dominik321

Jakie warzywa - opłacalnośc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Driver33    0

No czysty, a więc również bez stareych brązowych liści i tej skórki, oraz bez korzeni, które trzeba obciąć, następnie związać lub spleść warkocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

pierwsze cięcie w środę? chyba zasadziłeś strasznie późna odmianę u mnie cena to 1,35 kg / Lubelskie osmolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Sadzone były 16lipca a odmiana to raft(80dni wegetacji). W okolicy wszyscy maja opóźnienia albo nie mają nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Mój jeszcze nie minął, jeszcze walczę z pekinką i czekam na brokuł. Jak na pierwszy rok uprawy kapustnych jestem zadowolony z opłacalności, nie jest chyba źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w tym roku wszystkie warzywa sie oplacaja.

 

kapustne potrafia byc nawet 10 razy drozsze niz w poprzednich latach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

No u mnie jeszcze też nie koniec. Marcin a gdzie sprzedajesz pekina?? Zostało mi jeszcze do wycięcia ze 2przyczepy kalafiora i z tysiąc pekina, po tym ociepleniu jakoś mu oddało i zaczął się zwijać. Sprzedaje też w detalu prosto z pola po 1.50(1-1.30kg) sztuka i zamówienia mam na 100 sztuk dziennie:)ale mrozy się zbliżają i chyba wycinać trzeba wszystko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Jakoś ciężko idzie ta sprzedaż pekina narazie sprzedaje do hurtowni po 1,40/kg

ale jakoś nie idzie zbyt dużo, no i zbieram wszystko i ładuje w szkrzyniopalety bo nadają mróz od środy ok -10 w nocy. Ale i tak nie zdąże wszystkiego pozbierać, właściwie to nie liczyłem w ogóle że będę tę kapustę jeszcze zbierał to dobrze że chociaż się może koszty zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

U mnie dziś kapusta wycięta i leży luzem w pomieszczenie i chce jak najszybciej sprzedać ale cięzko jest. Sprzedając do hurtowni owijasz ją i pakujesz w folie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A gdzie kupujesz te worki i czy bardzo pracochłonne to jest?? Musi być równo 5kg?? ja mam takie główki 0.8-1.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Worki kupuje na giełdzie po 16gr za sztukę. 150 worków w 3 osoby robiliśmy ok 4 godziny dość dobrze to idzie, jedna osoba czyści kapustę, druga zawija, trzecia waży i pakuje do worka. sztuk w worku może być właściwie dowolna ilość aby bez przesady, u mnie wychodziło 6-7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Dzięki za informacje. Biorę się za dzwonienie po hurtowniach:) A jeszcze jedno, sami przyjeżdżają po towar czy wozisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

marcin509 a pekina miałeś z siewu czy z rozsady robiłeś? bo u nas w okolicy to z siewu mało komu dorusł a jeśli już to strasznie nie równy jest u nas na przykład w rozsadzie było tak że jedną partie sadzilismy dwa tygodnie póżniej niż pierwszą i rzecz ma się tak żę ta pierwsza dorosła ładnie a ta co dwa tygodnie później to w ogóle główek nie zawiązała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Wczoraj zacząłem handel Kapustą pekińską ,export do Rosji ruszył. Aktualna cena to 1,65 z Vat bez kartonów także lepiej wg zeszłego roku o tej porze ledwo 60 gr.Ziemniaki narazie stoją ale podobno na Broniszach ok 1 zł ;) A jak tam u was sytuacja warzywnicy? PS. Wiecie może jakie są teraz ceny pietruszki do hurtu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

z mojej strony dość lużne pytanie jaką uprawę warzyw polecacie przy możliwości nawadniania, klasie gleby III i IV oraz dość dużych zasobach siły roboczej ( około 10 osób ) no i przy możliwości przechowalniczej oraz posiadaniu chłodni (ale to w ciągu 2 lat najbliższych) i to pytanie jest w sumie spowodowane zmianą struktury upraw przez budowanie tej chłodni. Dziękuję z góry za jakąkolwiek odpowiedż, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja bym postawił na pekińską,wymaga co prawda sporych nakładów pracy sporego doświadczenia w uprawie ale jeżeli przetrzymasz ją w chłodni to co roku możesz liczyć na w miarę opłacalną cenę z resztą warzyw to jak wiadomo loteria, przydarzy się rok że płacą i można nieźle zarobić a bywa tak że z pola się nie opłaca zbierać. Ja planuje również przerabiać jeden z budynków na chłodnie i tam przetrzymywać pekinke.

pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Masz rację pekinka wymaga sporych nakładów jest ryzykowna w uprawie ale jak każde warzywo również ten gatunek dotykają wahania cen np. w tym roku cena przyzwoita ale co było w zeszłym roku bardzo długo nie płaciła dopiero póżniej coś drgnęłło.Poza tym pekinkę bardzo trudno przechować bo wynika to z dużych strat , jak już zaczyna gnić to idzie to lawinowo a szykowanie takiego towaru nie należy do przyjemności. Ja np produkuję kilka gatunków warzyw po parę ha( ziemniaki jadalne, pietruszka,kapusty w tym pekińska, cebula ozima,marchew,no i ogórki gruntowe) Osobście najlepiej wychodzę na ogórkach gruntowych( nie potrzeba przechowywać,zapewniony zbyt,no i niewielkie nakłady w porównaniu do innych warzyw no ale największy koszt to zbiór jeśli masz wolną siłe roboczą to w sam raz:) do tego solarium za darmo:)poZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

marcin509 a co oddajesz do leżajska?? szukam dojść do tego zakładu, bardzo ciężko tam jest sie wkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj