Skocz do zawartości
rolnik1113

kontrolki kierunków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asharot    175
Napisano (edytowany)

Jak włączysz światła awaryjne to powinno zaniknąć zasilanie przerywacza świateł kierunku jazdy.

Co kombinujesz z tym przekaźnikiem,po co on jest?

Ze schematu wynika jak włożysz kluczyk do stacyjki to dopiero zaczną działać światła awaryjne. :blink:

Edytowano przez asharot

Roki212    83

przekaźnik nie jest tu wogóle potrzebny, a w stacyjce powinno byc podpięte pod zacisk 30, ja rozumiem ze on na tym przerywaczu ma same awaryjne i temu zasilanie nie pójdzie na przerywacz kierunku jazdy

wierzba1272    8

1: Po co ci ten przekaźnik??? Jeśli już miał by być to powinny być dwa przekaźniki, wpięte za wszystkimi połączeniami, na wyjściu przewodów do żarówek.

2: Tak jak pisali poprzednicy światła awaryjne powinny działać bez włączonego zapłonu.

3: Wyłączniki raczej jest dwutorowy, a nie dwupozycyjny???

4: Na tym przerywaczu można podłączyć światła awaryjne i kierunkowskazy razem. Poszukam w schematach i napiszę ci jak, jeśli chcesz???

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    175

Roki czy poszedłeś na łatwiznę i światła kierunku jazdy działają u ciebie bez kluczyka? :lol:

Gdzie masz kontrolkę od awaryjnych?

Roki212    83

tak działają bez kluczyka mają stałe napięcie :P , a kontrolki to jak włącze awaryjne to obie zaczynają migać lewa i prawa i wtedy wiadomo ze działają awaryjne :lol:

mati4116    0

@wierzba1272 wiem jak podłączyć światła kierunku jazdy i awaryjne pod jeden przerywacz nie wiem tylko jak w desce rozdzielczej wyciąć dziurę na włącznik świateł awaryjnych od poloneza.

asharot    175

Po to żeby to jakoś wyglądało i po to żeby po kilku godzinach bronowania na suchym polu jeszcze działał.

Roki212    83

Poprostu do środka dostana sie zanieczyszczenia i moze sie nie wlączać :P

mati4116    0

udało mi się jeszcze nawet coś takiego zrobić że awaryjne działają bez kluczyka w stacyjce a kierunki można włączyć dopiero jak włoży się kluczyk do stacyjki.

Roki212    83

nie pisz posta pod postem tylko poprzez edycje dopisuj do poprzedniego :P

asharot    175

udało mi się jeszcze nawet coś takiego zrobić że awaryjne działają bez kluczyka w stacyjce a kierunki można włączyć dopiero jak włoży się kluczyk do stacyjki.

No mati4116 jesteś wielki-gratuluje. :lol:

wierzba1272    8

Myślę, że tak bo akurat takie podłączenie to nie problem i nic szczególnego.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

wierzba1272    8

A no tak, że oryginalny przełącznik od MF o którym pisałeś, że masz taki zamontowany posiada pin nr. 30 który podłączamy pod stały plus, oraz pin nr.15 który podłaczamy pod + pojawiający się po włożeniu kluczyka...i tyle...przy takim podłączeniu światła awaryjne działają bez włożonego kluczyka, a kierunkowskazy po włożeniu kluczyka do stacyjki.

mati4116    0

Tyle tylko że przy włączaniu awaryjnych wyłącznikiem od MF styk 49 z 15 rozłączają się a na styku 30 jest napięcie po włączeniu awaryjnych to znaczy takie jakby tam trzeba było kontrolkę awaryjnych podłączyć. I co ty na to?

wierzba1272    8

A w ogóle pod który styk masz podłączony stały + ?

Po włączeniu awaryjnych styki 49 i 30 łączą się ponieważ przełącznik musi "podać" prąd do przerywacza (aby światła awaryjne w ogóle zadziałały) który wraca później do styku 49a który jest mostkowany ze stykami VL i VR i w taki sposób prąd płynie do wszystkich żarówek kierunkowskazów. Styk 15 jest odłączany, ponieważ światła awaryjne z założenia mają być zasilane z innego bezpiecznika niż kierunkowskazy. Gdy światła awaryjne są wyłączone zmostkowane są styki 15 i 49 i wtedy działają kierunkowskazu zasilane z oddzielnego bezpiecznika.

mati4116    0

stały plus mam podłączony poprzez bezpiecznik bezpośrednio do przerywacza.

pod styki 49 i 15 mam podłączony przełącznik kierunków tak żeby przy włączaniu awaryjnych wyłączał się przełącznik kierunków.

A że kontrolka awaryjnych na wyłączniku awaryjnych mi nie działa to podłączyłem oddzielną kontrolkę pod styk 30.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się