dominik321

Jakie warzywa - opłacalnośc

Polecane posty

janusz20    106

to wszystko zależy od stanowiska najlepiej zrobić badania próbek gleby i zrobić zalecenia nawozowe to wtedy bedziesz wiedzieć co i ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

co do selery uważam tak gdyż pogoda sprzyja chorobą, aktualnie wiele plantacji jest zaniedbanych oczywiści pod względem ochrony przed grzybem. Obecna cena jest bardzo wysoka. Sadzenie było z reguły opóźnione ze względu na deszcze. Część wyleciało na podmokliskach. Wysoką cenę prognozuję tylko dla selery konsumpcyjnej (hurt i markety). Co do przemysłu nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Ja jestem z Trojanowa ;P pola mam w granicach miasta.

 

Obecnie jest hossa na czosnek. Podobno spadł import czosnku z chin, czyli najwiekszego producenta tego warzywa. Kraje europejske odsuwają sie od tego cholierstwa. Mówie oczywiscie o czosnku przeznaczonym na swiezy rynek, nie wiem jak jest z przemysłem.

Przyjmujac ze za jedną główke czosnku otrzymamy 50 gr to przy zalecanej obsadzie z hektara jest 150 tys zł(jesli urosną wszystkie zasadzone ząbki). no i trzeba odjąc koszty :)

 

Oho, czuje ze w przyszłym roku bedziemy mieli kapusty w bród :)

 

A co do kapusty to ciezka ziemia wcale nie jest zalecana. Urosnie nawet na V klasie. Musi miec tylko wilgotną ziemie, wilgotne powietrze, nie za ciepło i odpowiednie nawozenie. Wystarczyło spojrzec w tym roku na pole - jesli ktos ma zmienna glebe. Na ciezszej ziemi kapustne zamiast rosnąc to sie kurczyły, a na piachu tworzyły piekne liscie i głowki.

 

 

Moim skromnym zdaniem teraz jest dobry okres na to aby zarobic na warzywach. Pogoda płata figle i nic nie jest pewne. Tym samym uprawa staje sie ryzykowna, a jesli jest ryzykowna to musi sie opłacic.

 

 

Jaka jest teraz cena za włoską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Najpierw trzeba znależć rynki zbytu, czyli przetwórnię, podpisać kontrakt, chyba, że jesteś pewny,że sprzedaż cały plon na rynku po odjazdowej cenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

dominik321

i sam bedziesz tam jezdził? Chyba jeszcze nie mozesz :)

 

malgosiam

no pewnie, tylko przetwórnia zagwarantuje ze kupi cały, calusienki towar i zapłaci odjazdową cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

hmm..wszystko zależy od roku, mam kalafior i przetwórnie płacą nieżle a prywatne skupy biją się o każdą główkę, i wszystko byłoby ok gdyby nie fatalna pogoda dla kalafiora, od lipca nie spadła ani kropla deszczu, więc co do opłacalności warzyw to trzeba trafić..( w aurę?)

 

lampo 60

też chcę posadzić czosnek,ale nie znalazłam przetwórni która go kupi, a poza tym skad wząść tyle ząbków do obsadzenia 1 ha?? Znalazłam przetwórnię która sprowadza czosnek z Chin,w Polsce robi atesty i sprzedaje na Ukrainę, czy to normalne?? Mam zimię I klasa i kapusta i inne kapustne rosną rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

a gdzie Ty mieszkasz, ze u Ciebie nie pada deszcz?? Ja nie moge wykopac ziemniaków, bo co tylko przeschnie ziemia to znowu pada deszcz i taka robota. Skoro masz ziemie I klase to powinna ona zapewnic roslinom nie tylko dostepnosc składników, ale tez dostepnosc wody. Przynajmniej tak mówi definicja I klasy. Nie powinnas narzekac na brak wody :)

 

no własnie to jest problem, bo koszt takich czosnków na 1ha wyniósłby pewnie ze 30 tys. jak nie wiecej. Zreszta co ja się bede madrzył. Niech wypowie sie ktos kto uprawia czosnek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Mieszkam na zamojszczyżnie i dostępność wody pewnie jakaś tam jest, ale upały 35-cio stopniowe powodują różne choroby, opryski nie działają..no ale przynajmniej jest cena niezła. A co do czosnku to 30 tys. za ząbki czosnku na obsadzenie 1 ha mogę wydać, tylko jak zdobyć ząbki? Myślę, że akurat czosnek można sadzić w ciemno bo podobno idzie nieżle,chociaż w tym roku chyba wszystkie warzywa są drogie..za głowkę kalafiora płacą 1,40 zł, a na 1 ha potrzeba średnio 25000 tys. sadzonki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Włoska jest dno jak masz ładną to po 3 zł na broniszach może sprzeddasz ja wczoraj wruciłem z giełdy stałem 30 godzin 700 główek włocha na broniszach za ładnego kalafixa dostaniesz conajmniej 3 w porywach do 4 i sa to ceny realne i moment idzie pare godzin i całe stary odchądzą bo z kalafiorem to głównie ELEganci przyjeżdżąją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

janusz20 ,ale przebicie! na skupie płacą po 1,40 zł,zawiozą na bronisze i po 4 zł??? Jak zwykle zarabiają pośrednicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

A w jakiej miejscowości jest już po 1.40, bo ja narazie po 1.30 sprzedaję to drożej bym chętnie sprzedał :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

chłodnia mors to takie skór... że nawet nie chce mi się z nimi gadać zresztą napewno sam wiesz. Poza tym przy takiej konkurencyjności to im przyszłości nie wróżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

marcin509

tak,w tym roku kończę z nimi współpracę, nawet gdy zapłacę karę to mi się bardziej opłaca sprzedać na główki niż różyczkować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin509    1

ja mam u nich tylko pora zakontraktowanego ok 8 ton, dziś skupy biją się o nasze główki a oni dają 1.10 za różyczkę, która musi być dla nich biała jak śnieg, gdzie np. Poltino Leżajsk skupuje róże po tej samej cenie ale bez takich wymagań i można bez kontraktacji oddawać ile się chce. Wogóle Mors to firma bez jakiejkolwiek przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

po 1,10 zł ma być idealna różyczka, a w tym roku łaskawie biorą II klasę po 0,70 gr. chyba, ale to już poniżej opłacalności, mam jeszcze w kilku chłodniach i najlepsza jest Oerlemans z Siemiatycz, płacą szybko i wymagania normalne...no ale w tym roku jakoś tak ciężko różyczkować bo jak piszesz biją się o nasze główki.No ale kontrakty..ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Jak do tej pory nikt się nie odważył zasiać kalafiora wprost na pole, rośliny kapustne mają to do siebie że lubią być sadzone z rozsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj