zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Ogon988    22

Małopolska - dziś przyszły poprawki wiec coś tam ruszyło, rozmawiałem z osobą prowadzącą moją sprawę to na końcu  mówiła że mają dużo wniosków do obsługi, w tym jeszcze sprawy z tamtego naboru

rewolwer    4

Jest moze ktoś z pierwszej edycji programu.  Ile czeka sie na płatność po złożeniu wniosku o płatnosc ?

pawel86lhr    37
3 godziny temu, rewolwer napisał:

Jest moze ktoś z pierwszej edycji programu.  Ile czeka sie na płatność po złożeniu wniosku o płatnosc ?

Wniosek o płatność wysłałem koniec Sierpnia, miałem poprawkę w Październiku. Kasa na koncie początkiem Listopada już była.

Asteri    0
Napisano (edytowany)

Witam. Czy jeśli biorę dofinansowanie na dwa budynki w jednym gospodarstwie to muszę na obu budynkach zamieścić tablice czy wystarczy na jednym? 

Woj. Lubelskie 

Edytowano przez Asteri

mysza103    2504
29 minut temu, Asteri napisał:

Witam. Czy jeśli biorę dofinansowanie na dwa budynki w jednym gospodarstwie to muszę na obu budynkach zamieścić tablice czy wystarczy na jednym? 

Woj. Lubelskie 

Na jednym , i to nawet nie koniecznie na tym na którym został zmieniony dach , tak jak bierzesz ciągnik to nie umieszczasz tablicy na ciągniku , tylko w obrębie gospodarstwa ( siedziby gospodarstwa) 

katopo    43

W poprzednim naborze trzeba było dwie tablice i z podzieloną kwotą na każdy budynek.

Bartek933    5413

Nie trzeba było. Jedna tablica trwale przymocowana do budynku.

Płatność od wniosku przy bardzo drobnych poprawkach  około miesiąca 

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Inversor    16

Czy przy składaniu wniosku wszystkie zdjęcia, plany itp wysyłaliście w oddzielnych plikach (.jpg, .pdf) czy wszystko w jednym? Ja wysłałem w 1 załączniku (.pdf) w którym był plan sytuacyjny, wymiary dachów, zdjęcia dachów, detali z eternitu. Dostałem listę poprawek i mam dołączyć m.in. zdjęcie detalu ukazujące część eternitu. Te zdjęcia są dołączone w powyższym jednym pliku, więc nie bardzo wiem co im nie pasuje. Chcą zdjęcia w oddzielnych plikach? 

Bartek933    5413

Też prosili mnie o zdjęcia detalu, czyli zdjęcie z bliska blachy na dachu

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Ogon988    22

Jeśli nie wiadomo jak interpretować uchybienia (poprawki)  to polecam zadzwonić do prowadzonego sprawę (numer podany na końcu dokumentu). Wszystko dokładnie wyjaśni o co kaman

• Like 1

Celownik07    712

wydłużają termin realizacji wymiany pokryc dachowych z 12 na 18 miesiecy od daty podpisania umowy.

obraz.png

rafal3939    208

Tzn że termin który podawany był we wniosku nie ma znaczenia i 18 miesięcy liczy się od daty umowy?

Asteri    0
Dnia 9.04.2024 o 11:27, mysza103 napisał:

Na jednym , i to nawet nie koniecznie na tym na którym został zmieniony dach , tak jak bierzesz ciągnik to nie umieszczasz tablicy na ciągniku , tylko w obrębie gospodarstwa ( siedziby gospodarstwa) 

Dziękuję za odpowiedź. Zamówiłem jedną. 

agrarmrc    90

Dzwoniłem u siebie do agencji to kazali 2 tablice (na każdy budynek osobno) - jak zawsze co oddział to inne zdanie, standard agencyjny
Termin od elektronicznego podpisania umowy
Weksel zawsze ... nie ma znaczenia zaliczka 

benio1967    154

a ile mam dni na podpisanie weksla i umowy od chwili odebrania wiadomości że umowa gotowa do podpisania?

mysza103    2504
Dnia 10.04.2024 o 13:07, rafal3939 napisał:

Tzn że termin który podawany był we wniosku nie ma znaczenia i 18 miesięcy liczy się od daty umowy?

Niby 18 miesięcy od podpisania umowy , ale nawet ci co teraz taką umowę podpisują , to już nie realne są takie terminy , bo zakończenie inwestycji musi być max do września 2025 roku , czyli za 16-17 miesięcy , a ci co dopiero będą podpisywać to tym bardziej będą mieli mniej czasu , już nie wspomnę o takich co mają ciągle status że wniosek zarejestrowany bez żadnego echa , to jeśli im przyznają to nawet 12 miesięcy mogą nawet nie mieć na wykonanie , a coś czytam że chcą żeby wszystkim tym co złożyli wnioski przyznać , ale czy to realne , skoro jeszcze zero odezwu od złożenia wniosku . Ma ktoś też tak że nic z wnioskiem się nie dzieję , tylko status zarejestrowany , ze świętokrzyskiego ?

Celownik07    712
Napisano (edytowany)

ja mam uzupelnienia w dalszym ciagu, niby baba mowila jak dzwonilem ,ze jak wrzuce poprawki to wniosek idzie od strzala do podpisu umowy a juz jest  2miesiace z tym statusem. nie pali sie wiec nie dzwonie- teraz maja mlyn z bezpośrednimi,suszowymi,kukurydza wiec to spadlo na dalszy plan. w zime nie beda mi dekarze robili wiec pewnie juz zaczne z przyszlej wiosny działać. Leżał azbest 30lat to poleży i rok dłuzej.

Edytowano przez Celownik07

krzychu121    4063

Oni tam mają niezły kocioł. Gdzieś pod koniec marca dostałem poprawki, ogarnąłem je zaraz na drugi dzień. Po  świętach dzwoni do mnie babka kiedy poprawki zrobię. Mówię jej że od tygodnia już są zrobione. Mówi że , ok i zadzwoni do swoich przełożonych żeby zaktualizowali baza danych bo ona nic nie widzi. Dziś przyszedł SMS że umowa jest do podpisania. 

pedro2    7578

Mi majster się potłukł, tydzień temu operację miał poprawka i pewnie hvj wyjdzie bo ojciec z chłopakami nie ogarnia w takim tempie jak trzeba. Albo na jesień albo wiosna.

Więc dla mnie dobrze, że przedłużyli bo po żniwach zboża nasypać i robić dach to już nie da rady 

..

mi też przyszło, że umowa do podpisania. Jeśli odczytam i potwierdzę że odczytałem, to uznają że umowa została podpisana? i można działać? a co dalej robić, jak już zmienię pokrycie? gdzie wysłać zdjęcie nowego dachu? skąd pobrać tabliczkę do wydrukowania?

caros2    1

a ja mam pytanie odnośnie poprawki wniosku takiej tręśći  Proszę wyjaśnić czy zakres rzeczowy omawianej umowy
nie jest tożsamy z planowanym do realizacji przedsięwzięciem.

mysza103    2504

Ja mam nadal status jako zarejestrowany , ale tak czy siak będę wymieniał , już się powoli zabieram za to , blachę wczoraj z całym osprzętem zamówiłem , Po majówce na spokojnie  zrzucam stary eternit z jednego budynku i  przykrywam blachą , a potem drugi , może w między czasie coś zadziałają z tym wnioskiem , bo byłem się pytać w agencji, czy dzieję się coś w tej sprawie , to po sprawdzeniu dostałem odpowiedz że wniosek jest przydzielony jakiejś babce z Kielc , i w najbliższym czasie powinienem jakąś wiadomość dostać .

Celownik07    712
39 minut temu, caros2 napisał:

a ja mam pytanie odnośnie poprawki wniosku takiej tręśći  Proszę wyjaśnić czy zakres rzeczowy omawianej umowy
nie jest tożsamy z planowanym do realizacji przedsięwzięciem.

wziales jakies RMG MR modernizacje inne prow?, jak tak napisz oswiadczenie ze srodki przyznane z ...(wspomniany program) .... są przeznaczone na ..... i nie finansują budynków na których planowana jest wymiana dachów .... coś w podobie. jak dobrze rozumiem chca miec podkladke ze nie ma podwojnego finansowania tego samego przedsiewziecia. a najlepiej dzwon do prowadzacej osoby co na dole jest podana

Henryk69    14

Jaką blachę z filcem czy bez na magazyn zboża przy konstrukcji dachu drewnianej dodam że tak jest do strony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez luke999
      Cześć, 
      posiada ktoś wniosek lub link do wniosku do dopłat do zboża https://gazetawroclawska.pl/doplaty-do-pszenicy-jeczmienia-i-innych-zboz-kiedy-ruszy-nabor-co-trzeba-dolaczyc-do-wniosku-juz-teraz-przygotuj-te-dokumenty/ar/c8-18544879
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu

• Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj