Benzynek

Siewnik poznaniak

Polecane posty

jacus    3047

nie ma jakiejs aplikacji do ustawiania poznaniaka ??? 🤣

mam gdzies tabelke wysiewu -nowa ,nieuzywana..

ten siewnik ma 40 lat. jakie normy beda trzymac nowe siewnika za tyle lat ??

jaki wzornik i po co ??? ustawiasz na drugi zabek wajche i tyle zastawy tez miedzy drugim a trzecim kwadratem, siew zwiekszony skrzynia na a1-w moich warunkach polowych. i kolo 200 wyjdzie. 

gdy siejecie swoim zbozem to norme pozniej trzeba zwiekszyc bo z czasem siej coraz mniej-albo wyczyscic siewnik..

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
12 godzin temu, piotrczem napisał:

Z własnych obserwacji na skrzyni olejowej zauważyłem że ważne jest aby ustawienia były zgodnie z zaleceniami i zastawki wgłębnej i ząbek den, wtedy jest najmniej problemów. Ale 230 kg to masz gest, mam na 6 zajebistej posiane 1 odsiew z hybrydy 110 kg na ha bo grube ziarno i więcej roślin ta ziemia nie ogarnie. Ilość siana ustalam tylko i wyłącznie z próby kręconej

Jeśli jest kwadratowa skrzynia olejowa z dwoma zestawami łożysk jedno kierunkowych to i tak sieje jak chce. Poznaniak 2008 łożyska jedno kierunkowe zmienione, lekko pochylony do tyłu jak każe instrukcja, ciśnienie w kołach jak każe instrukcja dna i zastawki ustawione jak każe instrukcja a wysiew i tak różni się z próbą kręconą nie pisze o tabelkach. Lepiej już się wychodzi ustawiając wszystko bez próby jak w zeszłym roku niż robiąc próbę. Zastanawiam się nad przeróbką na przekładnię żeliwną ze starszych poznaniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam15203    18

koledzy a co powiecie o najnowszym Poznaniaku z tą nową skrzynia ma ktoś taki ? trzyma normę ? zamierzam taki kupić i trochę się wącham pomiędzy poznaniakiem a agromaszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skarbek15    0

Zapraszam do regeneracji przekładni w poznaniakach wszystkie typy dla wszystkich którym źle wysiewa. A dla tych którzy tak mocno narzekają na te Poznaniaki w woj. Podlaskim zregeneruję przekładnie i pojadę do danego gospodarstwa nakręcimy filmik na You Tuba zrobimy próbę kręconą i pojedziemy w pole błąd wysiewu będzie max 2 %. Pozdrawiam wszystkich.

https://www.olx.pl/d/oferta/skrzynia-przekladnia-siewnika-poznaniak-famarol-naprawa-regeneracja-CID757-IDQnc8Y.html?bs=olx_pro_listing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mam poznaniaka, z 90 roku, na skrzyni olejowej. Mam do wymiany kilka kółek wysiewających, wszystkie z ubytkami to powiedzmy 15 sztuk. Nowe będą minimalnie inne, wiadomo większe ząbki itd. Będzie miało to wpływ na normę wysiewu? Dna po wymianie też trzeba ustawić, tak?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 10.10.2022 o 22:10, Adam15203 napisał:

koledzy a co powiecie o najnowszym Poznaniaku z tą nową skrzynia ma ktoś taki ? trzyma normę ? zamierzam taki kupić i trochę się wącham pomiędzy poznaniakiem a agromaszem

Skrzynia żeliwna taka jak w starszych poznaniakach czy agromaszu powinna poprawić sprawę. Nie na darmo producent zastąpił nią tę kwadratową na którą ludzie narzekali. W tej nowej skrzyni tak jak w agromaszu czy starych poznaniakach są trze krzywki i trzy dźwignie przenoszące napęd. A w skrzyni kwadratowej są tylko dwie. 

Dnia 14.10.2022 o 00:25, skarbek15 napisał:

Zapraszam do regeneracji przekładni w poznaniakach wszystkie typy dla wszystkich którym źle wysiewa. A dla tych którzy tak mocno narzekają na te Poznaniaki w woj. Podlaskim zregeneruję przekładnie i pojadę do danego gospodarstwa nakręcimy filmik na You Tuba zrobimy próbę kręconą i pojedziemy w pole błąd wysiewu będzie max 2 %. Pozdrawiam wszystkich.

https://www.olx.pl/d/oferta/skrzynia-przekladnia-siewnika-poznaniak-famarol-naprawa-regeneracja-CID757-IDQnc8Y.html?bs=olx_pro_listing

Na tej kwadratowej skrzyni możesz się przejechać. Nie na darmo producent z niej zrezygnował. Ona ma tylko dwie krzywki skrzynie żeliwne mają po 3. Wielu też uważa, że blaszana konstrukcja nie trzyma sztywności. Zastanawiam się nad zastąpieniem w sowim siewniku skrzyni kwadratowej tą żeliwną. Mam powymieniane łożyska jedno kierunkowe i jest średnio z próbami kręconymi a wysiewem.

1 godzinę temu, michal1993 napisał:

Mam poznaniaka, z 90 roku, na skrzyni olejowej. Mam do wymiany kilka kółek wysiewających, wszystkie z ubytkami to powiedzmy 15 sztuk. Nowe będą minimalnie inne, wiadomo większe ząbki itd. Będzie miało to wpływ na normę wysiewu? Dna po wymianie też trzeba ustawić, tak?

Musisz ustawić dna. Jest do tego specjalny przyrząd. Najlepiej wymień wszystkie jeśli różnią się wysokością ząbków te stare będą inaczej siały jak te nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj