dominik321

Jakie warzywa - opłacalnośc

Polecane posty

marcin509    1

Ja dziś wywiozłem w główkach po 1,20 bo nie bardzo mam czas różyczkowaćale chyba lepiej się opłaca różyczkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A gdzie sprzedajecie kalafiory w główkach i te różyczkowane???

Mi dzisiejszej nocy skradziono około 100 sztuk kalafiora i 2 kapusty pekińskie.

A jeszcze w niektórych liście były połamane to zabrałem je już bo chyba i tak nic z nich by nie było to największy ważył 20dag:D:P

Podłość ludzka nie ma granic....

Marcin a gdzie sprzedajesz swoją kapustę pekińska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

To,że kradną kalafiory z pola to nic dziwnego, u nas takie przypadki się często zdarzają, no ale te kapusty pekińskie to chyba jakaś gospodyni na surówkę? :huh: Ja sprzedaję do Morsa, Urenu, Oerlemans, i na głowki na prywatne punkty skupu,w tej chwili też po 1,20 zł. Dzisiaj było -5 w nocy, jak tak jeszcze pociagnie kilka nocy będzię po kalafiorze..parę ha zostanie na drugi rok

 

Mąż zostawił na polu pułapki na drogach w postaci desek z nabitymi gwożdżmi, ale akurat tej nocy złodziej się nie pojawił..hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Kapusty jeszcze nie sprzedaje i przy takiej pogodzie pewnie już nie będę sprzedawał bo jeszcze nawet główek niema:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

właśnie może podzielicie się swoimi przypuszczeniami co do pekińki, posadziłem pierwszy rok niewiele bo 10000 szt, narazie główki od 0,3 do 0,8 kg, plantacja w dobrej kondycji, rośliny zdrowe, planuje zcinać jeśli pogoda pozwoli za jakieś 3 tyg. jak myślicie pakować i sprzedawać, czy lepiej przytrzymać. Jak w chwili obecnej sytuacja na rynkach?? Z tego co mówili mi znajomi to Ci którzy późno posadzili mają problem bo łeby się nie powiązały ?? Ostatnio na Rybitwy niezbyt wielkie główki po 1-1,2 zł (w środe dokładnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

No u mnie mają też juz po 1 kg i więcej ale jeszcze nie zbitę ale mam problem ze sprzedażą bo mało kto chce kupić.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czy ktos sprzedaje swoje produkty do Poltino w Lezajsku?? Czy u nich konieczna jest kontraktacja?

Kiedys do nich dzwonilem ale mowili ze wspolpracuja tylko z rolnikami ktorzy sa u nich udzialowcami!! Jedynie owoce chcieli kupic. A te firmy Morsa, Uren, Oerlemans to gdzie sie mieszcza! Ja mieszkam w okolicach Przemysla Podkarpackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Ja sprzedaje do Poltino, chyba trzeba mieć udziały ale możesz sprzedać do jakiegoś współpracującego z nimi skupu jeśli masz takie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

raczej nie ma zadnych! przynajmniej nic mi o nich nie wiadomo! Ogolnie to w mojej okolicy to kicha z przetworniami czy skupami jakimis! Troche Dawtona kontraktowala(jakis posel zalatwil ponoc) ogorka, ale to warzywo mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

Trochę to dziwne że niema skupów w okolicach firmy a niedaleko mnie tj. 150km od Leżajska są 2. A uprawia się koło ciebie dużo warzyw? Bo jak nie to nie dziwne że skupów niema. A co do innych firm to Mors jest z Zamościa Orleans chyba z Siemiatycz, Uren z Łaszczowa. Z orleansem i urenem nie miałem styczności Zamościa nie wspominam miło. Ogólnie niełatwo się wbić na kontraktacje. A co produkujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

No u mnie mają też juz po 1 kg i więcej ale jeszcze nie zbitę ale mam problem ze sprzedażą bo mało kto chce kupić

 

 

 

 

po szukaj sobie w internecie chłodnia Sokółka lub Oerlemans...numery tam znajdziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

marcin509 , ja też mam kontraktację w Poltino, ale chyba nic tam nie oddam bo muszę się wywiązać tam gdzie są kary..a w Poltino chyba nie ma kar.A co do kontraktacji, to myślę że w przyszłym roku przyjmą kazdego chętnego, przecież w tym roku mało co nakupili.Ogólnie polecam Siemiatycze, to jedna z najuczciwszych przetwórni, i kasa za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ja bardziej lubie warzywa okopowe! Kiedys sialem buraki cukrowe ale sprzedalem limit i teraz potrzebna jakas alternatywa!W tym roku nie mam zadnych warzyw a w tamtym mialem troche cwikly i marchwii. A i w mojej okolicy to na palcach mozna policzc tych co maja jakies warzywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam userów chciałbym się was poradzić ponieważ myśle nad rozpoczęciem uprawy jakiś warzyw i tak się zastanawiałem nad kapustą lub ewentualnie czosnek i tu rodzą się pytania :

1. Czy duże są koszty na początku (jeśli tak to po jakim czasie się zwrócą)

2. Czy dużo roboty od posiania do zbioru ?

3. Czy trudno znaleźć odbiorce (jesli nie to gdzie zaczac szukac?)?

4. Czy duże jest ryzyko obniżki plonu przez choroby lub zły oprysk?

 

Myślę że jasno przedstawiłem sprawe u mnie nikt się tym nie zajmuję ale boję się że jak zbiore plony to ich nie sprzedam. Proszę o odpowiedzi.


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

znajomy był dwa dni temu w Broniszach i mówił mi, że pekin 5kg w worku 8szt to stoii po 10-12zł, czyli chyba nie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Diś rano starszy zrzucił pekinke na broniszach po 8 zł ale małą tak gdzieś 10 12 główek na 5 kg.

To było ostatnie cięcie w tym roku, tera uprawić i marchew siać. A jeśli chodzi o większą to za szustki np płacili nawet 14 zł, ale te są najbardziej chodliwe na giełdach.

 

Witam userów chciałbym się was poradzić ponieważ myśle nad rozpoczęciem uprawy jakiś warzyw i tak się zastanawiałem nad kapustą lub ewentualnie czosnek i tu rodzą się pytania :

1. Czy duże są koszty na początku (jeśli tak to po jakim czasie się zwrócą)

2. Czy dużo roboty od posiania do zbioru ?

3. Czy trudno znaleźć odbiorce (jesli nie to gdzie zaczac szukac?)?

4. Czy duże jest ryzyko obniżki plonu przez choroby lub zły oprysk?

 

Myślę że jasno przedstawiłem sprawe u mnie nikt się tym nie zajmuję ale boję się że jak zbiore plony to ich nie sprzedam. Proszę o odpowiedzi.

 

 

Ad.1 co do kapusty zależy czy własna rozsada czy kupna, ale jak początek to chyba kup se bo możesz się rozmyślić, co do czosnku łatwiej zacząć i koszta niższe.

Ad.2 urobisz się po łokcie

Ad.3 kapucha na pewno w skupie pójdzie a czosnek na hurtownie spożywczą, a giełda warzywna w każdym większym mieście atam wszystko idzie.

Ad.4 TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

pynczor wątpię czy znajdziesz gdzieś czosnek zimowy do sadzenia, nawet sklep który miał co roku w tym roku nie ma..poza tym czosnek jest bardzo drogi, jako materiał nasadzeniowy, trzeba dużo rąk do sadzenia bo żadna sadzarka nie posadzi, i jak gdzieś znajdziesz to daj namiary ...Kapustę trzeba sadzić z rozsady, więc tacki,ziemia,nasienie, tunel,ogólnie przy warzywach najwięcej roboty przy zbiorze,ale kaputsę zbierasz i od razu na giełdę, albo do chłodni. Z warzywami to jest cięzka sprawa coś prognozować, bo chyba najistotniejsza jest pogoda,a tego nie przewidzisz, jak jest dużo towaru to cena niska i odwrotnie.Ale lepiej poczytaj fachową literaturę :(

 

Driver33 W tym roku wszystko idzie, pomyśl tylko co będzie w przyszłym roku jak się ludzie na kapustę rzucą?

 

Z tego co wiem, to czosnek jest bardzo drogi do sadzenia. Na 1 ha wychodzi gdzieś z 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No własnie to mnie martwi że nie tylko ja planuje zacząć uprawe warzyw i chyba poczekam i zobacze co będzie za rok zresztą jeszcze do szkoły chodze to mam czas.

A co jeśli bym posiał w polu pod otuliną ?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

 

 

Driver33 W tym roku wszystko idzie, pomyśl tylko co będzie w przyszłym roku jak się ludzie na kapustę rzucą?

 

 

 

Nie wszystko na wczesnej włoszczyźnie tek w tdeupae dostałem że aż mi się odechciało, a za rok robie inaczej 15 maja musze ruszyć z porcją rosołową i do 15 czerwca pola szczyścić a przed końcem czerwca szparagówe posiać na miejscu tuneli to może jakoś wyjde heh, bo w tym roku to szparagówy we wrześniu za dużo było i znów niewypał, więc myśle żeby zbiór w sierpniu skończyć.

 

 

Z tego co wiem, to czosnek jest bardzo drogi do sadzenia. Na 1 ha wychodzi gdzieś z 20 tys.

 

Jak 1ha czosnku walniesz to we czwórke trzeba chyba z miesiąc go wybierać, najgorsze obieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Jak 1ha czosnku walniesz to we czwórke trzeba chyba z miesiąc go wybierać, najgorsze obieranie.

 

Co rozumiesz przez obieranie czosnku , przecież on idzie cały w główkach tylko musi byc czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti21    0

Witam. chciałbym się spytać jak ze zbytem kapusty pekińskiej na giełdzie na Broniszach?? w jakim dniu najlepiej jest handlować??? jestem tu nowy i nowy także w handlu bo to mój pierwszy taki pomysł na dorobienie do pensji. Wyżej kolega napisał że jest sprzedawana w workach i takie moje pytanie kolejne czy ona w worku każda główka jest z osobna ofoliowana czy też nie koniecznie?? dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj