Zaloguj się, aby obserwować  
adikpl1

UZEL

Polecane posty

adikpl1    257

Przybliżcie mi trochę historii firmy mającej na celu naszego Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Histori to ja nie znam, ale z tego co widziałem na ich stronie to oni mają w ofercie Ciągniki MF, maszyny Kverneland itp.

I to niby są maszyny na licencji a niczym się nie różnią od ich licencjodawców (nawet maklejki na masce nie zmienią :( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

no to dobrz ze MF-a wyciągnela z bankructwa co ci to przeszkadza @adikpl1


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Że sie teraz Ursus tapla w błocie. Bo wyciągnął Fergusona z dołka finansowego, a sam poznał uroki życia calowego. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

I Ty o to masz pretensje do MF? Przyjżyj sie lepiej polskiej polityce w tamtych czasach. Popatrz na dzisiejszą polityke firmy i na to jakie ceny nam serwuje. Ursus sam siebie pogrąża... A co do MF to Ursus pomógł mu wyjść z dołka finansowego tylko w niewielkim stopniu, i gdyby nie to nie było by serii lekkich ciągników, tak samo gdyby nie wspólpraca z Zetorem nie było by ciężkiej serii... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Popatrz na serię prototypów U. Gdyby Ursus nie poszedł na ten przekręt z MF i rozwijał własną myśl techniczną to by może był dzisiaj chociaż taką firmą jak Zetor. Czesi nie potrzebowali niczyich licencji wręcz nam sprzedali swoją Zetora 4011. A dzis prosperują na światowym poziomie. Wracając do Ursusa to nam w tamtych latach MF'y nie były potrzebne. Polski rolnik był biedny i mając do wyboru MF lub C-330 czy C-360 wybierał C-330 czy C-360.

A tak w ogóle to wkurzają mnie Angole. Podczas bitwy o Anglię ratowaliśmy im d*py a oni nas ruskim oddali. A jak sie pojawiła okazja wyprowadzenia pieniędzy z Polski to ją skrzętnie wykorzystali.

 

Ale wróćmy do Uzela bo temat schodzi na bok.

 

Znalezione na stronie Uzela:

 

1961: The Great Britain-based company, Massey Ferguson Group Limited, was searching for a reliable partner with competent production levels, in order to start on the production of tractors in Turkey. Ibrahim Uzel & Partners Limited Company welcomed Massey Ferguson Limited, and a licensing agreement for the production of tractors was signed.

 

Czy ktoś może to przetłumaczyć bo wynika z tego że Uzel jest jakby partnerem MF'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Fragment tekstu mówi że MF szukał solidnego wspólnika aby rozpocząć produkcje traktorów na terenie Turcji. Uzel zaoferował mu współprace i podpisano umowe licencyjną.

 

I jeszcze raz powtórze, to nie wina MF tylko ówczesnego rządu! Do nich można mieć pretensie i do ich decyzji, a nie do firmy która była w dołku finansowym.

Polski rolnik nie miał za dużego wyboru. Wtedy ciągniki były na przydziały, nam trafił sie właśnie MF i bardzo sie z tego ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

1961: The Great Britain-based company, Massey Ferguson Group Limited, was searching for a reliable partner with competent production levels, in order to start on the production of tractors in Turkey. Ibrahim Uzel & Partners Limited Company welcomed Massey Ferguson Limited, and a licensing agreement for the production of tractors was signed.

 

Nie, rasistą nie jestem ale jak tu nie wierzyć w spiskową teorię dziejów???


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powiedzcie mi coć czy uzel nie ma swoich ciągników tylko te mf z tego co widziałem na ich stronie to wychodzi że nie ma i nawet nie zminia naklejek na masce. Czy w ursusie też będą klepane mf tylko pod nazwą Ursus czy turcy wymyślą coś nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Obecnie w Ursusie ciągniki począwszy od 2812 do 5714 to są to MF z lat 70 klepane pod nazwą ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Wiem o tym że lekkie to są mf. Ale czy teraz ciężkie też bedą na licencji mf-a??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Nie wiem co ty adikpl1 masz do mf. Te licencyjne sprzedawane u nas były dużo lepsze niż nasza badziewna c 360 zresztą można to potwierdzic liczbą i mniejszą awaryjnością tych ciągników. Ursus zszedł na psy (zresztą jak większośc przemysłu w Polsce) dzięki naszym kochanym rządom które myślały co by tu jeszcze sprzedac z tego co zostało wybudowane w czasach znienawidzonej komuny. W Ursusie przez praktycznie 30 lat nic nie zmieniono a zachód szedł naprzód. Nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że mf miał kłopoty finansowe skoro do naszego kraju są sprowadzane wprost ogromne ilości ich używek. A tak przy okazji poruszenia faktów historycznych, mówisz że angole zrobili nas w balona to popatrz sobie na całą naszą historię. Polacy zawsze wszystkim pomagali jednak nigdy sami nie uzyskali żadnej pomocy ani ze strony anglików ani z niczyjej innej :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

ursus faktycznie się zatrzymał z tymi ciągnikami licencyjnymi, np mój kumpel ma same centurion 75, ciągnik z 76 roku i ma rewers i skrzynie 12/12, a w ursusie do tej pory nie doszukasz się ciągnika poniżej 100km z rewersem, lub większą ilością biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

MF odbił się od dna sprzedając licencje: Ursus, Uzel, IMT i wiele wiele innych. A to że był to przekręt wiem od właściciela Ursusa 510, którego wujek pracował w Ursusie. Nie powiem że są złe, są to dobre ciągniki ale gdyby Ursus dochodził do czegoś sam to by nie miał kłopotów z modernizacją swoich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
MF odbił się od dna sprzedając licencje: Ursus, Uzel, IMT i wiele wiele innych. A to że był to przekręt wiem od właściciela Ursusa 510, którego wujek pracował w Ursusie. Nie powiem że są złe, są to dobre ciągniki ale gdyby Ursus dochodził do czegoś sam to by nie miał kłopotów z modernizacją swoich produktów.
Kolego miałby kłopoty, mf dbał po prostu o swoje interesy. Ursus został specjalnie wpędzony w kłopoty bo komuś na tym zależało. Ursus był potęgą, gdzieś wyczytałem że w latach bodajże 70-tych był trzecim na świecie producentem ciągników. Gdyby Ursusy były modernizowane tak jak ciągniki na zachodzie to dziś większośc z nas nimi by jeździła a nie jakimiś wynalazkami z zachodu :P . A co do licencji to tą technikę stosuje wiele firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tgw    0

Muszę się niestety zgodzić z "Lukasz4255". Warszawskie FSO próbowało coś dłubać samemu skończyło się gorzej jak w ursusie,ten przynajmniej istnieje. Co do ratowania się przez MF licencjami, to myślę że więcej zawdzięcza MF koncernowi AGCO, trzeciemu w Europie pod względem obrotów, właścicielowi marek Fendt i AgChem. Jeśli chodzi o Uzela to też ciekawa historia bo jeśli MF małe ciągniki kupuje od grupy Same, najmniejsze sprzedaje jako Iseki to co będzie robić u nas ? Podejrzewam że kolejną montownie.

A swoją drogą, mając prawo wyboru, wolę kupić Uzela na licencji MF składanego w Ursusie niż Chiński wynalazek składany na podstawie MF bez licencji i serwisu, którego jedyną zaletą jest cena dostosowana do naszych "chińskich" dochodów.


www.wladimirec.go.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dwoma rękoma i dwoma nogami żeby robić w Ursusie MFy i czy będzie to się nazywało MF Uzel Ursus czy jakkolwiek inaczej to mnie to nie obchodzi ale będzie to porządny ciągnik bo MF to jedna z najlepszych marek na świecie. Oczywiście zaraz odezwą się fanatycy JD i Fenda oczywiście że mają racje iż MF ustępuje ich "pupilom". Ale czy nie chcieli byście aby w polsce produkowane były powiedzmy ciągniki takie jak w latach 90tych robił MF np. analogie serii 30xx.

Były by tańsze niż dzisiejsze MF i na starcie może miałyby jakieś promocyjne ceny, a i może jakieś fabryczne kredyty.

Co o tym pomyśle sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

i będą mogli się cieszyć właściciele nowych MF bo wrazie czego będą mieli dostęp do tańszych części zamiennych i monopol Korbankow się skończy

tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj