zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6715
4 godziny temu, Piotruniu25 napisał:

Sami będą się z tobą kontaktować w sprawie weksla.

 

4 godziny temu, MAgdaLEna1234 napisał:

Dzwoniłam do właściwego oddziału regionalnego i tam umówiłam termin :)

 

czyli trzeba samemu dzwonić czy oni to zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Rozmawiałem z szefem oddziału regionalnego w Lublinie i powiedział mi , że system jest nie dokończony i nie mogą dalej pchnąć wypłat itd. A jaka jest prawda pewnie gdzieś po środku :D BTW pan który mój wniosek prowadzi jeszcze nie dotarł d moich poprawek tak długo im na tym schodzi heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memonic    0

U mnie po 3 poprawkach zrezygnowałem powód różnica w kształcie faktycznego budynku a w tym na mapie zasadniczej dopatrzyli się na sam koniec na poprawki parę dni niewystarczające na naniesienie zmian na mapę geodeta itp. podobno już było prawie klepnięte tylko kierownik się dopatrzył tej nieścisłości pani powiedziała ze nie zwracała u innych tez uwagi na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arto96    1

Cześć. Ktoś z was składał wniosek o płatność ? Dziś dostałem umowę, inwestycja już zakończona także mogli by już kasę przesyłać 🙂


Zetor ---- i jest moc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Mam pytanie obok tematu, czy eternit dachowy jest jakoś ewidencjonowany. Zmieniłem pokrycia dachowe za swoje 10 lat temu. Eternit został na paletach i czeka,a mam okazję go zadołować, u siebie na placu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
3 godziny temu, rollo29 napisał:

Mam pytanie obok tematu, czy eternit dachowy jest jakoś ewidencjonowany. Zmieniłem pokrycia dachowe za swoje 10 lat temu. Eternit został na paletach i czeka,a mam okazję go zadołować, u siebie na placu .

Po pierwsze nie jest to mądry pomysł zakopywać coś takiego i to w dodatku u siebie a po drugie to całkowitą nie mądrą sprawą jest się tym chwalić publicznie. A co zapytania to w mojej okolicy kilka lat temu chodzili i spisywali ilość pokrycia dachowego eternitem. Nie jest powiedziane że za jakiś czas nie przyjdzie komuś do głowy żeby się nie trzeba było okaać kwitem na utylizację wcześniej spisanej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Ale utylizacja eternitu polega na jego zakopaniu .Przecież nie będę utwardzał nim drogi jak niektórzy. Właśnie u mnie też chodzili i spisywali eternit na dachu. Moja gmina nie prowadzi zbiórki eternitu, sąsiednie zbierają za darmo. 

JAKIEŚ propozycje na pozbycie się ,za darmo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Dogadać się z kilkoma osobami z innej gminy co oddają i dołożyć im po parę sztuk co by nikt się nie zorientowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Słaby pomysł bo kiedyś ktoś się dopatrzy że zmienił dach i spytają go gdzie zutylizował i spytają o papier z utylizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
rollo29 napisał:

Ale utylizacja eternitu polega na jego zakopaniu .Przecież nie będę utwardzał nim drogi jak niektórzy. Właśnie u mnie też chodzili i spisywali eternit na dachu. Moja gmina nie prowadzi zbiórki eternitu, sąsiednie zbierają za darmo. 

JAKIEŚ propozycje na pozbycie się ,za darmo ?

Cierpliwie czekać aż władza w gminie się zmieni, bo chyba to urzędnikom w Twojej gminie nie chce się wziąć do roboty, kiedyś w końcu będą zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 22.05.2023 o 11:54, MAgdaLEna1234 napisał:

Czy żeby wypłacono kwotę wsparcia,  nie zaliczkę,  muszę mieć oddzielny rachunek bankwy do tego celu ??? 

nie musisz mieć, może być z dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
6 godzin temu, rollo29 napisał:

Ale utylizacja eternitu polega na jego zakopaniu .Przecież nie będę utwardzał nim drogi jak niektórzy. Właśnie u mnie też chodzili i spisywali eternit na dachu. Moja gmina nie prowadzi zbiórki eternitu, sąsiednie zbierają za darmo. 

JAKIEŚ propozycje na pozbycie się ,za darmo ?

Utylizacja polega na zakopania ale odpowiednio zabezpieczona i takie go składu nie chciał byś mieć koło domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
6 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

Słaby pomysł bo kiedyś ktoś się dopatrzy że zmienił dach i spytają go gdzie zutylizował i spytają o papier z utylizacji.

Zgłosić kradzież w nocy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
13 godzin temu, rollo29 napisał:

Mam pytanie obok tematu, czy eternit dachowy jest jakoś ewidencjonowany. Zmieniłem pokrycia dachowe za swoje 10 lat temu. Eternit został na paletach i czeka,a mam okazję go zadołować, u siebie na placu .

W ogóle bym się nie zastanawiał. Połowa to wcale nie zgłaszała tylko sobie teren równa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 23.05.2023 o 22:41, Tigon napisał:

Zgłosić kradzież w nocy 😂

Ty się śmiejesz, kilkanaście lat temu ktoś wyrzucił eternit na nieużytki, a potem pół ładniejszego ktoś wziął, nie wiem czy nazwać to kradzieżą czy dbaniem o środowisko ale chętni się znajdują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel86lhr    34

Po telefonicznej interwencji i u mnie zmienił się status na " oczekuje na podpisanie umowy  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Tiger207 napisał:

Umowa podpisana co dalej wyjaśni ktoś?? 

nic bo kasy nie ma i  nie będzie. Ew możesz umówić się na podpisane weksla, ale to można zrobić przy wniosku o płatność końcową tylko musisz zadzwonić kilka dni wcześniej chce chcesz żeby mieli gotowe papiery.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Mówisz że pieniędzy nie ma.🤔A na jesieni ma być jeszcze jeden nabór na wymianę pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
45 minut temu, Piotruniu25 napisał:

Mówisz że pieniędzy nie ma.🤔A na jesieni ma być jeszcze jeden nabór na wymianę pokrycia.

To jakaś nowość chyba bo w związku z dużym zainteresowaniem w pierwszym naborze miało kolejnych już nie być ba kasa cała przewidziana na to działanie miała być rozdzielona w pierwszym rozdaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj