zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotruniu25    3164
14 minut temu, Ekstremalny napisał:

niby wg instrukcji ale czepiają się wszystkiego. np. powierzchnia dachu wyszła mi wg wymiarów 105,24m i zaokrągliłem do 106 i się przyczepili ;)

 

pierwszego dnia jak ruszył wniosek

Nie można zaokrąglać albo robić wypustów, musisz podać wymiar rzeczywisty.

 

14 minut temu, Ekstremalny napisał:

niby wg instrukcji ale czepiają się wszystkiego. np. powierzchnia dachu wyszła mi wg wymiarów 105,24m i zaokrągliłem do 106 i się przyczepili ;)

 

pierwszego dnia jak ruszył wniosek

Nie można zaokrąglać albo robić wypustów, musisz podać wymiar rzeczywisty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
6 godzin temu, radekz200 napisał:

Właśnie? Na maila?

Gołębiem wysyłają. Gdybyś zajrzał do instrukcji to byś wiedział 🤪 a lepiej sprawdzać bo można przegapić


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
2 minuty temu, pedro2 napisał:

Gołębiem wysyłają. Gdybyś zajrzał do instrukcji to byś wiedział 🤪 a lepiej sprawdzać bo można przegapić

A Ty wiesz ale nie powiesz ale kogoś dopytywać co i jak to pierwszy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

A Ty wiesz ale nie powiesz ale kogoś dopytywać co i jak to pierwszy 😂

Przecież wiesz, że powiem, ale lubię też najpierw beczkę pocisnąć 😉 kolega wyjesnil 👆 na epulap wszystko przychodzi i trzeba zerkać bo te powiadomienia to różnie bywa. Tak jak z aplikacją suszową


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

na epulap trzeba tak jak sie wniosek skladalo, ze w Krajowy Plan Odbudowy? u mnie tylko do tego momentu da sie dojsc i wiecej nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Jaki profil blachy i kolor?

Raczej cena ok.

Za T35 0,5mm bez filcu 40,7zł kupiłem na bramy garażowe.

Mogę Ci dać namiar na firmę , porównasz wycenę.

Ogólnie różnicę spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, DrJoint napisał:

na epulap trzeba tak jak sie wniosek skladalo, ze w Krajowy Plan Odbudowy? u mnie tylko do tego momentu da sie dojsc i wiecej nic nie ma

już jest po, było do tamtego piątku składnie dokumentów


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
15 minut temu, Agrest napisał:

Jaki profil blachy i kolor?

Raczej cena ok.

Za T35 0,5mm bez filcu 40,7zł kupiłem na bramy garażowe.

Mogę Ci dać namiar na firmę , porównasz wycenę.

Ogólnie różnicę spore.

Profil chyba T18 albo wyższy nie pamietam a kolor 8017 😛 filc to koszt 6 zł/m2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

T 18 trochę taniej od t35 powinno być.

Ale cena nie jest zła.

Za kolor zwyżki chyba nie powinno być.

Za antracyt i grafit czasem lubią skubnąć parę groszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Brąz i grafit jest bez dopłaty i od ręki... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Ja dzwoniłem dziś do swojego starostwa i swojej gminy odnośnie zdjęcia tego eternitu przez firmę uprawniona. W starostwie powiedzieli mi że trzeba podpisać  oświadczenie że zdejmuje to uprawniona firma, nie trzeba mieć faktury czy potwierdzena od firmy,  pani sama powiedziała że z rozmów ludzi każdy raczej zdejmuje sam, wspomniała że prawnie powinna zdjąć firma i jedynie jak ktoś zgłosi do nadzoru budowlanego to będzie wymagany papierek. 

Niby spoko, ale co tu teraz robić jak się ma sąsiada któremu ufać nie można ;) nie wiem co robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przetestuj go, spróbuj rozpalić liście w ognisku jak przyjedzie straż lub kto inny to nie masz co próbować 😂

  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Nie no aż tak to nie ;) nie jest tak źle ale z eternitem może być różnie. 

Swoja drogą ciekawe czy w rach dofinansowania nie trzeba będzie przedstawić że zgodnie z prawem zdjęła eternit uprawniona firma, ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 godziny temu, Ekstremalny napisał:

Nie no aż tak to nie ;) nie jest tak źle ale z eternitem może być różnie. 

Swoja drogą ciekawe czy w rach dofinansowania nie trzeba będzie przedstawić że zgodnie z prawem zdjęła eternit uprawniona firma, ktoś wie ?

możesz zdjąć sam agencji to nie interesuje, jedyne co ich interesuje to  zgłoszenie do starostwa że chcesz wymienić i zgłoszenie do gminy  by ten azbest zabrali 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7
3 godziny temu, Kondominium napisał:

możesz zdjąć sam agencji to nie interesuje, jedyne co ich interesuje to  zgłoszenie do starostwa że chcesz wymienić i zgłoszenie do gminy  by ten azbest zabrali 

 

to już twoja teoria, wg przepisów jest zupełnie inaczej. Gorzej jak ktoś się obudzi albo zaczną kontrolować wybiórczo. 
Sam chciałbym sam zrobić ale się obawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

Przytoczę: "(..)jeśli przedsięwzięcie wymaga tego zgłoszenia, − w kopii zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowalnych, stanowiącym jeden z dokumentów wymaganych odrębnymi przepisami, zgodnie z załącznikiem: kopia ostatecznych pozwoleń"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No tak, nic nowego. Do starostwa po zgłoszeniu chęci wymiany pokrycia musisz złożyć zawiadomienie minimum 7dni przed rozpoczęciem prac.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekstremalny    7

no jasne ale instrukcja mówi o "Kopia zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowalnych w tym prac polegających na usuwaniu wyrobów zawierających azbest, o których mowa w art. 30 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn. zm.) oraz § 6-8 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest"

przeczytałem i ta wskazana ustawa jasno mówi o wszystkich przepisach jakie należy przestrzegać przy zdejmowaniu eternitu np. 

Po wykonaniu prac, o których mowa w ust. 2, wykonawca prac ma obowiązek złożenia właścicielowi, użytkownikowi wieczystemu lub zarządcy nieruchomości, urządzenia budowlanego, instalacji przemysłowej lub innego miejsca zawierającego azbest pisemnego oświadczenia o prawidłowości wykonania prac oraz o oczyszczeniu terenu z pyłu azbestowego, z zachowaniem właściwych przepisów technicznych i sanitarnych.

oraz 

Wykonawca prac polegających na zabezpieczeniu lub usunięciu wyrobów zawierających azbest z miejsca, obiektu, urządzenia budowlanego lub instalacji przemysłowej, a także z terenu prac obowiązany jest do zgłoszenia zamiaru przeprowadzenia tych prac właściwemu organowi nadzoru budowlanego, właściwemu okręgowemu inspektorowi pracy oraz właściwemu państwowemu inspektorowi sanitarnemu, w terminie co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem prac.

więc to co pisze chociażby @Kondominium ze agencji nie interesuje nic nie jest do końca prawdą.
Sam już nie wiem czy korygować swój wniosek ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj