fenda masz super finansowanie fabryczne , a już o kosztach eksploatacji i samo zużycie paliwa o tym nawet nie wspomnę.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
53 minuty temu, robert1226 napisał:

A czy ten jd będzie dużo tańszy ? i na fenda masz super finansowanie fabryczne , a już o kosztach eksploatacji i samo zużycie paliwa o tym nawet nie wspomnę.

6215R za 750 tyś a 6230r za 840tyś to spora różnica

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Jak weźmiesz do beczki 20000 litrów coś poniżej 330 koni, to będziesz żałował.

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Chyba się o sto koni ci za daleko poleciało . Fendt 930 chodzi z beczką 30000 na tridemie . Jest na YouTube filmik rolnik szuka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

2km od domu mam duże gospodarstwo gdzie fendt 936 ciąga beczkę pichona na trzech osiach a przebieg trzeba mu liczyć w kilometrach nie w motogodzinach, 

tu na pewno mniej koni potrzeba ale przy porównaniach ciągników zwróć też uwagę na gabaryty

ta 936 jeździ z obciążnikami w tylnych kołach i na przodzie na oko ze 3t (kloc na szerokość ciągnika)

co do mf'a to maszyna fajna, ale nowa w sprzedaży, więc to zawsze trochę kupowanie kota w worku, gdzieś też było na forum że, skrzynie dyna vt to nie do końca to samo co vario u fendta,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Zależy czy ma się równiny czy goreczki przechodzące w góry. U mnie case 95km pod górkę z pełną beczka 6.5tys litrów czasami ma co robić. Ale tu też niska masa ciagnika swoje robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Jeszcze nie widziałem reklamy fenda tego nie potrzeba reklamować.

A tak jak kolega wyżej napisał to nie wiem na jakiej podstawie tak może się wypowiadać tylko ten co nie ma prawdziwego porównania , praca z tymi samymi maszynami jednego i drugiego pod każdym względem lepiej wypada Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

kolega pewnie ma jelenia więc chwali co ma, pojeździł by "prawdziwym vario" to by zmienił zdanie (chociaż jak każdy ciągnik fendt też ma swoje wady) 

i jest tylko jeden problem, nawet jeleń o podobnych parametrach będzie jednak wyraźnie tańszy, a w przypadku MF to już różnicy starczy na jakiś mniejszy ciągnik pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Zgadzam się chociaż w tej chwili część różnic cenowych  się zatarła a więc NHT7 270 auto command to cena na teraz 640 do negocjacji Case Puma 240 780tys do lekkiej negocjacji MF 8s 205 za 800tys do negocjacji JD 6250r za 840tys  moze coś jeszcze by urwało się Fendt nowa seria 700 cena okolo 1.1mln Steyr absolut 6180 za 650 netto ale tu tylko 180km niby twierdzą że to najmniejszy z serii i sppkojnie mozna kręcić na 240km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj