asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Gość   
Gość
4 minuty temu, Desperado napisał:

Bo się zaczął awanturować,

no muszą się liczyć z tym elektoratem. głosują , bo dajom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

Ja nie mówię żeby mu nie dać,  uprawia ziemie, to niech ma, tylko nie na toaletowy papier zamiast faktur, bo skorzystali na tym ci co ziemię wydzierżawili i dostali kasę za nic.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Desperado napisał:

Ja nie mówię żeby mu nie dać,  uprawia ziemie, to niech ma, tylko nie na toaletowy papier zamiast faktur, bo skorzystali na tym ci co ziemię wydzierżawili i dostali kasę za nic.

cały czas mówię socjal potęguje patologię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko taki im sliski elektorat pozostał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sie państwo policyjne zrobi. owszem, dawać, ale w zamian za coś, a nie tak ło..

1 minutę temu, Desperado napisał:

Dlatego kary x5 i się szybko skończy babci sranie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

No nie policyjne, bo się podpisuje paragraf o odpowiedzialności karnej, tylko trzeba sprawdzać i egzekwować kary skutecznie, a nie tylko straszyć jak dzieci pasem, a przylać nie wolno.

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Dzisiaj przyszła decyzja o przyznaniu pomocy.

Wyliczenie ostatecznej kwoty pomocy;

0,52x5000=2600 zł

Troszkę  więcej wniosków niż pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, HF86 napisał:

I tak powinno być. 

a jak się nie zgadza to po 10000 za próbę wyłudzania i 5 batow. 

 

Jeden z oszczędnych przez 3 lata poplony rzucił ręką na uwrociu od strony drogi -jak go zweryfikowali 30tyś nagrody i 3 lata w zawiasach i wstrzymanie dopłat  i już uszy położył a wcześniej się chełpił jak to robi ich w konia .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
3 godziny temu, Pafnucy napisał:

nie trzeba. wierzę. tylko dziwi mnie to, bo pisali co innego.

tzn, co pisali ? bo oficjalnie było pisane że pomoc dla rodzin , i trzeba było wpisać członków rodziny , co w niektórych przypadkach było że się wpisywało rodziców , w innych dzieci , jeszcze w innych braci czy siostry . Wy tutaj na forum żeście tylko tą propagandę rozpuścili że członek rodziny , to musi być mąż lub żona , i jeszcze udokumentować to trzeba aktem małżeńskim . Ja składałem jako jeden z pierwszych , i jak pisałem że dopisałem ojców jako członków rodziny , bo tak mi nawet zasugerował gościu z arimr , to było wielkie alo że takiego wniosku nie mogli przyjąć 

 

3 godziny temu, pedro2 napisał:

A pal licho co gadali, jest to jest. Aby tylko oddawać nie kazali 😁

ale kogoś w oświadczeniu pewnie wpisać musiałeś ? ciekawe jak przeszło takim co są w domu absolutnie sami i nikt inny nie mieszka , 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
2 godziny temu, HF86 napisał:

to jest parodia państwa. 🥺

Pięknie pokazują swoją nieudolność tymi socjalami. 

2 godziny temu, Pafnucy napisał:

a bo jeden wydzwaniał i ustąpili...

 

9 minut temu, mysza103 napisał:

tzn, co pisali ? bo oficjalnie było pisane że pomoc dla rodzin , i trzeba było wpisać członków rodziny , co w niektórych przypadkach było że się wpisywało rodziców , w innych dzieci , jeszcze w innych braci czy siostry . Wy tutaj na forum żeście tylko tą propagandę rozpuścili że członek rodziny , to musi być mąż lub żona , i jeszcze udokumentować to trzeba aktem małżeńskim . Ja składałem jako jeden z pierwszych , i jak pisałem że dopisałem ojców jako członków rodziny , bo tak mi nawet zasugerował gościu z arimr , to było wielkie alo że takiego wniosku nie mogli przyjąć 

 

ale kogoś w oświadczeniu pewnie wpisać musiałeś ? ciekawe jak przeszło takim co są w domu absolutnie sami i nikt inny nie mieszka , 

No mamuśkę wpisałem. Bo ojciec zara by chciał połowę 😆 

Nie do końca tylko tutaj. Nawet minister mówił, że kawalerowie po nowym roku z deminimis. A oni już tak mącą że sami nie wiedzą gdzie noga gdzie d*pa.

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Należy czytać instrukcje wypełniania wniosku .To ze coś zaakceptowali ok ale ileś procent jest weryfikowanych z urzędu urzędnik się wybroni wnioskodawca wątpię  .-Przyznaję też kiedyś nie przeczytałem instrukcji i złożyłem wniosek nie w kolejności ale kasa przyszła decyzji nie mam choć minęło trochę czasu - zobaczymy czy mnie zamkną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
12 minut temu, pedro2 napisał:

Pięknie pokazują swoją nieudolność tymi socjalami.

No mamuśkę wpisałem. Bo ojciec zara by chciał połowę 😆 

Nie do końca tylko tutaj. Nawet minister mówił, że kawalerowie po nowym roku z deminimis. A oni już tak mącą że sami nie wiedzą gdzie noga gdzie d*pa.

Myślę że chodziło o takich kawalerów czy inne osoby co są faktycznie sami , i nie mieli kogo wpisać jako członka rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Myślę że chodziło o takich kawalerów czy inne osoby co są faktycznie sami , i nie mieli kogo wpisać jako członka rodziny

Możliwe. Ja już nie wiem sam co o tym wszystkim co się dzieje wkoło myśleć i za dużo nie mędrkuje. Tak jak mówiłem, złożyłem bez nadziei, dali to jest.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś decyzja przyznali całe 2600zł. pow gosp orne 37ha łąki 21ha.

szwagier też dziś dostał decyzję pow osp 4,2ha kwota 3000zł.

chyba ma lepsze znajomośći 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

 Tam pier**lisz, jak mógł dostać 3000zł jak stawki są jednolite dla wszystkich 2600 zł od 1-30% i powyżej 30% - 5200 zł. może powiedz jeszcze że szwagier samotny kawaler.  :P

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
8 godzin temu, monstercase457 napisał:

może zaokrąglił do trzech, nie pytałem o szczegóły

Szwagier bierze Cię pod włos, mówię Ci szwagry to takie mendy już są.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    663
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Szwagier bierze Cię pod włos, mówię Ci szwagry to takie mendy już są.   :P

Ba, szwagra to sie bierze do gnoju i remontu '60 a pozniej flaszka a nie do spraw finansowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
5 minut temu, Celownik07 napisał:

Ba, szwagra to sie bierze do gnoju i remontu '60 a pozniej flaszka a nie do spraw finansowych

Szwagier  wziął   szwagra   do remontu -  jedzenie, piwko itd.   na koniec jak  go podliczył  to zapłacił;  jeszcze więcej niż obcemu......   i teraz ponad rok nie rozmawiają.    

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj