Kacper4365

Dotacje młody rolnik 2023-2027

Polecane posty

Kacper4365    0

Witam,chciałbym złożyć wniosek na Młodego rolnika 2023-2027,mają dawać po 200tysiecy.. jak to wygląda od środka czy mogę się starać mając stała pracę a gospodarstwo prowadzę jako hobby ? Obecnie z dzierżawami uprawiam 20h i prowadzę hodowlę bydła opasowego  choć wszystko na chwilę obecną stoi na mamę, czy dotacje można przeznaczyć na zakup ciągnika i maszyn ? Muszą być nowe czy wystarczy faktura ? Z wykształcenia jestem mechanikiem to potrzebny jakiś kurs zrobić ?

Prosiłbym też o wypowiedź tych co już dostali czy warto podpisywać umowę z diabłem na 5 lat 😁 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jak masz już gospodarstwo dluzej niz 12 miesiecy na siebie to nie możesz wziąść dotacji Mlody Rolnik


nie wiadomo jakie będą nowe zasady z nowego rozdania jak nie masz narazie nic na siebie to będzie mógł wystartować ale mama będzie na Ciebie musiała przepisać cześć ziemi lub kupisz ziemię od mamy maszyny tylko nowe tak było do tej pory


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Maszyny muszą być nowe,Kurs będzie potrzebny,jak to będzie wyglądać z naborem to nic nie wiadomo,ale patrząc w jakim kierunku wszystko zmierza to będzie punktowane EKO jeszcze bardziej niż do tej pory.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

jak masz już gospodarstwo dluzej niz 12 miesiecy na siebie to nie możesz wziąść dotacji Mlody Rolnik

 

nie wiadomo jakie będą nowe zasady z nowego rozdania jak nie masz narazie nic na siebie to będzie mógł wystartować ale mama będzie na Ciebie musiała przepisać cześć ziemi lub kupisz ziemię od mamy maszyny tylko nowe tak było do tej pory

 

Kolego nie 12 a 24

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Z tego co piszą jakie są plany co do młodego rolnika po 2023 to mało kto to dostanie i spełni warunki dużo ma być utrudnione względem tego co było jeśli chodzi np o samą wielkość ekonomiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Znajomy składał dwa lata temu młodego rolnika i musiał się zwolnić z pracy a kolego składał w tym roku tylko że do innego biura inny agrom mu pisał inie musi się zwalniać więc nie wiem jak to jest do końca. Jego ojciec zostawia sobie dwa ha potem kolega je kupuje za pieniądze młody rolnik a faktycznie wydajej na co chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Na małe gospodarstwa ponoć ma być 100tys, sam jestem tym zainteresowany. Trzeba czekać na jakieś pewne potwierdzone informacje na temat tych nowych programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
39 minut temu, kamil255 napisał:

Na małe gospodarstwa ponoć ma być 100tys, sam jestem tym zainteresowany. Trzeba czekać na jakieś pewne potwierdzone informacje na temat tych nowych programów

To myślę że lepiej wziąść te rmg niż młodego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
kamil255 napisał:

Na małe gospodarstwa ponoć ma być 100tys, sam jestem tym zainteresowany. Trzeba czekać na jakieś pewne potwierdzone informacje na temat tych nowych programów

kolega doradca mi mówił że będzie nawet do 120tys ale wysokość dotacji będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa ale szczegóły pewnie poznamy w luty-marzec


rolnik039 napisał:

39 minut temu, kamil255 napisał:

Na małe gospodarstwa ponoć ma być 100tys, sam jestem tym zainteresowany. Trzeba czekać na jakieś pewne potwierdzone informacje na temat tych nowych programów

To myślę że lepiej wziąść te rmg niż młodego 

szkoda ze nie można łączyć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
36 minut temu, wojtal24 napisał:

kolega doradca mi mówił że będzie nawet do 120tys ale wysokość dotacji będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa ale szczegóły pewnie poznamy w luty-marzec

 

szkoda ze nie można łączyć

 

Chodzą słuchu że kto wziol młodego teraz w sensie kilka lat temu czy nawet rok temu poprostu z starego prow to że teraz będzie mógł na restrukturyzacje składać tak jak było można młodego i modernizacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Z tego co się dowiedziałem to po nowym roku ponoć ma być coś więcej wiadomo na temat nowych programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytam ogólnie warunki tego młodego rolnika w latach 2023-2027 i jedna rzecz mnie zaciekawiła 

"2.rozpoczęcie, najpóźniej w terminie 12 miesięcy od dnia przyznania pomocy, prowadzenia, jako kierujący, działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych równej co najmniej średniej wojewódzkiej lub krajowej (tej niższej) lub o wielkości ekonomicznej równej co najmniej 15 000 euro; powierzchnia użytków rolnych tego gospodarstwa nie może przekraczać 300 ha, a jego wielkość ekonomiczna – 150 000 euro; "

Jak dobrze rozumiem odchodzi się od wymogu średniej wojewódzkiej / krajowej i daje możliwość spełnienia tego wymogu poprzez wartość ekonomiczną powyżej 15k Euro ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andi120    1

Wytyczne są na razie w programie i tam jest niestety napisane że  60 procent dochodów przez 5 lat powinno być uzyskane z gospodarstwa to znaczy że chyba nie można pracować nigdzie i dorobić sobie w bardzo eliminuje młodych ludzi którzy chcieliby robić coś więcej niż tylko gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj