michal009

Zetor 5211 - modyfikacje w 89 roku

Polecane posty

michal009    27

Rozglądam się za pomocnikiem do mojego gospodarstwa który wyręczy C-330m. Chodzi o pryskanie, sianie nawozów i przyczepy w żniwa (głównie puste, czy pół przyczepy z pola na pole - jak główny ciągnik pojedzie na skup). 

Gdzieś kiedyś czytałem, że w 89 roku były jakieś zmiany odnośnie podnośnika.... Coś na ten temat wiecie, bo nigdzie nie mogę znaleźć...

Czy w 5211 były jak 7211 siłowniki wspomagające? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, michal009 napisał:

Gdzieś kiedyś czytałem, że w 89 roku były jakieś zmiany odnośnie podnośnika.... Coś na ten temat wiecie, bo nigdzie nie mogę znaleźć...

Czy w 5211 były jak 7211 siłowniki wspomagające? 

Siłowniki wspomagające TUZ to była opcja niezależnie od modelu Zetora. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Dzięki za podpowiedzi. 

Co podniesie 5211 bez dodatkowych siłowników? Opryskiwacz 800 litrów ma szanse, czy raczej nie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, michal009 napisał:

Rozglądam się za pomocnikiem do mojego gospodarstwa który wyręczy C-330m. Chodzi o pryskanie, sianie nawozów i przyczepy w żniwa (głównie puste, czy pół przyczepy z pola na pole - jak główny ciągnik pojedzie na skup). 

Gdzieś kiedyś czytałem, że w 89 roku były jakieś zmiany odnośnie podnośnika.... Coś na ten temat wiecie, bo nigdzie nie mogę znaleźć...

Czy w 5211 były jak 7211 siłowniki wspomagające? 

W 52 nie występował silownik 

800 podniesie

 

 

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

u mnie 5211 jest bez siłowników i biardzkiego 800L pełnego RSM dźwiga bez problemu, czyli będzie to ponad tona cieczy plus 200kg masy własnej opryskiwacza, duże znaczenie ma środek ciężkości maszyny, bo np. agregatu talerzowego 3m z packerem (1320kg na tabliczce) nie dał rady oderwać od ziemi.

Starsze modele miały okrągłe kierunkowskazy boczne i chyba coś z tymi czarnymi plastikowymi atrapami w masce.... ale to takie aspekty wizualne

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tylko dopiszcie jakie lance. Kuzyn pod 7211 podpial 1000l krukowiak na hydraulice 15m i widział tylko niebo a 7211 jednak większy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

bajki to na dobranoc- pierwsza gorka albo bruzda i siedzi na opryskiwaczu...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Może warto zobaczyć MTZa, chyba większy prześwit do pryskania, mocniejszy, przyczepy nawet z ładunkiem odwiezie, szybciej pojedzie, łatwo kupić z przednim napędem. Przy cenach zetorów, kupując jakiegoś Belarusa 550 bez przodu to jeszcze starczy na sporo poprawek itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Alchemik napisał:

kupując jakiegoś Belarusa 550 bez przodu to jeszcze starczy na sporo poprawek itp

czemu Koledze tak źle życzysz?

toż to do niczego się nie nadaje.

2 godziny temu, jacus napisał:

bajki to na dobranoc- pierwsza gorka albo bruzda i siedzi na opryskiwaczu...

słyszał o obciążnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 godzin temu, Pafnucy napisał:

W 52 nie występował silownik 

800 podniesie

Pewien jesteś?

Osobiście widziałem raz 5211 z dodatkowym siłownikiem. 

Udźwig tylnego TUZ-a w 5211 to chyba 1700 kg. 

6 godzin temu, michal009 napisał:

Dzięki za podpowiedzi. 

Co podniesie 5211 bez dodatkowych siłowników? Opryskiwacz 800 litrów ma szanse, czy raczej nie? 

 

Da radę tylko przód musisz mocno dociążyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, PRIMO napisał:

Pewien jesteś?

na 99.

nie chce mi się sprawdzać w katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

na 99.

nie chce mi się sprawdzać w katalogu.

Pisałem wcześniej że siłownik wspomagający to była opcja więc tylko pod zamówienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

być może. aż tak mocno nie wnikałem. ja w małych nie widziałem nigdy.

jeśli nawet opcja, to powinno być w katalogu czy przewidywano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Nie miały  i w katalogu nie ma, ani 5211ani 5245.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

być może. aż tak mocno nie wnikałem. ja w małych nie widziałem nigdy.

jeśli nawet opcja, to powinno być w katalogu czy przewidywano.

Ja akurat widziałem jednego z tym. 

Na polski rynek szły tzw. gołodupce ani wspomagania układu kierowniczego ani wałka WOM na 1000 obrotów ani wspomagania TUZ-a. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
6 minut temu, Pafnucy napisał:

czemu Koledze tak źle życzysz?

toż to do niczego się nie nadaje.

Nawet tu na forum nie kojarzę kto, ale pisały osoby mające Zetora i starocia Jumza. 

Do ciężkiej pracy szedł Jumz, bo lepiej sobie dawał radę ;)

A gdzie nowszy MTZ 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Alchemik napisał:

Nawet tu na forum nie kojarzę kto, ale pisały osoby mające Zetora i starocia Jumza. 

Do ciężkiej pracy szedł Jumz, bo lepiej sobie dawał radę ;)

A gdzie nowszy MTZ 

 

 

jaaaaasne. oczywiiiiiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też pryskam 5211 z 1986 r opryskiwacz biardzki 800 l lanca poszerzona na 13 m z przodu mam dodatkowo obciążnik 111 kg   tu na zdjęciu jak jeszcze nie zrobiłem obciążnika 

17,10,2019 (4).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Kamilmkm napisał:

u mnie 5211 jest bez siłowników i biardzkiego 800L pełnego RSM dźwiga bez problemu, czyli będzie to ponad tona cieczy plus 200kg masy własnej opryskiwacza, duże znaczenie ma środek ciężkości maszyny, bo np. agregatu talerzowego 3m z packerem (1320kg na tabliczce) nie dał rady oderwać od ziemi.

Starsze modele miały okrągłe kierunkowskazy boczne i chyba coś z tymi czarnymi plastikowymi atrapami w masce.... ale to takie aspekty wizualne

a był tam smok, nie pleć głupot co do udzwigu tak małego ciągnika mam podobnego tylko starszy model bo 5011 i wiem co potrafi np dość leki opryskiwacz 650l rsm waga pustego 250kg z zalany do pełna trzeba było uwarzać przy ruszaniu bo przód w górze o bezstresowej jeździe z pola na pole polnymi drogami to można pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

U mnie jeden sezon Zetor z tym latał ale komfort jazdy masakra. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, PRIMO napisał:

U mnie jeden sezon Zetor z tym latał ale komfort jazdy masakra. 

 

o kurde

podziwiam.

bywało że z samą haśką się kopałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

 

15 minut temu, ovi napisał:

a był tam smok, nie pleć głupot co do udzwigu tak małego ciągnika mam podobnego tylko starszy model bo 5011 i wiem co potrafi np dość leki opryskiwacz 650l rsm waga pustego 250kg z zalany do pełna trzeba było uwarzać przy ruszaniu bo przód w górze o bezstresowej jeździe z pola na pole polnymi drogami to można pomarzyć

A wyobraź sobie że był tam smok, to że masz podobny to nie znaczy że taki sam, 5011 miał udźwig 1000kg. a 5211 ma 1750 kg. i wagą też się różniły.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
25 minut temu, Pafnucy napisał:

jaaaaasne. oczywiiiiiście...

Może czas kupić MTZa i sprawdzić osobiście?

Opinia właściciela  Zetora 7211 i jumza co lepsze ( na forum było więcej takich przypadków):

"Jumz bo zetor ma słabszy podnośnik.Zetorem raz wykonywałem orkę ale jednak jumz  go pobija we wszystkim"

https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/390147-jumz-6km-zetor-7211/

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 minut temu, Pafnucy napisał:

o kurde

podziwiam.

bywało że z samą haśką się kopałem.

Na piachu był problem z uciągiem ale na lepszych to nawet dobrze sobie radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj