odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Knasiu93    6
2 godziny temu, kibix napisał:

dzisiaj przyszła papierowa decyzja. 

A dostałeś też w listopadzie decyzje odmowną z pierwszego naboru ? 

Janusz    113

Panowie,czy w aplikacji IRZ jest możliwość wysłania do ARiMR informacji o DJP.Potrzebuję tego do ekoschematu...

Desperado    4415

Wysyłać chcesz, czy potrzebujesz informacji z Agencji o DJP?

Edytowano przez Desperado

mysza103    2500
4 godziny temu, kibix napisał:

dzisiaj przyszła papierowa decyzja. 

Do mnie też dzisiaj przyszła decyzja za rzepak ze żniw , i rzepak wyszedł średnio po ok 2400 zł , więc nie ma zle , 

Knasiu93    6
2 minuty temu, mysza103 napisał:

Do mnie też dzisiaj przyszła decyzja za rzepak ze żniw , i rzepak wyszedł średnio po ok 2400 zł , więc nie ma zle , 

A była odmowna decyzja z pierwszego naboru ?

mysza103    2500
1 godzinę temu, Knasiu93 napisał:

A dostałeś też w listopadzie decyzje odmowną z pierwszego naboru ? 

Wszyscy dostali decyzje odmowną z pierwszego naboru , ciekawe czy ci co tak wówczas najezdżali na rządzących , że im to niby ukradli kasę będą dzisiaj wstanie przyznać się do tego że siali zamęt , i po prostu za to publicznie przeprosić 

Janusz    113
Desperado napisał:

Wysyłać chcesz, czy potrzebujesz informacji z Agencji o DJP?

Potrzebuję informacji o DJP z ARIMR...

galan99    7758

Rolnicy apelują o weryfikację protokołów suszowych! "Nie odzwierciedlają rzeczywistych strat"

Rolnicy są oburzeni szacowaniem suszy przez aplikację. Na przykład na Podlasiu praktycznie nikomu nie wyliczyła strat powyżej 30 proc. Dlatego izby rolnicze apelują o weryfikację protokołów i kontrolę aplikacji. - Rolnik zebrał maksymalnie 50 proc. plonu, a aplikacja oszacowała na poziomie 10-13 proc. To niedorzeczne - alarmują.

Raczej nikt nic nie dostanie .

Knasiu93    6
6 minut temu, mysza103 napisał:

Wszyscy dostali decyzje odmowną z pierwszego naboru , ciekawe czy ci co tak wówczas najezdżali na rządzących , że im to niby ukradli kasę będą dzisiaj wstanie przyznać się do tego że siali zamęt , i po prostu za to publicznie przeprosić 

Ja po otrzymaniu decyzji odmownej 30 listopada odrazu zadzwoniłem do agencji i przekazano mi że to decyzja z pierwszego naboru bo tak musieli wystawić. Teraz spokojnie czekam na drugą decyzję czy wogole coś mi się będzie należało

Agrest    26136

Na podstawie jakiegoś artykułu, nie pamiętam już jakiego to wychodziło że i tak nie było by płatności do ha bo nie ma kasy. Było by na gospodarstwo jak w ubiegłym roku.

Pewno to samo z mrozowym będzie.

Mam 70% strat w uprawach, ale w gospodarstwie to już tylko 19%. I pewno też nic z tego.

galan99    7758

Zeszłym roku na Gospodarstwo suszowe się załapałem ale wielu, nie złożyło bo aplikacja nie działała .

mysza103    2500
16 minut temu, Agrest napisał:

Żartujesz? Prędzej obecnym podziękują🤣

Obecni to jeszcze póki co nic dobrego nie zatwierdzili dla rolnictwa , to i na razie im nie ma za co dziękować  , zobaczymy jak się uwiną z Ukrainą , i będzie pierwszy moment gdzie będzie można dziękować , oby nie trzeba dziękować obornikiem czy gnojowicą 

• Haha 1

galan99    7758

Przecie ci co dają dopłaty na Ukrainę . Dają swoim co uprawiają tysiące ha . To są rolnicy nie to co w Polsce .

Nazbierał 100 ha w tym 70 lub 80 ha to dzierżawy w 200 kawałkach .

Edytowano przez galan99

cichym    5

Uzupełniam "Rejestr działalności rolnośrodowiskowej lub działalności ekologicznej lub zabiegów agrotechnicznych (PROW 2014-2020 oraz WPR PS)" pod ekoschematy.

Co tam trzeba dokładnie wpisywać, czy wszystko (koszenie, siew, opryski, obornik, zbieranie słomy) czy tylko to co tyczy się danego ekoschematu.

Ja mam rozlewanie gnojowicy i Uproszczony system uprawy. 

Desperado    4415
2 godziny temu, Janusz napisał:

Są tam dwie opcje złożenia wniosku.

DPJ2-Wniosek o wydanie informacji o DPJ-KOWR

DPJ3-Wniosek o wydanie informacji o DPJ-podatek akcyzowy

Składasz wniosek i wybierasz opcję odpowiedzi,

papierową odbiór osobisty

elektroniczna na IRZ

albo pocztą

Tylko do ekoschematu czy to się nada i to nie wiem

miwigos    3592
7 minut temu, cichym napisał:

Uzupełniam "Rejestr działalności rolnośrodowiskowej lub działalności ekologicznej lub zabiegów agrotechnicznych (PROW 2014-2020 oraz WPR PS)" pod ekoschematy.

Co tam trzeba dokładnie wpisywać, czy wszystko (koszenie, siew, opryski, obornik, zbieranie słomy) czy tylko to co tyczy się danego ekoschematu.

W USU wszystko trzeba pisać

Goofy    51
2 godziny temu, Agrest napisał:

Na podstawie jakiegoś artykułu, nie pamiętam już jakiego to wychodziło że i tak nie było by płatności do ha bo nie ma kasy. Było by na gospodarstwo jak w ubiegłym roku.

Pewno to samo z mrozowym będzie.

Mam 70% strat w uprawach, ale w gospodarstwie to już tylko 19%. I pewno też nic z tego.

Ale mrozowe dotyczące krzewów i drzew owocowych?

Jeśli tak to przy 19% łapiesz się z puli de minimis  a to dopiero po Nowym roku. Od 12.12 zaczęli wypłacać powyżej  30%.

Edytowano przez Goofy

Janusz    113
Desperado napisał:

elektroniczna na IRZ

albo pocztą

Byłem dzisiaj w biurze powiatowym ARIMR i powiedziano mi że jest wniosek DPJ 1 i to on się do tego nadaje,ale za cholere nie mogę go znaleźć...Bo o tych 2 i 3 wiem,ale one nie są od tego.Tak mi powiedziano....

Desperado napisał:

elektroniczna na IRZ

albo pocztą

Byłem dzisiaj w biurze powiatowym ARIMR i powiedziano mi że jest wniosek DPJ 1 i to on się do tego nadaje,ale za cholere nie mogę go znaleźć...Bo o tych 2 i 3 wiem,ale one nie są od tego.Tak mi powiedziano....

Desperado    4415

No właśnie, podejrzewałem że jak jest DPJ 2 I 3 to musi być i 1.

15 minut temu, Janusz napisał:

Byłem dzisiaj w biurze powiatowym ARIMR i powiedziano mi że jest wniosek DPJ 1

Mam,    :P wejdź w Działalności, u góry po prawej jest -  Informacje o DJP,  - kliknij w to, potem w  - Typ informacji i są tam 3 opcje wyboru, wybierz -  informacja o zwierzętach, uzupełnij wniosek i jest Uruchom generowanie DJP

Janusz    113
Desperado napisał:

No właśnie, podejrzewałem że jak jest DPJ 2 I 3 to musi być i 1.

15 minut temu, Janusz napisał:

Byłem dzisiaj w biurze powiatowym ARIMR i powiedziano mi że jest wniosek DPJ 1

Mam,    :P wejdź w Działalności, u góry po prawej jest -  Informacje o DJP,  - kliknij w to, potem w  - Typ informacji i są tam 3 opcje wyboru, wybierz -  informacja o zwierzętach, uzupełnij wniosek i jest Uruchom generowanie DJP

Dzięki...Właśnie się generuje...

• Like 1

Celownik07    697
2 godziny temu, cichym napisał:

PN- tylko to.

USU- wszystko z roku 2023

Janusz    113
damian12345 napisał:

4 godziny temu, Janusz napisał:

A do jakiego ekoschematu?

Ekstensywne użytkowanie TUZ z obsadą zwierząt..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.

Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.

Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam

Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?

Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).

Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .

Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.

Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.

W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.

Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj