asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Agrest    25517

O dokładnie tak było. W lutym na krzyżówkach naganiacze porozstawiani. Dogadywali temat i kierowali pod swoje auta. Najlepiej owies szedł. Górale przyjeżdżali i najlepiej płacili.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
3 minuty temu, Pafnucy napisał:

mi to w sumie RYŚKA szkoda

 

Nie martw się coś wymyśli 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
3 godziny temu, Pafnucy napisał:

Tylko czemu zmieniają zasady w trakcie gry? 

Toż to niezgodne z zasadami.

Możliwe że były zgłoszenia o pseudo rolnikach, dopłaty biorą a pola obrabia kto inny. Takim suszowego nie powinni dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

na razie meil nie przyszedl.

1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

nie masz tam skupów?

gdzie pod krakowem ?? to miasto jest a nie wies -przynajmniej z naszej strony ,od strony wschodniej to juz inaczej jest..

de heus ma z 15 km dalej paszarnie i skupuje zboza- ale cena zwala z nog ,pszenice po 1250 chcieli kupic..

43 minuty temu, Celownik07 napisał:

No jest i podzial spoleczny w rolnictwie. Patrze po okolicy taki lubin owies pszenice to na popularnym portalu wystawiaja i sa to wielkosci rzedu 500kg-2t jak pytasz o wiecej to nie maja bo sobie tez musza zostawic na sianie. Klasa ziemii - glina i pioch tez robia swoje. Wiec tacy wypatruja tych doplat jak manny z nieba a ze w tym roku warunki sie zmienily i mali podlapali latwy piniadz to baory krzycza ze im kase zabieraja. 

Znam targ co jedziesz o 2-3 w nocy i z latarka kupujesz nierejestrowane wieprzki. Wiec jak ja znam to i pewnie nie jeden z forum :D

ja nie czekam na suszowe -choc na olx wystawiam caly rok..

u nas takie targi sie skonczyly a raczej je skonczyla weterynaria i kontrole..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

,pszenice po 1250 chcieli kupic..

po ile sprzedajesz? 15 km to daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Wie ktoś czy małżonka musi być też zarejestrowana w ARiMR?

Dopłaty biorę zawsze sam, małżonka mi pomaga ale nie rejestrowała się nigdy w ARiMR bo nie miała po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Możliwe że były zgłoszenia o pseudo rolnikach, dopłaty biorą a pola obrabia kto inny. Takim suszowego nie powinni dawać.

Przecież tam przy korycie głupi nie są... Weszli na Agrofoto to sobie poczytali te wszystkie wypowiedzi wylewnych gospodarzy .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
3 minuty temu, asaledr napisał:

Wie ktoś czy małżonka musi być też zarejestrowana w ARiMR?

Dopłaty biorę zawsze sam, małżonka mi pomaga ale nie rejestrowała się nigdy w ARiMR bo nie miała po co

Nie musi. Jeden nadany nr producentowi wystarczy. Ona niech podpisze kalkulacje i heja do agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Brać jeszcze zaległą flaszkę za pomoc z wypełnianiem wniosku o szacowanie? Czy to już trochę nieetyczne? Mówi, że takiego szybkiego hajsu jeszcze nie miał.

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
4 minuty temu, Celownik07 napisał:

Nie musi. Jeden nadany nr producentowi wystarczy. Ona niech podpisze kalkulacje i heja do agencji

Znów to samo... Po co ma podpisywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asaledr    10

Kopia protokołu oszacowania szkód, który zawiera informacje o powierzchni upraw rolnych, na której powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2022 r. gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny. - to jest ten drugi protokół z aplikacji do szacowania? Tam gdzie są wypisane uprawy?

Uwierzytelniony przez członka rodziny ubiegającego się o pomoc wydruk protokołu oszacowania szkód, który zawiera informacje o powierzchni upraw rolnych, na której powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2022 r. suszy - a to ten pierwszy protokół z procentami ile mi obliczyli?

Uwierzytelniony przez członka rodziny ubiegającego się o pomoc wydruk kalkulacji oszacowania szkód, zawierającej informację o powierzchni upraw rolnych, na której powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2022 r. suszy. - a to czym się różni od tego powyżej?

Dostałem na maila 2 protokoły, ale ten trzeci to nie wiem co to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
21 minut temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Przecież tam przy korycie głupi nie są... Weszli na Agrofoto to sobie poczytali te wszystkie wypowiedzi wylewnych gospodarzy .

👍 Jakby ktoś miał wątpliwości albo się nabijał to tutaj niżej macie dowód co pracownik ARiMR napisał w oficjalnym piśmie w poprawkach do biznesplanu. 

Dnia 8.11.2022 o 12:28, majkel207 napisał:

Zobaczcie to, druga kropka

314474287_1435083470354232_4128458367745436947_n.jpg

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Tam jest wyraźnie napisane ze podpis członka rodziny ubiegającego się pomoc. A nie podpis członka rodziny osoby ubiegającej się o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
16 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Wniosek wypełniony

Protokoły podrukowane

Jutro skoro świt do agencji 🚗

Dubeltówkę bierzesz czy pas szahida? 🤭 

pobrane.jpeg.e2ba0c8880b98b97f96da35014dde06a.jpeg

  • Haha 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sie nauczysz na tace dawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Spokój i nadzieję 

Mówisz na litość będziesz brał... To ubierz się jakoś licho, zajedz gdzie do bambra weź filcoki nasączone zapachami to na odczepnego Ci dadzą abyś tylko poszedł w pizdu. 🤭 Aa i pekaesem jedź, volvem zajedziesz to możesz wcale nie zachodźić. 🙆 

  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039
50 minut temu, Pafnucy napisał:

po ile sprzedajesz? 15 km to daleko?

juz dawno sprzedalem -z wlasnym zaladunkiem po 1400 -ja nie moge dziwgac wiec kazdy sam sobie wazy i laduje,co najwyzej workuje i to nie zawsze.

15 ale pod wiatr i gore..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Fajnie, pierwszy raz w tym roku składałem wniosek obszarowy, straty mam 20% a jeszcze nic nie sprzedałem bo trzymam i liczę na lepszą cenę. To skąd ja mam wziąć tą fakturę. Piszą te ustawy na kolanie bez żadnych konsultacji społecznych i potem wychodzą takie cyrki. A faktury na zakup nawozów, wapna, paliwa i środków ochrony roślin nie mogą być ? Po tym też widać że jestem aktywnym rolnikiem. Ci co tylko o dopłaty składają nie mają takich faktur. Czy tam nie może ktoś zacząć myśleć ? Narobili ludziom smaka na kasę a teraz nie dadzą, przegra ten PIS wybory 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    653
1 godzinę temu, piotrp88 napisał:

Znów to samo... Po co ma podpisywać?

Niech czuje sie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan34    31
59 minut temu, pedro2 napisał:

Dubeltówkę bierzesz czy pas szahida? 🤭 

przeca łon nie muzułman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818
5 godzin temu, lemik napisał:

I myślisz, że się ktoś tym przejmie? Tu taki @Roki212 już od roku straszy, że się pod pociąg rzuci, albo jeszcze gorzej, jak mu dopłat nie dadzą  do hektarka szuwaru i mają to w d*pie😂

Burek obszczymurek znów szczeka, a była komenda do budy... niegrzeczny piesek... xD

Burek proste że nie dadzą dopłat do hektara szuwaru bo jak mogą dać do czegoś czego już od dawna nawet nie ma 9_9xD obszczymurek przestań lizać sobie jajca tylko wysil się i wymyśl coś nowego :D

Edytowano przez Roki212
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj