odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2447
1 minutę temu, Desperado napisał:

Zapomniałeś że jeszcze może zażądać fakturę sprzedaży na niego, bo może być potrzebna żeby udowodnił że jest jednak rolnikiem, a i dopłatę do paliwa trzeba mu oddać bo na czym pojedzie na wczasy.   :P

Co do paliwa , to niby ja przez parę lat piszę o dopłaty , to jednak w gminie dzierżawcą nie jestem i paliwowego do tych paru ha nie pobieram , efekt jest taki że do tych paru  ha paliwowego nie pobiera nikt , bo właściciel jeśli kupuje paliwo to woli je rozliczyć na firmę nie związaną z gospodarstwem , i woli mieć zwrot 23% niż 110 zł /ha Co do sprzedaży płodów rolnych , to przecież to co masz dać za czynsz , to możesz mu w tych pieniądzach sprzedać zboże na niego , a po drugie niektórzy nawet wolą sprzedać na kogoś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130
2 minuty temu, Desperado napisał:

Nie żył byś jakbyś nie wcisnął swoich mądrości.   :P

Ktos was zmsuza do brania dzierzaw? Czy tylko bierzecie zeby potem narzekac na forum jak to wam zle :D

W sumie jak typowy chloporobotnik aby pola dobrac neiwazne jakei warunki a potem narzekac ze sie nie oplaca bo czynsz za wysoki ale wazne zeby bylo w czym robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4981
1 minutę temu, mds212 napisał:

W sumie jak typowy chloporobotnik aby pola dobrac neiwazne jakei warunki a potem narzekac ze sie nie oplaca bo czynsz za wysoki ale wazne zeby bylo w czym robic

@Chłoporobotnik to ile ty żeś tego pola nabrał? Zawsze twierdziłeś, że nic nie dobierasz 😀:D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Dzierzaw? null. Jeszcze mnie nie pogrzalo zeby płacic po 3k za ha dzierzawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4111
6 minut temu, mysza103 napisał:

Co do sprzedaży płodów rolnych , to przecież to co masz dać za czynsz , to możesz mu w tych pieniądzach sprzedać zboże na niego , a po drugie niektórzy nawet wolą sprzedać na kogoś 

Tylko nie mówcie wtedy o wyeliminowaniu pseudorolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2447
8 minut temu, mds212 napisał:

Ktos was zmsuza do brania dzierzaw? Czy tylko bierzecie zeby potem narzekac na forum jak to wam zle :D

W sumie jak typowy chloporobotnik aby pola dobrac neiwazne jakei warunki a potem narzekac ze sie nie oplaca bo czynsz za wysoki ale wazne zeby bylo w czym robic

A w ktorym poście ja chociaż raz narzekałem , że mam w dzierżawie te 4 ha , raczej w żadnym , a piszę cały czas jasno niech sobie taka osoba pisze dopłaty na siebie , i tyle , ja jej spełnie na tych 4ha warunkowość , czyli okrywa na zimę siejąć pszenica - pszenica - rzepak , i potem od nowa , gdzie po rzepaku robię bez orkę , a po pszenicy słoma będzie przyorana jak zawsze , i niech sobie to pisze do ekoschematów , i oczywiście zeszyt ewidencji oprysków niech sobie założy , bo takich upraw raczej sie w swój zeszyt pisać nie bedzie 

3 minuty temu, damianek2019 napisał:

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Daj spokój , nie ma szans , ty jak to się mówi masz im zagwarantować warunkowość żeby przeszła i tyle , na ich ziemiach , bo inaczej to jak już wcześniej napisałem że ktoś sobie zażyczy żebyś ty siał miododajne z których ty nie będziesz miał grosza , bo dopłaty pójdą do właściciela , a na twojej głowie jedynie zostaną koszty uprawy tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
8 minut temu, damianek2019 napisał:

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

Wyobrażasz sobie dzierżawę od 4 gości i każdy z nich mówi Ci tu siej to a tu siej to i jeszcze wszystko wkomponuje to wszystko w swojej gospodarstwo

wyobrazić sobie mogę bo są rożni ludzie ale zeby spełnić ich zachcianki to raczej nierealne


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Ponawiam pytanie czy na ugorze z uprawa (zeby wypelnic GAEC 8 ) mozna stosowac ŚOR?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ugorach objętych odstępstwem (deklaracja Ugór z uprawą) będzie można stosować środki ochrony roślin. Odstępstwo nie obejmuje ugorów z roślinami miododajnymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

czyli ugor z uprawa to w praktyce bedzie normalna uprawa, przynajmniej w tym roku?

Zauwazylem w aplikacji ze na takiej uprawie z ugorem nie da sie juz wykorzystac ekochematu z poplonem ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w tamtym roku w ramach odstępstwa nie mogłeś? Mogłeś☺️ wyobrażam sobie np. rzepak bez oprysku.. Odstępstwo dotyczy bezpieczeństwa żywnościowego i macie zebrać  zadowalający plon. 

Jeszcze nie sprawdzałam poplonów. Jutro ogarnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

Wczesniej to sie dalo calkowicie wymienic na poplony scierniskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

a propo ugoru z uprawa, sprawdzcie prosze u Was we wniosku, czy jak zadeklarujecie go więcej (tak żeby przy gaec8 mieć ok 10% nieprodukcyjnych) to czy też zabiera Wam punkty z ekoschematów, bo mi zjadło ponad 100


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
43 minuty temu, mds212 napisał:

czyli ugor z uprawa to w praktyce bedzie normalna uprawa, przynajmniej w tym roku?

Zauwazylem w aplikacji ze na takiej uprawie z ugorem nie da sie juz wykorzystac ekochematu z poplonem ozimym

Czyli jak ktoś w następnym roku chciałby zasiać poplon żeby spełnić wymóg ugurowania to jednocześnie te działki nie będą mogły by być zadeklarowane do eko schematów? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Takie pytanie mam ogólne czy dobrze rozumiem:

Spełnienie tych norm GAEC to jest ta cała warunkowość i od tego zależy czy w ogóle dostaniemy te podstawowe dopłaty, tak? A ekoschematy to płatności dodatkowe za które mogą wziąć dopłaty oczywiście pod warunkiem, że spełnię normy GAEC?

I jeszcze jedno pytanie:

Gdzie w wykazie upraw odnoszących się do zmianowania jest kukurydza i rzepak ozimy bo nie mogę ich znaleźć.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4845
9 godzin temu, Leszy napisał:

@Chłoporobotnik to ile ty żeś tego pola nabrał? Zawsze twierdziłeś, że nic nie dobierasz 😀:D

Nic się nie zmieniło, ja nie grzebię w tym dla finansów, jedyny zysk taki, że jest co do garnka wrzucić i wiadomo co się je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
9 godzin temu, mds212 napisał:

czyli ugor z uprawa to w praktyce bedzie normalna uprawa, przynajmniej w tym roku?

Zauwazylem w aplikacji ze na takiej uprawie z ugorem nie da sie juz wykorzystac ekochematu z poplonem ozimym

da się   tylko trzeba usunąć V z gruntami nieprodukcyjnymi na tej działce bo aplikacja z góry ugór traktuje jako nieprodukcyjny  i wtedy dostajesz płatność dodatkową  do tego  areału  i międzyplon możesz zastosować , taki trik powoduje  zwiększenie drugiej uprawy np. ażeby sie na zróżnicowaną strukturę załapać , tak mi się wydaje  po testach zaznaczam

ale na tych 4 % co ma być wymagany ugór musi zostać jako nieprodukcyjny bo pokazuje błąd we warunkowości   i na dodatek  międzyplon nie wskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Jak pogodzić program Restrukturyzacja małych godpodarstw i ekoschematy siejąc qq, rzepak i pszenicę ozimą ? Przecież jedno wyklucza drugie bo siejąc uprawy przyjazne środowisku obniżam wartość ekonomiczną Gospodarstwa SO


I do tego ugór 4 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Ile wychodzi Ci w tym przypadku wartość ekonomiczna SO? Musisz przekroczyć 10000 w tym roku w związku z RMG?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznesmen95    48

A powiedzcie mi jak zlozylem wniosek o doplaty, ekoschemat wymieszanie obornika.

To oswiadczenie jak sie im dostarcza? Poczta? Epuap czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, Xerkses napisał:

Jak pogodzić program Restrukturyzacja małych godpodarstw i ekoschematy siejąc qq, rzepak i pszenicę ozimą ? Przecież jedno wyklucza drugie bo siejąc uprawy przyjazne środowisku obniżam wartość ekonomiczną Gospodarstwa SO

 

I do tego ugór 4 %

 

Wystarczy troszkę słonecznika na kwiaty dosiać - sprawdź na bp ile ci trzeba tylko nie zapisuj zmian. 

Kierunek produkcji od tego roku może być ruchomy więc nie trzeba pism pisać do agencji. 

W tym roku i być może w przyszłym mamy odstępstwo i nie trzeba tych 3 upraw ok?? 

A jeżeli chodzi o ekoschemat zróżnicowana struktura to niestety nie możesz na ten moment przy tych uprawach - albo coś..Fittf.. A to bez sensu

- albo trzeba płodozmian przeorganizować na jesień. I tak jak pisałam wyżej - pomyśleć jak to ułożyć procentowo żeby grało do ekoschematu( ugór bez problemu bo na uprawie) i z tyłu głowy trzeba myśleć o SO

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj