odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

GRZES1545    9126
2 minuty temu, Ceres2 napisał:

Są nowe metodyki już nie 2014r tylko 2024...ja znam tylko do kuku w tamtym roku ten bio środek był tylko zalecany a w tym już niestety trzeba.

Że nowe metodyki są to wiem, ja mam jara pszenicę. Myślałem że zrobią groch na ten sezon ale niestety...

3 minuty temu, Celownik07 napisał:

kiedys wrzucales zdjecie swojego pola w uproszczonej- przeszlo ci to? i czym to uprawiales? wygladalo jak talerzowka? Moze by sie pokusil o E_USU bo i tak wole robic np. talerzowka niz ryc w ziemi pługiem a chemie i tak stosuje.

Przeszło wszystko, uprawa gruberem unia Kos na dwa razy w jakimś odstępie czasu.

asus921    253
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, marulekk napisał:

https://www.agrofoto.pl/ekoschemat-dobrostan-zwierzat-z-naboru-2023-wreszcie-znamy-stawki-doplat-2508115

przy + 20% powierzchni +  sciółka wychodzi 176zł/szt  to  słaby ten biznes 

Tu jedynie wybieg dla picu ratuje sprawe... Niestety sztuki nie sa ponoc liczone tak jak to zapisane czyli utrzymanie minimum 120dni, tylko liczy sie stan srednioroczny sztuk od 4-tego do 18-tego miesiaca zycia... Wiec realnie dostaje sie sporo mniej.

Edytowano przez asus921

malaczarna    1754
23 minuty temu, marulekk napisał:

https://www.agrofoto.pl/ekoschemat-dobrostan-zwierzat-z-naboru-2023-wreszcie-znamy-stawki-doplat-2508115

Full opcja dobrostanu mam 10 plus dopłata do bydła plus zróżnicowana produkcja roślinno zwierzęca dopłata do łąk to więcej niż mam bezpośrednich dopłat 

34 minuty temu, Celownik07 napisał:

To sobie poczekam jeszcze pewnie to po 15 maja 

marulekk    5460
Napisano (edytowany)
57 minut temu, malaczarna napisał:

Full opcja dobrostanu mam 10 plus dopłata do bydła plus zróżnicowana produkcja roślinno zwierzęca dopłata do łąk to więcej niż mam bezpośrednich dopłat 

To sobie poczekam jeszcze pewnie to po 15 maja 

Zapewne masz plus 50% powierzchni i opasy wyprowadzasz na łąkę ewentualnie wybieg?

I co to jest ta zróżnicowana produkcja roślinna zwierzęca

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

piotrek91p    79
1 godzinę temu, marulekk napisał:

U mnie akurat 50% i ściółka więc koło 300 wychodzi, tylko zależy ile tych sztuk naliczą, bo te które mają kierunek użytkowania mięsno opasowy jest koło 70.

Co nie zmienia faktu że może i do czerwca będzie trzeba czekać na kasę 

Celownik07    707
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Przeszło wszystko, uprawa gruberem unia Kos na dwa razy w jakimś odstępie czasu.

a juz wiem dlaczego mnie to nie interesowalo. u mnie w 100% miedzyplony+obornik a usu z tym sie nie laczy.

• Like 1

Lukas210    24

Nadal żeby wejść w te ekoschematy trzeba mieć te minimum punktowe? Czy jest to zawieszone jak rok temu?

kampl    111

A jak z dobrostanem wygląda jeśli w jednym budynku są zwierzęta 2 właścicieli? Problem

mysza103    2502
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

Nadal żeby wejść w te ekoschematy trzeba mieć te minimum punktowe? Czy jest to zawieszone jak rok temu?

Nic nie było zawieszone , ani w tamtym roku , ani w tym . Minimalną ilość punktów trzeba mieć 

abc1922    1

Dobry. Panowie czy jak mam tylko kuku na kiszonkę i wejdę w ekoschemat z ekologia a kuku opryskam czy jest możliwość że mi to wykryją? 

Ceres2    49
Napisano (edytowany)

Moja jednostka u 5% musi zrobić pobrania prób na obecność i tym samym jak trafi na Ciebie i wyjdzie przekroczenie to musi powiadomić ARIMR I w dalszej konsekwencji stracisz dopłaty do eko. A produkt nie otrzyma certyfikatu... ale może się uda oszukać Inspektora że te ścieżki technologiczne to kosmity a nie Ty🤔

Z ARIMR  to nie słyszałam żeby pobierali próby tylko badania chcieli.

Ale mogę się mylić...

Mi na protokole z kontroli foto w uwagach napisali że działka w USU a była orana...A była tylko glebogryzarką robiona..więc ta ich teledetekcja wcale nie jest taka doskonała🤔

Edytowano przez Ceres2

Ceres2    49
Napisano (edytowany)

Sprecyzuj czy nie było tak że można było?

To było po ogórkach nie było ścierni.

Oczywiście nic sobie z tego nie zrobiłam ale przez tą uwagę na dopłaty to sobie poczekam😐

Edytowano przez Ceres2

Celownik07    707

mi onw i bezposrednie/ekoschematy wyslali razem w jednej kopercie.. moze koledze wczesniej onw a teraz reszte wyslali

Matey    906
31 minut temu, Ceres2 napisał:

Sprecyzuj czy nie było tak że można było?

To było po ogórkach nie było ścierni.

Oczywiście nic sobie z tego nie zrobiłam ale przez tą uwagę na dopłaty to sobie poczekam😐

Wszystko bylo ok, po łubinie, gryce talerzowka na większym talerzu i pole wygląda jak po orce. Sam się na to szykowałem j robiłem zdj i nagrywałem filmiki w trakcie roboty ale na szczęście nikt mi tego nie podważał. 

Swoją drogą, jakie psioczenie na ekoschmaty było rok temu a dziś ruch w temacie. Chyba rolnicy zauważyli że jednak się da to ogarnąć. 

• Like 1

KS Falubaz

krzychu121    4051

Każdy podjarany bo wystarcza oświadczenia i te kontrolę to jakby ich nie było. Zaczną wszystko dokładnie sprawdzać i karać to się zacznie zgrzytanie zębów. Teraz można było różne głupoty zaznaczac i ,,stosować " praktyki które nigdy nie miały miejsca 

• Like 1

zbyszek8201    183
52 minuty temu, Celownik07 napisał:

mi onw i bezposrednie/ekoschematy wyslali razem w jednej kopercie.. moze koledze wczesniej onw a teraz reszte wyslali

Kiedy dostałeś ? O ile pamiętam też chyba miałeś kontrolę foto ?

arosaw100    85
Napisano (edytowany)

Pi

1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Co to znaczy 2 ga ? Z ONW czy do ekoschematow jest ta druga ?

Pierwszą dostałem w listopadzie  przy wypłacie  zaliczki a druga  dzisiaj na mój profil w "e wniosku ".  Dostałem powiadomieni  sms że dzisiaj  została wydana  tylko że tej drugiej jest wyszczególnione całość i za co. Składałem na dobrostan między plony i obornik i rośliny paszowe.

Edytowano przez arosaw100

Celownik07    707
1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Kiedy dostałeś ? O ile pamiętam też chyba miałeś kontrolę foto ?

Na poczatku kwietnia decyzja a kasa tydzien pozniej na koncie.  Mialem kontrole foto. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam

Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?

Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).

Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .

Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.

Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.

W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.

Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj