odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

v11    1000
Napisano (edytowany)

Chwali się jak idiota że to jego pomysł a jest za głupi na to wpaść to głosowała cała ta banda Brukselska 

Edytowano przez v11

Kowalsky30    457
Napisano (edytowany)
52 minuty temu, witejus napisał:

Nie napisała po której niedzieli, może po Wielkiej😆

Jestem przekonany, że w przyszłym tygodniu już będą

Z tą okrywą to wielu podeszło na luzie. Nie, że tam  trzy ziarna na krzyż rzucili, ale w ogóle nie zawracali sobie tym głowy... Że jakoś to będzie

Edytowano przez Kowalsky30

v11    1000
2 minuty temu, hubertuss napisał:

Podziękuj za te pomysły Wojciechowskiemu. Bo to jest faktycznie lipa.

hubertuss    4653
14 minut temu, witejus napisał:

Ile qwa ma my czekać?10 luty i przez 8 miesięcy od zakończenia terminu składania wniosków nie mogą się doliczyć?dziś w dobie superszybkich komputerów, satelitów, dronów, samolotów, łażenia po polach i grzebania w śniegu co tam jest pod spodem?Nie broń ich bo z pewnością jest już policzone tylko boją się powiedzieć zwłaszcza teraz gdy na wsi wrze.

Jak przyjdą przelewy na konta to nie jeden się wkur. Ale jak pisałem rok temu, ze to lipa jest to jakoś takiego wkurwu nie było. Nikt o strajkach nie mówił. Poszukaj sobie moich wpisów nawet w tym temacie na temat ekoschematów.

• Like 1

galan99    7535

Nie ma i nie będzie pieniędzy , Polska musi ograniczać wydatkowanie bo przekracza 5 % PKB a ma być tylko 3 % wiec komu utną jak myślicie .

galan99    7535

Nie prawda nie utnie nic Emerytom i rencistom .

12Pafnucy    3293

No i powinni przyjrzeć się finansom pracowników zagranicznych.

Szczególnie tym co do winnic jeżdżą...

5 minut temu, galan99 napisał:

Nie ma i nie będzie pieniędzy , Polska musi ograniczać wydatkowanie bo przekracza 5 % PKB a ma być tylko 3 % wiec komu utną jak myślicie .

• Haha 1

galan99    7535

Za Rudego Euro będzie po 5 zł i będzie więcej kasy .

Stach123    183
43 minuty temu, v11 napisał:

Po odliczeniu kosztów za 200 zł/ha (więcej nie zostanie )  przy założeniu 100 zł za punkt mam gdzieś taka robotę mój czas jest cenniejszy -za 20 000 mam dupcyć na 100ha ? bardzo dziekuje zarabiam to w dwa - trzy  dni na usługach a zlecając siew poplonów na 100 ha nie wiem czy 30 000 starczy  takie mam rozumowanie .Proste pytanie zasiejesz mi poplony na 100 ha z kosztem  nasion  po twojej stronie (i ma tam być bobowaty gatunek by był sens ? 

Rozumie twoje rozgoryczenie bo z tego co kojarze siejesz samą kuku i ani ceny ani ekoschematów i jeszcze będą ciebie nękać dywersyfikacją upraw zmianowaniem i okrywą powiem szczerze że sam bym się na twoim miejscu wkórwił . jeżeli o mnie chodzi to mi te zielony łady pasują za***iście , niewiele robie inaczej a mysle że dostane tak jakby 2 dopłaty pod warunkiem że kontrolerów za wiele po polu nie chodziło 

v11 jak GEAC nie złagodzą to ty chłopie nawet nie masz sensu wogóle o dopłaty występować tym bardziej jak z tej kuku nie zejdziesz , ale myśle że ciebie z tej uprawy wyleczą niebawem  albo już wyleczyli 

Pitraszek    494
43 minuty temu, galan99 napisał:

Sondaże pokażą kto na kogo głosuje i kogo warto wspierać a komu KRUS zlikwidować, opodatkować.

v11    1000

Spokojna twoja rozczochrana na wszystko jest sposób ba już go realizuje np wsiewka w QQ tyle że to sztuka dla sztuki a to że mi potrącą 2-3 %  za zmianowanie mam gdzieś nawet 10% mam gdzieś .Bez uszczypliwości życzę ci takich wyników ekonomicznych jak mi wychodzą - Nawet się zastanawiam czy warto protestować bo wystarczy mi odstępstwo GEAC 7 które już idzie po mojej myśli https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/wazne-zmiany-w-gaec-7-rolnicy-zwolnieni-z-obowiazku-dywersyfikacji-upraw-24  może nie 2024 ale raczej przejdzie i wogóle się nie frustruję -mając w miarę dobrą umowę tanie susznie będe jednym z ostatnich rezygnujących z QQ 

23 minuty temu, Stach123 napisał:

Rozumie twoje rozgoryczenie bo z tego co kojarze siejesz samą kuku i ani ceny ani ekoschematów i jeszcze będą ciebie nękać dywersyfikacją upraw zmianowaniem i okrywą powiem szczerze że sam bym się na twoim miejscu wkórwił . jeżeli o mnie chodzi to mi te zielony łady pasują za***iście , niewiele robie inaczej a mysle że dostane tak jakby 2 dopłaty pod warunkiem że kontrolerów za wiele po polu nie chodziło 

v11 jak GEAC nie złagodzą to ty chłopie nawet nie masz sensu wogóle o dopłaty występować tym bardziej jak z tej kuku nie zejdziesz , ale myśle że ciebie z tej uprawy wyleczą niebawem  albo już wyleczyli 

galan99    7535

Cena prądu od 1 lipca  2024 dla gospodarstw domowych wzrasta o  67 % czyli takie gospodarstwo , co pobiera prądu 2 tyś kWh będzie musiało zapłacić aż 1200 zł więcej . To są wyliczenia rządu na dzień dzisiejszy jak zapowiadają dopłaca tylko nie licznym . Wiec produkcja w gospodarstwie wzrośnie  bardzo dużo .

Stach123    183

v 11 nie rozumie beczysz nad ekoschematem międzyplon ozimy a realizujesz ten sam tylko inną wersje jego czyli wsiewkę hahahha 

rozumie że płakanie ma wpłynąć na więcej groszy za punkt w kolejnym naborze hahah 

ten ekoschemat z wsięwką mnie również się podoba  ,ale on się chyba wyklucza z uproszczona uprawą i staje się niepłacalny 

po zbiorze trzeba trzymać wsiewkę przez 8 tygodni albo do kolejnego siewu , a to by oznaczało że problemów nawet jak by jej nie było  widać nie powinno być 

miwigos    3471
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, v11 napisał:

Po odliczeniu kosztów za 200 zł/ha (więcej nie zostanie )  przy założeniu 100 zł za punkt mam gdzieś taka robotę mój czas jest cenniejszy -za 20 000 mam dupcyć na 100ha ? bardzo dziekuje zarabiam to w dwa - trzy  dni na usługach a zlecając siew poplonów na 100 ha nie wiem czy 30 000 starczy  takie mam rozumowanie .Proste pytanie zasiejesz mi poplony na 100 ha z kosztem  nasion  po twojej stronie (i ma tam być bobowaty gatunek by był sens ? 

Jak masz do siewu 100 ha na wiosne to sie nie wypowiadaj , jestes przedsiębiorca ,nie rolnik , jak napisałeś zarobisz na usługach , nie musisz brać dopłat, zostaw kase mniejszym

A płodozmian to powini wszyscy przestrzegać , nie pamiętam w którym to wieku juz była trojpolówka , mamy XXI wiek  i chcą siać jedną rosline na okrągło, kukurydza jest dla leniuchów , co nie lubia robić

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

v11 napisał:

Spokojna twoja rozczochrana na wszystko jest sposób ba już go realizuje np wsiewka w QQ tyle że to sztuka dla sztuki a to że mi potrącą 2-3 %  za zmianowanie mam gdzieś nawet 10% mam gdzieś .Bez uszczypliwości życzę ci takich wyników ekonomicznych jak mi wychodzą - Nawet się zastanawiam czy warto protestować bo wystarczy mi odstępstwo GEAC 7 które już idzie po mojej myśli https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/wazne-zmiany-w-gaec-7-rolnicy-zwolnieni-z-obowiazku-dywersyfikacji-upraw-24  może nie 2024 ale raczej przejdzie i wogóle się nie frustruję -mając w miarę dobrą umowę tanie susznie będe jednym z ostatnich rezygnujących z QQ 

23 minuty temu, Stach123 napisał:

To że w jednym roku dostaniesz ileś tam % karę za niespełnienie normy GEAC To w kolejnym za recydywę potrącą ci więcej.

Matey    891
3 godziny temu, v11 napisał:

😃

Wyceniasz swoje koszty na 200zl/ha i liczysz że ktoś Ci zrobi robotę za te pieniądze, a jeśli stawki za punkt zostaną na prognozowanym poziomie to wpada ekstra pensja 30k zł. Jesteś przeciwnikiem międzyplonów, bo w skali Europy to duże pieniądze i tak dalej. Przeznacz 50k na robotę, stwórz przetarg, zbierz oferty. 100% ktoś Ci pojedzie taniej, zasieje poplon taki jaki chcesz. Co poniżej 500zl/ha zostaje w kieszeni, rączki czyste, wymogi spełnione - same pozytywy

Sam swiadczysz usługi, jak jedziesz kosić liczysz robotę tak, żeby Tobie coś zostało, a nie żeby jechać po kosztach podanych przez usługobiorcę prawda? Kombinujesz jak zjeść ciastko i mieć ciastko, a tak się nie da.

KS Falubaz

witejus    8506
1 godzinę temu, miwigos napisał:

kukurydza jest dla leniuchów , co nie lubia robić

Robota lubi głupich i silnych😊

• Like 1
  • Haha 1

Młody1997    48
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Stach123 napisał:

Okrywa ci przeszkadza bo nie potrafisz jej zrobić  tak żeby ci nie przeszkadzała 

masz ozime to okrywa juz jest , pod kuku możesz strzelić worek jęczmienia końcem pażdziernika  na zaorane i lekko pobronować i okrywę masz , jak by jeszcze gorczycy ze 2 garści rzucił to by nawet poplon załapało  , jęczmień pier**l... broną wiosną  ,  a być może mróz go wykończy , a jak nie to oprysk w kuku . 20 % możesz mieć bez okrywy to na precyzyjne uprawy w większości wystarczy . Jak ekoschematy dobrze zapłacą to przestaniecie beczeć o okrywę , pozostanie tylko lament na tych działkach co się uprawia a dopłat nie bierze a tych większość ma 50 % gospodarstwa

Sama w sobie mi nie przeszkadza, ale jej przymus. Ja znam swoje gleby i sprzęt i wiem jak najlepiej uprawić i kiedy. W zeszłym roku miałem najlepszy albo prawie najlepszy jęczmień jary we wsi bo robiłem tak jak mam sprawdzone.

A poplony/międzyplony sieję na każdym polu pod jare odkąd uprawiam ziemię. Tylko u mnie muszą być one zlikwidowane i zaorane w listopadzie lub grudniu.

Edytowano przez Młody1997
  • Like 2

mysza103    2446
3 godziny temu, v11 napisał:

Trochę dziwne podejście  że nie będę protestował bo mi geac pasuje , Trzeba wychodzić na protesty czy ci to pasuje czy nie , bo już ostatnio tak było że hodowcy nie będą protestować bo ceny ich zadowalały , i nie upłynęło duzo czasu i się zrobił płacz u hodowców , bo Ukraina  nas zasypała jajkami czy kurczakami , tak samo było z mlekiem tak było dobrze a potem stękanie że się ukróciło , więc jeśli wszyscy razem nie będziemy protestować , to wcześniej czy pózniej wszystkich nas to dosięgnie że się eldorado skończy , Ty jako producent kuku , to co taki zadowolony jesteś z tych cen kuku ? A zapomniałem że ty ceny ustalałeś 2 lata temu , i cenę masz po ok 1000 zł /tona , to faktycznie nie ma co narzekać , ale rok minie i następny kontrakt podpiszesz moze po 300-400 zł 

• Like 1

v11    1000

Prawie tak z ta różnica że 1075 już pojechało a 950 na to co posieje  a zbiory 2025 rzeczywiście niewiadoma i może być różnie .A z protestem jestem akurat największym prowodyrem w okolicy i byłem ostatnio -wczoraj nie bo mi dentysta rozpierdolił ryj  ale odczucie mam że niepotrzebne to obecnie dla mnie podczas gdy reszta wiejskich ujków siedzi w domu 

2 godziny temu, miwigos napisał:

Jak masz do siewu 100 ha na wiosne to sie nie wypowiadaj , jestes przedsiębiorca ,nie rolnik , jak napisałeś zarobisz na usługach , nie musisz brać dopłat, zostaw kase mniejszym

A płodozmian to powini wszyscy przestrzegać , nie pamiętam w którym to wieku juz była trojpolówka , mamy XXI wiek  i chcą siać jedną rosline na okrągło, kukurydza jest dla leniuchów , co nie lubia robić

A ja twierdzę że ugorowac powinni wszyscy i powinno być 100 % okrywy -jak żeś taki mądry i a  wspominasz trójpolówkę to jebaj za koniem tez nie pamiętam w którym wieku robili koniem .Cłowieku jest postęp i ekonomia z nie pierdolenie i stękanie  

2 godziny temu, zmechanizowany napisał:

To że w jednym roku dostaniesz ileś tam % karę za niespełnienie normy GEAC To w kolejnym za recydywę potrącą ci więcej.

no i jak mi się opłaci to niech potrącą nawet 50 % nie zbawi mnie te 100 k a plan prosty o dopłaty na połowie areału co któryś rok i niech mnie cmokną i co teraz 

jahooo    9185
12 minut temu, v11 napisał:

Prawie tak z ta różnica że 1075 już pojechało a 950 na to co posieje  a zbiory 2025 rzeczywiście niewiadoma i może być różnie .A z protestem jestem akurat największym prowodyrem w okolicy i byłem ostatnio -wczoraj nie bo mi dentysta rozpierdolił ryj  ale odczucie mam że niepotrzebne to obecnie dla mnie podczas gdy reszta wiejskich ujków siedzi w domu 

A ja twierdzę że ugorowac powinni wszyscy i powinno być 100 % okrywy -jak żeś taki mądry i a  wspominasz trójpolówkę to jebaj za koniem tez nie pamiętam w którym wieku robili koniem .Cłowieku jest postęp i ekonomia z nie pierdolenie i stękanie  

no i jak mi się opłaci to niech potrącą nawet 50 % nie zbawi mnie te 100 k a plan prosty o dopłaty na połowie areału co któryś rok i niech mnie cmokną i co teraz 

a czytałeś warunki zgłaszania do dopłat ? masz OBOWIĄZEK zgłosić, jeśli skłądasz wniosek, 100% posiadanych gruntów

v11    1000
1 godzinę temu, Matey napisał:

😃

Wyceniasz swoje koszty na 200zl/ha i liczysz że ktoś Ci zrobi robotę za te pieniądze, a jeśli stawki za punkt zostaną na prognozowanym poziomie to wpada ekstra pensja 30k zł. Jesteś przeciwnikiem międzyplonów, bo w skali Europy to duże pieniądze i tak dalej. Przeznacz 50k na robotę, stwórz przetarg, zbierz oferty. 100% ktoś Ci pojedzie taniej, zasieje poplon taki jaki chcesz. Co poniżej 500zl/ha zostaje w kieszeni, rączki czyste, wymogi spełnione - same pozytywy

Sam swiadczysz usługi, jak jedziesz kosić liczysz robotę tak, żeby Tobie coś zostało, a nie żeby jechać po kosztach podanych przez usługobiorcę prawda? Kombinujesz jak zjeść ciastko i mieć ciastko, a tak się nie da.

Nosz kuźwa kalkulacja jest jedna jak mi się nie opłaca za te pieniądze u mnie to mi się nie opłaca za te same pieniądze na usłudze prosta ekonomia  .Jak miałem hodowlę to  to cena dnia  wsypania zboża do koryta jest do kalkulacji i dlatego zrezygnowałem z hodowli  w ubiegłym wieku jak nie zostaje to po uj to robić .wielkie mi pieniądze za poplony jak policzysz do tego ubytek wody i co 3-4 lata jesienna susza to nie jeden się zbudzi z palcem gdzieś  

3 minuty temu, jahooo napisał:

a czytałeś warunki zgłaszania do dopłat ? masz OBOWIĄZEK zgłosić, jeśli skłądasz wniosek, 100% posiadanych gruntów

żart przykład  wydzierżawiłem synowi połowę a on nie składa dopłat a ja mu świadczę usługi -widzisz problem a jak nie to składam co drugi rok na całość i mogą mi skoczyć na śrubokręt 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam

Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?

Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).

Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .

Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.

Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.

W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.

Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj