damian2132

claas mercator 75 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian2132    0

mam problem z czystoscia ziarna.kosze na sicie podluznym i sa jeszcze zanieczyszczenia z ziarnie.kawalki kloskow te krore sie przecisna przez sito zbozowe i kawalki slomy i ziarna chwastow na zarosnietym polu i woja co kosil na bizonie w pgr to mowi ze tego nie powinno byc a wiecej wiatru nie moge dac bo strasznie gubi ziarno a jak ustawie wiatr zeby nie gubil wcale to w zbiorniku jest tragedia.pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

To tak jeżeli kosisz zabydalyne zboże to na pewno do zbiornika będą szły nasiona chwastów nie ma rady jeżeli, idą jeszcze kłosy to proponuje zmniejszyć szczelinę na bębni młócącym samym wiatrem nie ustawisz kombajnu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

może są źle otwarte rawki(nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa) to nad sitami jęśli są za bardzo otwarte to nic dziwnego że będą lecieć albo tak jak kolega pisał że bęben młucący


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W jakim zbożu masz te problemy

Co do kawałków kłosów to zmniejsz szczelinę na bębnie młócącym o jeden zatrzask i przymknij sita lamelowe,(a jakie obroty młocarni masz). Co do wiatru to ja jeżdżę na max i jakoś zboże nie wydmuchuje(nie dotyczy owsa bo przy jego koszeniu to wiatr ustawiam w zależności od wypełnienia ziarna) Co do chwastów to lepiej pole opryskać przed młóceniem ,kombajn ma lżej chwasty uschną to i wiatrem je wydmuchasz bo będą lekkie no i nie będą zatykać lameli(zielenina)która jest przyczyną wyrzucania ziarna .


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

jak zmniejsze szczeline to nie wymlaca a jak przymkne zaluzje to jeszcze wiecej gubi ziarna choc i tak jest juz sporo. jak ustawie taka czystosc w miare to pod zadkiem slomy na 1m kwadratowy to z 30 dobrych ziaren bedzie to duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

jak się zmniejszy szczelinę między klepiskiem a bębnem młócącym to musi wymłacać a w najgorszym przypadku to będzie śrutował zboże i wtedy jest wskazane opuścić klepisko o jeden zatrzask.

Kilka podstawowych pytań dotyczących ustawienia twojego kombajnu

1. jaką masz szczelinę wlotową i wylotową gdy dźwignia jest na 1 zatrzasku?

2. jaka jest szerokość szczeliny na kierownicy wiatrów?

3. na jaką szerokość masz ustawione sita lamelowe dla danego zboża jakie młócisz podaj w mm.

4.jak masz ustawione przedłużenie sita podaj w mm(dla danego zboża) i czy przedłużenie sita jest poziomo ustawione względem sita lamelowego czy może opuszczone lub podniesione.

5 na jakich obrotach bębna młócisz dane zboże.

6 na którym zatrzasku młócisz dane zborze.

7 jak masz ustawioną klapkę za przedłużeniem sita.

 

Wszystkie odpowiedzi niech dotyczą ustawienia dla jednego rodzaju zboża wtedy łatwiej będzie Mi coś doradzić


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

ustawienia sa w porzadku.

szczelina 15mm na wlocie i 3 mm na wylocie. pszenice kosze na 3 od gory .

zaluzje gorne to 12 mm a przedluzenie 14 klapka 60mm sito podluzne.

obroty bebna prowalem od900 do 1200 ale nie roznicy.kosze przewaznie na 1100

przedluzenie sita troszeczke podniesione do gory wzgledem sita gornego.

 

wiatr prawie fuul a w zbiorniku kawaleczczki klosow i luski pszenicy i jak zwieksze szczeline omlotu na 4 od gory to i tak nic nie zmnienia tylko sie moze trafic ziarno w slomie. nieda sie juz nic zrobic tylko sprzedac zloma;

 

tak czy tak to w zbiorniku szjs a pod zadkiem ziarno.i zauwazylem ze ziarno wypada z zaluzji to je bardziej otwozylem to i tak to nic nie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Kolego szczelina wlotowa 13mm wylotowa 3mm

sita lamelowe 10-12mm przedłużenie sit 12-14mm

Czy klapkę masz max wysuniętą do góry? 60mm jest dobrze.

Wiatr na max.

jaką szczelinę masz na kierownicy wiatrów powinno być 50mm(wiesz gdzie jest kierownica wiatrów?)

obroty bębna 1100-1350

Żeby nie było kłosków trzeba szczelinę omłotu zmniejszyć na 2 od góry


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

kierownice sie ustawia z boku taka sruba i mierazylem wkladajec reke w wentylator i jest 50 mm

szczeliny omlotu nie ma co zmniejszac bo wymlaca dobrze a jak sie jeszcze bardziej zmniejszy szczeline to zaluzje beda mialy jeszcze wiecej materialu na sobie bo sloma bedzie (bardziej potraktowana przez cepy)i bedzie jeszcze bardziej gubil ziarno.

obrotow bebna tez nie ma co zwiekszac bo zwieksza sie jak nie wymlaca a jak beda za duze to jest ten sam efekt co w przypadku za malej szczeliny miedzy bebnem a klepiskiem czyli bardzo zgnieciona sloma i poprzeczaskiwane ziarno w zbiorniku.

interesuja mnie zdjecia podsiewacza takie zeby bylo widac sito zbozowe, zaluzje, przedluzenie sita, klapke za przedluzeniem sita.najlepiej zeby bylo kilka zdjec i tylko mercator 75 bo w innych sie to troche rozni bo ogladalem u takiego w okoliccy i mial inny wymiar sit.

czekam na konkrety bo takie podstawy to juz bylo sprawdzane po 100 razy i nie pomoglo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Skoro twierdzisz że wszystko masz dobrze poustawiane to po co zakładałeś ten temat . Nie wiem czy zależy Ci na słomie czy na ziarnie. Skoro podstawowe ustawienia sprawdzałeś po 100 razy a teraz czekasz na "konkrety" to nie wiem czego oczekujesz . A co pomogą Tobie zdjęcia?

Mam Merc75 i ustawień z kapelusza nie podawałem.

Życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian2132    0

nie pisze ze zalezy mi na slomie.czekam na konkretne propozycje bo kombajn jest ustawiony prawidlowo.a zdjecia po to ze moze u mnie brakuje jakiego elementu w podsiewaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj