odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
king12    233

TUZ to nie grunt orny a ugór ma być na gruncie ornym

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

nie mam zwierząt ale mam 0.4ha tuz pasuje mi zrobić z tej łąki ugór. Jak to zrobić? zaorać łąkę i zostawić czy wystarczy polatać talerzówka kilka razy i też będzie dobrze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315
10 godzin temu, bortys2001 napisał:

No i ma ktoś ten sam problem. Pastewne u mnie akurat nostrzyk i nie mogę do niego dodać ekoschematu, jedynie wymieszanie slomy

żeby dodać dany ekoschemat albo dodatkowa płatność to  wcześniej w płatnościach trzeba  V kliknąć  przy danej płatności , jak ma kliknięte a się nie pojawia to nie przysługuje z urzędu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

mam ogór od 4 lat i do tej pory dostawałem dopłaty a teraz na tej działce mam ingo ze ELEMENT NIEPRODUKCYJNY, o co chodzi, będą dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
1 godzinę temu, jajanek1 napisał:

żeby dodać dany ekoschemat albo dodatkowa płatność to  wcześniej w płatnościach trzeba  V kliknąć  przy danej płatności , jak ma kliknięte a się nie pojawia to nie przysługuje z urzędu

Niby tak, tylko rozumiem tylko czy to nie błąd bo o ile poplon przy nostrzyku dwuletnim się wyklucza to przy jednorocznym, a taki zaznaczyłem, powinien byc, chyba że w ogóle do pastewnych nie ma poplonów 

Edytowano przez bortys2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75

Sprawdziłem Nostrzyk i nostrzyk biały ma opcję wybrania poplony ozimego. Inne nie.

Edytowano przez 3grosze
Korekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

mam ogór od 4 lat i do tej pory dostawałem dopłaty a teraz na tej działce mam ingo ze ELEMENT NIEPRODUKCYJNY, o co chodzi, będą dopłaty?

Teraz to element nieprodukcyjny, płatność podstawowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, pozwolę sobie tutaj zapytać. Dostał już ktos te dopłaty do świń w ramach tej pomocy w związku z wojną na ukrainie? Pieniądzę miały być na koncie do końca marca :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Czy droga polna szersza niż 2m mogę włączyć ? I czy przy łące kawałek piachu porośniętego samosiejkami też mogę jako ugór wykazać ? Zawsze te rzeczy były odejmowane nie było dopłat do tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

z tego co czytam, to również nie będzie można mieć dłużej niż 3 lata uprawy w plomie głównym. czyli jeśli ktoś sieje pszenicę, jako te 65%, to po pierwsze jest tu realne 60%, ponieważ na 40% jest obowiązek wymiany uprawy, a po drugie po 3 roku pszenica będzie musiała stanowić nie więcej niż 40%, bo nie może byc główna uprawa, a więc 100-10-40-50. inaczej się nie wyliczy. pomijając możliwość wyczyszczenia pola poplonem, to jest to s.....o. jeśli pozwolili 65% uprawy głównej, to logicznym jest wymóg obowiązku zmianowania 35%, a nie 40. Pollak (polityk, urzędnik) Polakowi wilkiem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Panowie mam w sumie 9ha z czego orbego mam 6ha czy obowiązują mnie te zasady 3 upraw i zmianowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

uff to zaj.....cię! Czy ktoś z was rozważa stosowanie środków biologicznych w zbożu w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Dla prostego rachunku na 100 ha 4 ha odłogowania to 30 000 bez (specjalnych nakładów ) niższy przychód a dopłat 50 000 plus pierdolety typu zmianowania i cała reszta .Nie lepiej złożyć wniosek do 10 ha  plus tam jakaś bezorka będzie 10 000 więc różnica już minimalna .Potraktować własne pole jakby było dzierzwione za dopłaty i uj z nimi 

14 minut temu, Piffpaff napisał:

uff to zaj.....cię! Czy ktoś z was rozważa stosowanie środków biologicznych w zbożu w tym roku?

A co biologicznego ? woda święcona czy egzorcyzmy?

Edytowano przez v11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

no wlasnie nie wiem, uprawiam zboża standardowo czyli t1 i t2 ale mój szwagier ma 1ha aroni i 3ha pola, sieje zboża bez ochrony i co urosnie. Zastanawiam się czy w jego przypadku jest jakiś środek biologiczny na co kolwiek np w pszenzycie za co dostał by te 90euto doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
3 godziny temu, 3grosze napisał:

Sprawdziłem Nostrzyk i nostrzyk biały ma opcję wybrania poplony ozimego. Inne nie.

A masz wtedy dopłatę do pastewnych, może to się u mnie wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

UDalo wam sie wypelnic GAEC 8?

Czy ugór z uprawa to normalna uprawa czy ejst zakas czegos stosowania na tej uprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
4 godziny temu, 3grosze napisał:

Sprawdziłem Nostrzyk i nostrzyk biały ma opcję wybrania poplony ozimego. Inne nie.

Wyjaśniło się, nostrzyk bialy ma poplonu, ale nostrzyk jednoroczny już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosferatu13    56
Dnia 18.03.2023 o 11:59, nosferatu13 napisał:

Jak zadeklarować uprawę, gdy wychodzi ona poza granicę działki referencyjnej i mko? W zeszłym roku trzeba było dodać sąsiednią działkę referencyjną a potem narysować uprawę i zgłosić rozbieżność. W tym też jest taka opcja, ale można też dodać samą  rozbieżność w opcji "wyrysowane przeze mnie granice są prawidłowe" bez dodawania sąsiedniej działki referencyjnej. I żaden błąd się nie generuje. Którą opcję wybrać aby nie trzeba potem poprawiać?

Po przeczytaniu instrukcji złapałem o co biega. Dziękuję wszystkim za pomoc, na was zawsze można liczyć😁👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
56 minut temu, mds212 napisał:

UDalo wam sie wypelnic GAEC 8?

Czy ugór z uprawa to normalna uprawa czy ejst zakas czegos stosowania na tej uprawie?

zakaz stosowania śor, ale tutaj zdania sa podzielone, zalezy kogo jak szkolili. 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
v11 napisał:

Dla prostego rachunku na 100 ha 4 ha odłogowania to 30 000 bez (specjalnych nakładów ) niższy przychód a dopłat 50 000 plus pierdolety typu zmianowania i cała reszta .Nie lepiej złożyć wniosek do 10 ha  plus tam jakaś bezorka będzie 10 000 więc różnica już minimalna .Potraktować własne pole jakby było dzierzwione za dopłaty i uj z nimi 

14 minut temu, Piffpaff napisał:

uff to zaj.....cię! Czy ktoś z was rozważa stosowanie środków biologicznych w zbożu w tym roku?

A co biologicznego ? woda święcona czy egzorcyzmy?

30 tys to raczej brutto, nie można liczyć że paliwo, nasiona, nawozy, herbicydy nie kosztują. przy takim założeniu należało by założyć dochód ze 100 ha gospodarstwa 800 tys zł. bez kosztów, bez nakładów..800 /12 =66.6666 zł przychodów miesięcznie. hmmmm chciałbym mieć taki zarobek, powiem więcej, takiego zarobku pozazdrości nawet dyrektor w fabryce. może w tym rolnictwie nie jest tak źle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
4 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Witam panowie, pozwolę sobie tutaj zapytać. Dostał już ktos te dopłaty do świń w ramach tej pomocy w związku z wojną na ukrainie? Pieniądzę miały być na koncie do końca marca :D 

Ale jeszcze końca marca nie ma. Także cierpliwie czekaj

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

no wlasnie nie wiem, uprawiam zboża standardowo czyli t1 i t2 ale mój szwagier ma 1ha aroni i 3ha pola, sieje zboża bez ochrony i co urosnie. Zastanawiam się czy w jego przypadku jest jakiś środek biologiczny na co kolwiek np w pszenzycie za co dostał by te 90euto doplaty?

Chodzi Ci o integrowaną ochronę roślin? Są metodyki do tego. Na stronie PIORIN-u trzeba szukać. Wiem że jest do ziemniaków pszenicy ozimej i jarej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
18 minut temu, Siedzacybyk napisał:

30 tys to raczej brutto, nie można liczyć że paliwo, nasiona, nawozy, herbicydy nie kosztują. przy takim założeniu należało by założyć dochód ze 100 ha gospodarstwa 800 tys zł. bez kosztów, bez nakładów..800 /12 =66.6666 zł przychodów miesięcznie. hmmmm chciałbym mieć taki zarobek, powiem więcej, takiego zarobku pozazdrości nawet dyrektor w fabryce. może w tym rolnictwie nie jest tak źle???

Napisałem przychód nie dochód ok z treści można wnioskować .Ale w moim przypadku paliwo za frre azot prawie za free (3,4 za kg/N ) więc co te kilka stów na nasiona i niezbędny oprysk

 suszenie QQ kilka bali słomy prąd swój  .A odłogowane czy uprawiane   moim zdaniem ubytek NPK  następuje a oczywiście  w uprawie większy . Każdy kalkuluje po swojemu na dziś po dzisiejszych cenach akurat policzyłem mam PRZYCHODU średnio z gospodarstwa 10500 /ha nie jest źle . Oczywiście że kto inny mi udowodni że nic mi nie zostało też się zgodzę że tak kalkulować można 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

rozumiem, aczkolwiek darmowe paliwo brzmi jak przechwałka szwagra Putina 😀😀😀. nie rozumiem w takim razie, narzekania na dochodowość rolnictwa. może większe gospodarstwa to jednak dobre przedsiębiorstwo ? zarobek w granicach 50 tys to marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie mam w sumie 9ha z czego orbego mam 6ha czy obowiązują mnie te zasady 3 upraw i zmianowania?

Panie w tym roku to bez znaczenia możesz mieć nawet jedną na stu ha🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj