odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

witejus    8517
13 minut temu, Celownik07 napisał:

jak moga za straczkowe zaplacic 900zl

MOGĄ, a ile zapłacą gdy wszyscy zasieją?ilu tu chełpi się że nic nie będą robić tylko uprawiać dopłaty i brać pieniądze za nic nierobienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994
13 minut temu, debrzyna napisał:

Ale cos dostane na te 12ha

 do tuz podstawę +onw ...możesz mieć max 24 DJP na te 12 ha TUZ ... Ale na to co masz dostaniesz normalne dopłaty do bydła jak było i wypas do krowy jak wypasasz =310zl teraz do sztuki .

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

A nie wiem ...🤔

do bydła i do krowy było i raczej zostanie od 3 szt ....

na wypas krow nie ma limitu minimum tyko trza wypasać wszystko co się kwalifikuje 

tak było a co zmienia to nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
10 godzin temu, Cheesburger napisał:

Dlaczego niby w tym wniosku mialby byc brany pod uwage procent przykrycia gleby? Prawo wsteczne? Jak siales w tamtym roku to juz miales przewidziec co uchwala w tym?

Na zasadzie poprzedniego zazielenienia, czyli wszystkie poplony które beda okrywały na zimę bedą musiały byc zaznaczone[na logikę] bo w jaki sposób mieliby sprawdzić poplony okrywające na zimę 23/24 we wniosku pisanym w 2024 r

10 godzin temu, Cheesburger napisał:

Dobra czyli z tego co piszecie to w tym roku oprocz wpisania we wniosku tego co mam to bedzie drugi wniosek gdzie wpisuje juz to co bede sial jesienia/wiosna 23/24?

Czy jak to rozumiec?

To bedzie w tym samym wniosku, tylko jesień 23

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
4 minuty temu, ws71 napisał:

Na zasadzie poprzedniego zazielenienia, czyli wszystkie poplony które beda okrywały na zimę

Poprzednie zazielenienie to był wymóg dwóch upraw, a na większych areałach trzech, a nie żadne poplony i okrywy na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 minutę temu, witejus napisał:

Poprzednie zazielenienie to był wymóg dwóch upraw, a na większych areałach trzech, a nie żadne poplony i okrywy na zimę.

W zależności od hektarów, pow 15 ornej musiałeś zasiać odpowiednią ilość poplonów, czy to ozimych, czy miedzyplonów , teraz wprowadzili  to dla wszystkich

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

 

 

Zazielenienie jest realizowane przez:

  • dywersyfikację upraw,
  • utrzymanie trwałych użytków zielonych (TUZ),
  • utrzymanie obszarów proekologicznych (EFA - ang. ecological focus area). 
13 minut temu, witejus napisał:

Poprzednie zazielenienie to był wymóg dwóch upraw, a na większych areałach trzech, a nie żadne poplony i okrywy na zimę.

wymieniłeś tylko dywersyfikację upraw 

Nie masz pojacia to się nie wypowiadaj i tyle 

 

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
28 minut temu, Celownik07 napisał:

@Bogdan_ja w mazowieckim teraz jest ta płatność już od pierwszej sztuki (bydła) od tego roku?

Nie ma warunku posiadania min. 3 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
10 godzin temu, krzysiek277 napisał:

O to ja widzę że to trzeba wyrabiać kolejny numer gospodarstwa i schodzić do 10ha i nie pier*olić się w jakieś przewidywanie co ja będę siał za pół roku, od razu niech zrobią do 2027 roku żeby teraz zaznaczyć co gdzie będzie siane 

I ugorowania się automatycznie pozbędę, I szarpnę dopłatę do bydła na kolejne 20sztuk

Bo bydło z dwóch numerów siedzib stada może być w jednej oborze ? 

 

 

Może. Piszesz umowy użyczenia na budynki i nikt się nie czepia. Miałem kontrol po podziale i wyszło ok.

  • Like 1
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    158
Cytat

Warunkiem jest to, że wszystkie zwierzęta w gospodarstwie muszą być utrzymywane w podwyższonym standardzie. Ponadto rolnik realizujący interwencję dotyczącą dobrostanu zwierząt zobowiązany jest, do jednorazowego odbycia szkolenia z zakresu metod ograniczających stosowanie antybiotyków. Wymóg ten obowiązuje od 2024 r. Rolnik musi także mieć plan poprawy dobrostanu zwierząt.

Mam 3 krowy mamki które wypasam ile się da w praktyce, plus zwiększona powierzchnia i ściółka, to i tak nic nie dostanę do nich gdyż muszę zapewnić dobrostan wszystkim zwierzętom 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8517
32 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A nie wiem ...🤔

 

33 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

tak było a co zmienia to nie wiem 

 

7 minut temu, Bogdan_ja napisał:

jak nie wiesz to się nie wypowiadaj..

No proszę odezwał się Smerf Ważniak z AF, co to myśli że jest mondrzejszy od telewizora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

nie masz pojęcia o praktykach proekologicznych które nie są żadna nowością bo jesteś małorolny i nie miałeś pow. 15 ha ornego ....🤭

No skąd ty masz wiedzieć po co ludzie polony siali itp ...🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
12 minut temu, ws71 napisał:

W zależności od hektarów, pow 15 ornej musiałeś zasiać odpowiednią ilość poplonów, czy to ozimych, czy miedzyplonów , teraz wprowadzili  to dla wszystkich

Znowu wymyślasz chyba…

dla wszystkich(powyżej 10 ha go) to wprowadzili teraz 4% ugoru, a nie wymóg siania poplonów ozimych, czy międzyplonów, jak było w przypadku zazielenienia. Można co prawda 1% tych ugorów zamienić na siew poplonów, ale nie jest to wymóg. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

Ni musiałeś siać poplonów jak miałeś odpowiednio ilość krzaków itp .... na polu 🤣🤣🤣🤣

ja ich nie mam to siałem poplony żeby spełnić zazielenienie 

Teraz tyz jest wybór albo ugórowanie ...  albo część poplonów +ugor ...I co tu drążyć ...

15 minut temu, raven18 napisał:

Mam 3 krowy mamki które wypasam ile się da w praktyce, plus zwiększona powierzchnia i ściółka, to i tak nic nie dostanę do nich gdyż muszę zapewnić dobrostan wszystkim zwierzętom 🙃

Gdyby to były mleczne to byś dostał wypas ...🤷‍♂️

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek74    389
12 godzin temu, ws71 napisał:

Jaką starą kasę?, przecież w przyszłym wniosku[po 15.03.2023] wpisujesz rośliny posiane na jesieni w 2022 roku i wszystkie w 2023 oziminy też posiane w tym roku bo wymaga tego DKR 6 [80% przykrycia gleby przez okres zimowy]

Prawdopodobnie DKR 6 ma w tym roku być zawieszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Dopłat do nawozów teraz zakupionych w tym roku nie będzie?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
15 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ni musiałeś siać poplonów jak miałeś odpowiednio ilość krzaków itp .... na polu 🤣🤣🤣🤣

ja ich nie mam to siałem poplony żeby spełnić zazielenienie 

Teraz tyz jest wybór albo ugórowanie ...  albo część poplonów +ugor ...I co tu drążyć ...

Gdyby to były mleczne to byś dostał wypas ...🤷‍♂️

Ano to, że nie ma obowiązku, jak sugerował Kolega powyżej, siania poplonów i międzyplonów. To tylko jedna z możliwości ograniczenia ugotowanego obszaru.

co do efa, to masz rację, ale obszary proekologiczne stanowiły o możliwości zmniejszenia wysiewu poplonu i jak sam piszesz, musiałeś je wysiewać, bo mało kto miał na tyle zadrzewione, czy zakrzaczone działki, żeby tego uniknąć. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2994

jest obowiązek okrywy roslinnej dla wszystkich i o tym pisał ...czego tu szukasz dziury w całym .🤷‍♂️

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

A z jakiej racji do 10 ha zwolnienia - trzeba by wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym  wobec nierówności konstytucyjnej jak wszyscy równi to równi 

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
15 minut temu, Bogdan_ja napisał:

jest obowiązek okrywy roslinnej dla wszystkich i o tym pisał ...czego tu szukasz dziury w całym .🤷‍♂️

 

Pisał o wymogu dotyczącym wszystkich co do wysiewu poplonów i międzyplonów, a to przecież bzdura. I nie sil się już🤣

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

Bogdan, to nie zaczepka, tylko sprostowanie. Tyle tu bzdur ludzie piszą, że aż strach, a jeszcze bardziej przerażające jest to, że wielu czytających, łyka to nie uczestnicząc w żadnych szkoleniach, bo tu prawdę chcą odnaleźć. Wystarczy przejrzeć kilka stron. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj