michal009

Pomocnik na 30 ha do 50 tys zł.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Makita DTW1002
michal009    27
Szukam ciągnik na pomocnika, bo już mam dość pryskania c-330m, a w rozsiewacz a nie wsypie całego BB, czyli trzeba wiaderkiem ubierać. Ciągnik ma być używany do oprysków, nawozów, brony, przeciągnąć puste przyczepy w żniwa oto lekkie prace. Teraz mam c-330m i Proximę 85. Który by był lepszy Ursus 3512, czy Zetor 3320? Jestem zwolennikiem "naszego" sprzętu że względu na ceny części. A, może jednak coś innego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Niekoniecznie 3320 , 5211 też może być, w 3512 będzie gorzej w kabinie i mniej wygodna w obsłudze hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Zmień myślenie i poszukaj siewnik i opryskiwacz pod proximę.

Zrobisz krok milowy. I zobaczysz że to będzie jedna z lepszych decyzji.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

na pewno zetor, te ursusy maja dziwna hydraulikę w zerorze lepszy komfort nie wiem jak z jakością części to tego urusa czy taka słaba jak do 360


I kolega @agrest dobrze radzi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Agrest napisał:

Zmień myślenie i poszukaj siewnik i opryskiwacz pod proximę.

Zrobisz krok milowy. I zobaczysz że to będzie jedna z lepszych decyzji.

o to to proxima na pomocnika 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
47 minut temu, michal009 napisał:

Szukam ciągnik na pomocnika, bo już mam dość pryskania c-330m, a w rozsiewacz a nie wsypie całego BB, czyli trzeba wiaderkiem ubierać. Ciągnik ma być używany do oprysków, nawozów, brony, przeciągnąć puste przyczepy w żniwa oto lekkie prace. Teraz mam c-330m i Proximę 85. Który by był lepszy Ursus 3512, czy Zetor 3320? Jestem zwolennikiem "naszego" sprzętu że względu na ceny części. A, może jednak coś innego szukać?

Co do pryskania się zgodzę, że 300-400l opryskiwacz to tragedia, można go zmienić na ciągany. Big baga nie trzeba wiaderkiem ubierać, wystarczy naciąć tak w połowie zgarnać ręką do rozsiewacza potrzebną ilość i odstawić na bok uważając żeby się nie rozsypało. Następnym razem można big baga naciąć od spodu i wsypać reszte... Może lepiej Proxime przzeznaczyć na pomocniczy, a kupić coś większego od niej do ciękiej roboty? U mnie na 50 ha pomocniczym ciągnikiem jest ciągnik 93KM a główne mają 120KM i 130KM oczywiście c 360 i c330m też zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

W jego gospodarstwie to nie pomocnik tylko główny.

Moc idealna do wymienionych prac. Rozsiewacz na 2 bb, opryskiwacz 1000 zawieszzny z hydrauliką lub 2000l ciągany.

Oszczędność czasu, komfort pracy w gospodarstwie to krok milowy.

Wiem bo sam do niedawna konnym kosem robiłem i opryskiwaczem 400l.

Wielu mojego pokroju boi się przejścia z wąskiej opony w c330 na szeroką w innym ciągniku.

Niepotrzebnie

Siew nawozów to bajka względem wąskich opon.

A w ścieżkach ta szeroka opona nie przeszkadza, nie zauważyłem bym miał mniej.

 

Michał, a z porzeczek już całkiem zrezygnowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sulki99    1
12 minut temu, Agrest napisał:

Zmień myślenie i poszukaj siewnik i opryskiwacz pod proximę.

Zrobisz krok milowy. I zobaczysz że to będzie jedna z lepszych decyzji.

Popieram, przecież jakby nie patrzeć to ta Proxima to jakby nie patrzeć sama w Sobie jest pomocnikiem wg segmentu, niska waga, 4 cylindry.  Czasy, gdy c330, c360, małych zetorów, które były pomocnikami się kończą. Gdyby głównego konia autor miał 120-150km to wzięcie Zetora 3320 miało by jeszcze jakiś sens, ale jak ma 80 konnego to aż grzech nie wykorzystać tego, zwłaszcza gdy masz produkcje roślinną, bo na dobrą sprawę od kwietnia do końca czerwca opryskiwacz nie musi być odczepiany. Dodatkowo w swoim Zetorze masz większy komfort, napęd 4x4 , dodatkowo zwiększysz po prostu opłacalność zakupu, bo nie ograniczasz się tylko do prac ciężkich. Dużo średnich, większych gospodarstw ma ciągniki takie jak twój jako pomocnika tak jak @yacenty ma małą Kubotę. Na miejscu autora zmieniłbym opryskiwacz i rozsiewacz na większy, ewentualnie do Zetora dokupił wąskie koła. W tym roku osobiście kupiłem rozsiewacz Vicon z komputerem za niecałe 10tys. z 3200l zbiornikiem, ale ściągnąłem nadstawkę i jest idealny, bo zrobiła się 1400l. Tak samo mój kuzyn latami pryskał c330 z opryskiwaczem 400l i 12m, ale pewnego dnia stwierdził, że zobaczy jak się pryska MF3060, po oprysku stwierdził, że on nie chce już robić c330, bo komfort ogromny, a spalanie mu wyszło jak przy c360. Teraz ma już 800l i 15m, a c330 stoi tylko.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357
Stodoła napisał:

Mam MFa 675 jak byś chciał  4x2 . Może by ci się nadał pod opryski i rozsiewacz. 

lux maszynka do takich prac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Agrest napisał:

W jego gospodarstwie to nie pomocnik tylko główny.

Moc idealna do wymienionych prac. Rozsiewacz na 2 bb, opryskiwacz 1000 zawieszzny z hydrauliką lub 2000l ciągany.

Oszczędność czasu, komfort pracy w gospodarstwie to krok milowy.

Wiem bo sam do niedawna konnym kosem robiłem i opryskiwaczem 400l.

Wielu mojego pokroju boi się przejścia z wąskiej opony w c330 na szeroką w innym ciągniku.

Niepotrzebnie

Siew nawozów to bajka względem wąskich opon.

A w ścieżkach ta szeroka opona nie przeszkadza, nie zauważyłem bym miał mniej.

 

Michał, a z porzeczek już całkiem zrezygnowałeś?

Tak. Już nie mam porzeczek. zostało 30 ary jabłoni i 30a malin.


Dziękuję za podpowiedzi. 120-130 KM jest w planach, ale najwcześniej za 5-6 lat. pola mam 10-22m szerokości, dlatego opryskiwacz planowałem 800L 12m. rozsiewacz mam 800L i planowałem zamontować nadstawkę. z racji uprawy pod 12m szerokości planowałem jakieś 50 KM na te 5-6 lat kupić. Na 120-130 KM te 50 tys to trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Przemyśl jak mówię. Rozsiewacz min 1200l, najlepiej 1500l, opryskiwacz 1000l na hydraulice. Zmieścisz się w 25000zł i zobaczysz ile czasu zaoszczędzisz.

Śmiem twierdzić że na samych opryskach to kilka godzin przy jednym zabiegu.

800l dla 3512  na wiosnę zapomnij. Jeszcze z rsm to bez szans. I te opony wręcz  wrzynające się w grunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, michal009 napisał:

Szukam ciągnik na pomocnika, bo już mam dość pryskania c-330m, a w rozsiewacz a nie wsypie całego BB, czyli trzeba wiaderkiem ubierać. Ciągnik ma być używany do oprysków, nawozów, brony, przeciągnąć puste przyczepy w żniwa oto lekkie prace. Teraz mam c-330m i Proximę 85. Który by był lepszy Ursus 3512, czy Zetor 3320? Jestem zwolennikiem "naszego" sprzętu że względu na ceny części. A, może jednak coś innego szukać?

Jaki masz teraz rozsiewacz do c 330?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Langren 800L. Jak tylko będzie wolna gotówka to do wymiany. ma 5 lat a już chyba wszystko pordzewiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, michal009 napisał:

Langren 800L. Jak tylko będzie wolna gotówka to do wymiany. ma 5 lat a już chyba wszystko pordzewiałe.

W c 330 masz tura ? Ciekaw jestem ile można wsypać nawozu i rozsiewać ciapkiem takim rozsiewaczem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

400kg spokojnie jedzie, przy 500kg da się ale przód lubi się unieść przy ruszaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Biardzki 400l rsm 32 i przez miedzę trzeba na wstecznym przejeżdżać.  Bez tura🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego trzeba siać mocznik 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1769
7 godzin temu, Agrest napisał:

Wiem bo sam do niedawna konnym kosem robiłem i opryskiwaczem 400l.

jakiego niedawna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Agrest napisał:

Biardzki 400l rsm 32 i przez miedzę trzeba na wstecznym przejeżdżać.  Bez tura🤭

to jakaś wysoka miedza chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
4 minuty temu, Agrest napisał:

Biardzki 400l rsm 32 i przez miedzę trzeba na wstecznym przejeżdżać.  Bez tura🤭

To już blisko 530kg samego nawozu, nic dziwnego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
2 minuty temu, konteno napisał:

jakiego niedawna ?

Motyla w 2012 kupiłem.

Do tego czasu kos ciągnięty za c330. Jazda co 4 albo 5m.

Konnym siewnikiem ciągniętym za 2812 też chyba do tego roku siałem.

Nie są obce mi takie maszyny.

2 minuty temu, Pafnucy napisał:

to jakaś wysoka miedza chyba...

Bez znaczenia wysokość bo każde zatrzymanie się i ruszenie to poderwanie przodka, a przy małym stopniu to oparcie opryskiwacza o podłoże.

Tylko raz tak zrobiłem na kawałku przy domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj