Zaloguj się, aby obserwować  
Gumis32

Zetor 12441 FORTERRA

Polecane posty

es8    0

ja mam ten model praktycznie od roku, ma niecałe 400mth i duży serwis na 350mth za sobą. Były dwa wycieki, jeden spod skrzyni i jeden ze sprzęgła przedniego napędu chyba. Całość z wszystkimi filtrami nie zajęła im dłużej jak 3h. Nie mogę narzekać na niego. No, może gdyby trochę mniej kołysał... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

kolysze z obciazeniem na przodzie przy jezdzie ok 30 km/h;p jest krotki do tego balast i go buja. ale za to przy jezdzie z plugiem czy z upr siew to obciazniki to jest mus ...;] wg mnie dalby rade zastapic 1224.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ze wszystkim kołysze.

 

czy z ładowaczem, czy z obciążnikami, czy goły. nigdy jedynie nie sciągałem obciążników osi tylnej, ale pewnie to nie zrobiłoby różnicy.

 

fakt, z pługiem czy siewnikiem mniej, ale ja na pewno z tymi maszynami nie jeżdżę szybciej jak 20km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mam pytanie. jest taki guzik na desce rozdzielczej po prawej stronie na dole. zółw jest narysowany na nim. czy wie ktos moze od czego on jest?? i w jaki sposob tego uzywac?? czekam na odpowiedz pozdrawiam;]


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

podobno włączając go mamy na stałe włączonego 1 żółwia, gdzieś tak czytałem, chociaż ja osobiście go nie używam bo nie widzę potrzeby :P sprawdź czy możliwe że tak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

no ale to na postoju sie wlącza czy jak?? no ja tez uwazam ze to takie srednio niezbedne jest;p musze sie serwisantow spytac jak przyjada na przeglad;PP


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

nie mam pojęcia, nigdy nie używałem. gdzieś na forum był temat, poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Witam, ogolnie to mam 11441 z 2003r i praktycznie to 80% jest tylna szyba otwarta a drzwi to 50% czasu pracy i aż siłownik się wyrobił i szyby są od nowości nie wiem co ludzie robią że pękają ale może te z 2003r były lepsze hihi. A uszczelek żadnych nie wymieniałem jeszcze ciągnik chodzi tylko w najcięższej robocie u mnie. Zgadzam się z stwierdzeniem że fajerwerków nie ma ale jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

W 2003r. jeszcze nie byliśmy w UE i produkcja byla stawiana na jakość a nie ilość, a potem jak ruszyły pogramy pomocowe i cieszyły sie zainteresowaniem to inaczej bylo. U nas ogólnie sa chwalone:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Rataj to może być od biegów polowych albo tzw. włącznik preselekcji wzmacniacza momentu działający tak, że podczas przełączania na niższy bieg np z 3 na 2 jeżeli były załączone 2 żółwie automatycznie przełączy na 1 żółwia i odwrotnie w drugą stronę.

jedno wiem napewno. Instrukcja nie kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jakbym mial to w instrukcji to bym nie pytal:P nie ma tego guzika w instrukcji;p


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie mozna.

 

Co do tego guzika to też coś słyszałem ze to ma służyc automatycznemu dopasowaniu sie tych "zółwii" do przełozenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look1990    0

W przyszłym roku ma pojawić się forterra power. Będzie ona wyposażona w m.in. rewers elektro-hydrauliczny, więc myślałem, że można przerobić dotychczasową forterrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jakbym mial jezdzic ursusem 1654 to wole forterre. taka moja opinia na ten temat. druga sprawa jak sasiad wzial dobrze wyposazony ciagnik to mogl tyle zapłacic. teraz przeciez nie ma rabatow za rocznik itp a to jest jakies 10 tys. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

forterra 12441 czy zts 16145 który lepszy do 4 obracanej z vogel&noot'a m1020 na teren górzysty??? Może ktoś jeździł nimi??? Gleba 3 i 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

na teren górzysty z 4 obracaną? W 12441 mógłbyś wszystkie konie zajechać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

tez uwazam ze 16145 bylby lepszy w taki teren. zawsze to 6 garow solidnej konstrukcji;) a tak w ogole to ja bym wolal 16245 maja lepsze kabiny i ładniej to wyglada wg mnie;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

ja bym radził wziac 16145 bo to jest solidna maszyna chyba ze musisz miec nowego zetorka

bo ten cztero garek to taki w sam raz do zajechania niby ma swoje konie ale jak właczysz 16145 na obroty to idzie jak prawdziwa maszyna a nie jakies fendty :mellow:

no ewentualnie 16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Uuu wrażania z jazdy 16245 -super

 

Dwie przyczepy szóstki z rzepakiem, z dwójki bez mruknięcia wyjechał z pola, twarde maszyny :mellow:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0
ja bym radził wziac 16145 bo to jest solidna maszyna chyba ze musisz miec nowego zetorka

bo ten cztero garek to taki w sam raz do zajechania niby ma swoje konie ale jak właczysz 16145 na obroty to idzie jak prawdziwa maszyna a nie jakies fendty :mellow:

no ewentualnie 16245

 

 

12441 też jest solidną maszyną! :@

w sam raz do zajechania jeżeli ktoś przecenia jej możliwości :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak sie jezdzic nie umie to sie wszystko zajedzie....


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam, a jak z awaryjnością tej Forterry 12441??? Przymierzam się powoli do kupna tej maszyny i czytając tematy z problemami uzytkowników tych ciągników odchodzi mi ochota nabycia go. Najwięcej tych tematów dotyczy słabego wysprzęglania sprzęgła i słabo wchodzących biegów. Więc prosze o jakiekolwiek opinie na temat tego ciągnika :mellow: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

mam Zetora od prawie roku, przepracowane ponad 400mth, awarii praktycznie nie było żadnych, drobne wycieki, ale naprawione podczas serwisu w kilka minut. Jestem zadowolony, ale komfortu mu trochę brakuje. To Zetor w końcu. :mellow:

 

jednak sumując plusy i minusy, gdybym miał wybierać jeszcze raz, zastanowiłbym się nad jakimś NH. Spodobał mi się ten @Brzozaka2. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj