odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

marulekk    5459

a widzisz dziś na szkoleniu pani mówiła o zmieszaniu z ziemią, czyli gruber , talerzówka itd  nie tylko pług

a co do słomy to ma byc pocięta sieczkarnią z kumbajna albo bijakiem itd , nie może być w całości zmieszana 

ale nam dobroć szykują :(  

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Desperado    4440
2 godziny temu, marulekk napisał:

niewiem czy ktoś to wrzucał ale jak nie to macie  odnośnie obornika i zmieszania z ziemią 

polecam pytanie nr 1 i 4 :D 

https://wiescirolnicze.pl/pomoc-unijna/wymieszanie-obornika-z-gleba-w-ciagu-12-godzin-ile-zdjec-jakie-warunki/?fbclid=IwAR21Fr8VR8ZvN3SU-rygiNgSahGSZT4310V6RwnSOBQT7ohW73fytgOYV9M

To jakiś wyścig z czasem ma być dla rolnika  xD chyba to robią żeby mu kałdun zjechał, a jak się rozrzutnik zesra albo co innego, to ma zejść na zawał, młotkiem raz w rozrzutnik a raz sobie w łeb dla spokojności    xD. Kto to wymyśla wszystko i co bierze, ewentualnie co mu wstrzyknęli to nie mam pojęcia.  Jak z pogodą, jeden dzień ma być +20, na drugi -36, masakra, to jest XXI wiek, ludzie wykształceni niby, ja się pytam, gdzie my jesteśmy i dokąd zmierzamy, bo to wszystko wygląda tragicznie?

Edytowano przez Desperado
  • Like 4

Gość   
Gość

A kogo masz u władzy?

Kto tak dba o rolników?

Nintendo    362
4 godziny temu, Desperado napisał:

To jakiś wyścig z czasem ma być dla rolnika  xD chyba to robią żeby mu kałdun zjechał, a jak się rozrzutnik zesra albo co innego, to ma zejść na zawał, młotkiem raz w rozrzutnik a raz sobie w łeb dla spokojności    xD. Kto to wymyśla wszystko i co bierze, ewentualnie co mu wstrzyknęli to nie mam pojęcia.  Jak z pogodą, jeden dzień ma być +20, na drugi -36, masakra, to jest XXI wiek, ludzie wykształceni niby, ja się pytam, gdzie my jesteśmy i dokąd zmierzamy, bo to wszystko wygląda tragicznie?

Najlepiej to zajmijmy się fotografią naszych pięknych pól a sama robotę zostawmy urzędnikom. 

12h to ja wożę często gnój, a gdzie czas na inne rzeczy i jeszcze zaoranie tego wszystkiego... 

Jak tak dalej pójdzie to zrezygnuje z tych dopłat. Chore wymysły 

Edytowano przez Nintendo
  • Like 2

masa24    2352

A na tych szkoleniach powiedzieli jak będą weryfikować np wymieszanie słomy z gleba lub bezorkowy siew?

Gość   
Gość
16 godzin temu, Celownik07 napisał:

dobrze panowie rozumiem ze w tym przypadku jak 80% ma zostac w okrywie zimowej i to jest warunek konieczny to na ekoschemat międzyplony ozime/wsiewki śródplonowe zostaje pozostałe 20% GO ? i dodatkowo nie skorzysta sie z ekoschematu Wymieszanie słomy z glebą bo on z automatu nie laczy sie z miedzyplonami/wsiewkami. jak tak to troche mi punktów ucieknie

Masz tabele jakie można łączyć 

radek_nowicki_ekoschematy_2_cenyrolnicze_pl.jpg

Młody1997    54

Ten plan nawozowy można jeszcze teraz zrobić, np. pod jare, trawy i tuzy? I przez kogo musi być zrobiony ten plan?

6 godzin temu, Desperado napisał:

Kolejny problem z terminem. Ja wolne pole mam dopiero w listopadzie i co wtedy? Już nie skorzystam, bo obornik można do 31 października? Wiosną nie będę woził, bo wiosenne orki to samobójstwo, gdyby była susza.

witejus    8650
6 godzin temu, Desperado napisał:

Efekt szczypionek🥴

• Like 2
  • Haha 1

Gość   
Gość

Raczej ich braku....

Desperado    4440

A co masz bidoku teraz powiedzieć. :P

Edytowano przez Desperado

witejus    8650

Ciekaw jestem kto to wymyślił, unijni czy nasi krajowi kretyni

Ci nie szczypani zachowali resztki rozsądku , w przeciwieństwie ...

• Like 2

witejus    8650

nie sądzę, dziwne tylko że poza nielicznymi wyjątkami nie widzę słowa sprzeciwu

• Like 1

marulekk    5459
8 minut temu, witejus napisał:

Ciekaw jestem kto to wymyślił, unijni czy nasi krajowi kretyni

Ci nie szczypani zachowali resztki rozsądku , w przeciwieństwie ...

Ponoć kołchoz z Brukseli ale oczywiście Dojczlandów to  nie dotyczy

Gość   
Gość

Przypomnę Panom tylko, że rządzi PiS, a nie covidianie😁

witejus    8650
Przed chwilą, Pafnucy12 napisał:

że rządzi PiS,

Jedni z pierwszych się szczepili i to wielokrotnie

• Like 1

marulekk    5459
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

No jakto? 🙆🏻‍♂️

Ty Ryszardzie już kombinuj jak tu te osady na wiosnę zaaplikować i zmieszać w czas 😁

Edytowano przez marulekk

Rolnik1973    15525

Ja tam w zadne schematy nie będę wchodził

Tyle co słima na POlu POcięta zostanie.

10 zł mniej z dopłat a 20 wiecej z POla bedzie.

POsieje wszystko ozimym i w 100% okrywa na zime.

W dvpie tą unje mieć. 

Edytowano przez Rolnik1973
  • Like 3

JaqMF    8

EFA/ zazielenienie będzie obowiązywało w tych nowych zasadach, że ileś strączkowych trzeba będzie mieć a jak nie to ten poplon EFA? Czy ta norma GAEC 7 jak dobrze pamiętam gdzie jest ze 65% jednej rośliny I nie więcej niż 90% dwóch to wszystko co mówi o zmianowaniu? Bo tak sprawdzam to już któryś raz i nadal nie jestem pewien. Na ten rok zresztą ta norma jest zawieszona i można siać co się chce I ile się chce?

marulekk    5459

Narazie to jest burdel na kółkach, chaos i nie dopracowane przepisyy,nawet panie z odr-u  nie doinformowane jak należy

Tak wczoraj posłuchałem rolników mleczarzy to będą prawdopodobnie rezygnować z tych cudownych dopłat, tylko "podstawowe" wezmą i tyle,  bo u nich kuku rządzi w monokulturze 

Desperado    4440

Tu chodzi o wszystkich, jak można pisać dzisiaj np w pogodzie

Cytat

Prognozy są nieubłagane. Marzec wstępnie zapowiada się chłodno, niewykluczone, że najzimniej od 5 lat. Przynajmniej pierwsza jego połowa przynosić nam będzie powroty akcentów zimowych, w tym opadów śniegu i mrozu, miejscami siarczystego.

a dosłownie kilka dni temu co innego, zwłaszcza jak artykuł pojawił się rano, a po południu było już co innego. No coś jest nie halo  :D

Cytat

Od początku przyszłego tygodnia nadejdzie ocieplenie, które w pierwszych dniach marca przyniesie nam nawet kilkanaście stopni niemal w całym kraju. Na tym jednak się nie skończy, bo między 7 a 9 marca termometry mają pokazać powyżej 20 stopni w cieniu.

witejus    8650
15 minut temu, Desperado napisał:

a dosłownie kilka dni temu co innego, zwłaszcza jak artykuł pojawił się rano, a po południu było już co innego. No coś jest nie halo 

Każda bzdura jest dobra by podnieść, czytalność, klikalność, oglądalność.Od dawna nie wierzę w te prognozy dłuższe niż na następny dzień a i te często się nie sprawdzają.Telewizyjne kilkudniowe co dzień inaczej, internetowe, co odświeżenie, aktualizacja inaczej, to co tu w nie wierzyć.

Meg5    125
11 godzin temu, marulekk napisał:

niewiem czy ktoś to wrzucał ale jak nie to macie  odnośnie obornika i zmieszania z ziemią 

polecam pytanie nr 1 i 4 :D 

https://wiescirolnicze.pl/pomoc-unijna/wymieszanie-obornika-z-gleba-w-ciagu-12-godzin-ile-zdjec-jakie-warunki/?fbclid=IwAR21Fr8VR8ZvN3SU-rygiNgSahGSZT4310V6RwnSOBQT7ohW73fytgOYV9M

Było się wstrzymać i wkleić to 1 kwietnia ,ponieważ tylko wtedy miałoby to rację bytu ...😉

Edytowano przez Meg5
  • Haha 1

"Śpij NARODZIE zniewolony, taki jesteś wciąż zmęczony!
Śpij NARODZIE snem głupiego, gdy się obudzisz nie będzie niczego"

Paszkamax    16

Co do ekoschematu wymieszania obornika. Nikt go nie nakazuje. Można zgłosić cześć działki. Celem tego ekoschematu jest aby jak mniej azotu uleciało w powietrze dlatego jest taki krótki okres czasu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam

Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?

Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).

Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .

Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.

Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.

W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.

Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj