Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jozek94

Problem ze sprzęgłem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jozek94    0

Witam. wczoraj wracając z pola jak zredukowałem z 4 na 2 to sprzęgło wysunęło się tylko 10cm nad podłogę i rusek nie chce jechać próbowałem na wszelkie sposoby ruszyć ale nic z tego;/co może być tego przyczyną i jak to naprawić??

TBhog    14

Przyczyn może być kilka. Ja tak często mam jak któryś bieg nie wyskoczy do końca.

- Wpierw spawdź czy sprzęgło nie blokuje się gdzieś pod podłogą, ono ma ograniczniki - może z którymś coś się stało.

- odkręć pokrywę sprzęgła (taka okrągłą klapka od strony schodków) i zajrzyj czy wszystko ok, czy coś go nie blokuje

- wrzuć jeszcze raz 4 a potem energicznie dźwignią zmiany biegów prawo lewo. Możliwe, że "wałek widełek zmiany biegów" nie wskoczył tam gdzie trzeba i wtedy jest taki objaw. Jak nie pomoże odkręć pokrywy boczne pod którymi są wałki widełek zmiany biegów i spróbuj w nie posktukać - odblokować bieg.

-od strony pompy olejowej jest taka dźwignia, która powoduje blokadę wałków widełek zmiany biegów, jest połączona z wałkiem sprzęgła za pomocą cięgła - zdarzyło mi się że nawaliła i sprzęgło nie odbijało

Powodzenia

Wiadomość z agroFakt.pl

Jozek94    0

Serdeczne dzięki za szczegółowy opis;) zdarzyło mi się to 1raz wiec nie za bardzo wiem co robić ale teraz dzięki wam wszystko kapuje i zrobię jak radzisz;) ;[ wstawię kilka fotek w najbliższym czasie mojego władka;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować