odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

fabio    79
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tak dostałem 

to sms z banku a nie z arimr

Fugeo    281
14 godzin temu, ws71 napisał:

Według zapowiedzi KE szykuje się podobne wariactwo jak w poprzednim roku, głosowania mają być w połowie kwietnia, czyli ustawy i rozporządzenia wejdą w życie coś na początku maja , znowu będzie radosna twórczość na ostatnią chwilę 

Czyli na chwilę obecną nie muszę zostawiać gołego pola jako ugór ani siać strączków bez chemii. Będę mógł zgłosić 4% międzyplonu ozimego jak ugór?

krzysiek277    916
17 minut temu, Fugeo napisał:

Czyli na chwilę obecną nie muszę zostawiać gołego pola jako ugór ani siać strączków bez chemii. Będę mógł zgłosić 4% międzyplonu ozimego jak ugór?

Siejesz normalnie co chcesz, może być to zboże, mówi wyraźnie że nie będzie żadnych kar za to

• Like 1

soltys48    19862
33 minuty temu, fabio napisał:

to sms z banku a nie z arimr

Z tytułem

SBL Zlotow ROR Oper: 13610.00 PLN KODP502172KODKBP297.8110.363.2024.AK.RDM BP297.8110.363.2024.AK.RDM 06*MAR-24Kukury

ws71    1854
Napisano (edytowany)
36 minut temu, Fugeo napisał:

Tak na 100%to na obecną chwilę nic nie wiadomo, to wszystko są opowieści polityków nie mające żadnego odzwierciedlenia w ustawach,rozporządzeniach, jedno wydaje się pewne że w obecnym naborze nie będzie przymusu ugoru,co z resztą to będzie prawdopodobnie wiadomo w kwietniu co wymyślą w Brukseli???

Powiat pilski też płacą za kukurydze

Edytowano przez ws71
  • Like 1

fabio    79
9 minut temu, soltys48 napisał:

Z tytułem

SBL Zlotow ROR Oper: 13610.00 PLN KODP502172KODKBP297.8110.363.2024.AK.RDM BP297.8110.363.2024.AK.RDM 06*MAR-24Kukury

jak za kuku to oblicz 500x ilosc h to z banku z rachunku powiadomienie wplywu z agecji bank masz w złotowie czy arimr

• Haha 1

ws71    1854
9 minut temu, soltys48 napisał:

Ty jesteś PP? Nie CSE?

Robię papiery znajomym z tamtego rejonu

• Like 1

miwigos    3556
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Knasiu93 napisał:

Jakieś ekoschematy były?

Tak na całości wymieszenie słomy , albo bezorka

Edytowano przez miwigos

krzychu121    3962
12 minut temu, fabio napisał:

jak za kuku to oblicz 500x ilosc h to z banku z rachunku powiadomienie wplywu z agecji bank masz w złotowie czy arimr

Jak wejdziesz na konto przez neta to jest wszystko opisane. U mnie też za kukurydzę wpłynęło. A co niektórzy nie kazali mi tu składać 

jahooo    9300
33 minuty temu, ws71 napisał:

Tak na 100%to na obecną chwilę nic nie wiadomo, to wszystko są opowieści polityków nie mające żadnego odzwierciedlenia w ustawach,rozporządzeniach, jedno wydaje się pewne że w obecnym naborze nie będzie przymusu ugoru,co z resztą to będzie prawdopodobnie wiadomo w kwietniu co wymyślą w Brukseli???

Powiat pilski też płacą za kukurydze

Oby nie było tak, że dowiemy się w sierpniu, jakie będą warunki, po złożeniu wniosków, jak w 2023 roku

• Like 1

fabio    79

śiał ktoś kuku firmy Mais jakie ona lubi gleby i jak u nas plonuje jakie wschody

Cezar81    66

Decyzja na portalu ewniosekplus jest z 13 marca, tego też dnia zmienił się status wniosku na zakończony.... A kasy jeszcze brak 😁😁

vat    300
50 minut temu, krzychu121 napisał:

U mnie też za kukurydzę wpłynęło. A co niektórzy nie kazali mi tu składać 

We wniosku obszarowym miałeś kukurydzę na kiszonkę i dostałeś dopłatę?

Kolega dostał odmowę 

vat    300

To czemu nie kazali składać?

Knasiu93    6
2 godziny temu, miwigos napisał:

Tak na całości wymieszenie słomy , albo bezorka

To coś tam płacą jednak. A sprawdzałeś może od kiedy na stronie obsluga  wniosku była  zakończona?

v11    1006
10 godzin temu, mf362 napisał:

Reszta kasy już jest . Mniej o jakieś 800/900 zł niż rok temu.  Więcej subiekci starania a mniej złotówek na koncie .  

A nie lepiej podać że średnio do ha jest tyle i tyle ? bo to ze 900 mniej nic nie mówi 

Celownik07    677
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Miałem tylko kukurydza 

Z tego co pamietam a pamiec mam chu*owa to u cb byla rozmowa o kiszonce. Jezeli miales we wniosku samo kukurydza a sam z siebie ja przeznaczyles na kiszonkę to agencja o tym nie wie i mogles skladac

krzychu121    3962

Tak zgadza się. Tak było i kilku użytkowników bardzo mocno to zabolało 

Szymi40    1446

A  ja wniosku na kuku  nie składałem -,  niech Państwo  grosza zaoszczędzi................    miałem 10 arów na  ziarno. 

• Haha 1

jacor73    1169
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Tak zgadza się. Tak było i kilku użytkowników bardzo mocno to zabolało 

A wiesz, że za składanie fałszywych oświadczeń są stosowne paragrafy? Oby po wyborach nie zaczęła się weryfikacja wniosków, bo niektórych może to zaboleć.

• Haha 1

v11    1006
2 godziny temu, Celownik07 napisał:

Z tego co pamietam a pamiec mam chu*owa to u cb byla rozmowa o kiszonce. Jezeli miales we wniosku samo kukurydza a sam z siebie ja przeznaczyles na kiszonkę to agencja o tym nie wie i mogles skladac

Akurat kiszonka i ziarnowa zweryfikują ze sat . zdjęć bez problemu a rzeczywiście wyłudzanie dopłat karzą bardzo surowo u nas jeden dostał 30 tyś i zawiasy 

• Confused 1

krzychu121    3962
6 minut temu, jacor73 napisał:

A wiesz, że za składanie fałszywych oświadczeń są stosowne paragrafy? Oby po wyborach nie zaczęła się weryfikacja wniosków, bo niektórych może to zaboleć.

Suchego ziarna mam kilkanaście ton. Więc mogą przyjechać i zobaczyć czy mam. Myślisz że nikt z tej furtki nie skorzystał? Od samego początku pisałem. Wszystkim albo nikomu. Albo tylko tym co mają jakieś faktury ze sprzedaży i faktycznie mają stratę bo sprzedali np za 350 zł. Teraz to sobie mogą weryfikować. Nie chcieli żadnych faktur za sprzedaż ziarna albo za usługę zbioru kombajnem czy posiadanie takiego kombajnu. Chcieli weryfikacji to mogli zażądać faktur. U nas wszyscy w szerszej okolicy zbierają na kiszonkę i bardzo dużo osób dostało tą pomoc 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam

Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?

Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).

Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .

Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.

Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.

W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.

Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj