dominik321

Jakie warzywa - opłacalnośc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Driver33    0

Ja mam siewnik jednorzędowy i wysiewam 3 rzędy na redlinie(odpowiednio szerokiej), umnie 2 by się więc nie sprawdził ale jak ktoś chce tradycyjnie 2 rzędy to lepiej 2 rzędowy siewnik kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Dzięki bardzo za podpowiedzi.

Słyszałem że ten siewnik dwurzędowy trochę ciężko jest pchać po redlinach , czy to prawda???? Bo moje redliny wykonane obsypnikiem do ziemniaków nie będą tak zwięzłe jak wykonane redliniarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

witam. Zastanawiam się nad posadzeniem cebuli około 0.50 a i czy opłaci mi się to wogóle? klasa ziem 3 a,b pole jest trochę gliniaste. Co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam. mam zamiar posadzić trochę kapusty wczesnej(myślę, że będzie coś koło 0,5ha)jak myślicie bedzie się ona w tym roku opłacać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak masz kanał tele5 to tam w soboty leci taki program kosmica tv czy jakoś tak występuje w nim gość który ma pseudonim wróżbita Maciej zadzwoń do niego to może on ci udzieli informacji na twoje pytanie bo na tym forum raczej odpowiedzi nikt udzielić nie jest ci w stanie........... B)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

A co Ty wróżki na forum szukasz? To jest czysta loteria, która w najwiekszym stopniu zależy od pogody :D jakby każdy wiedział co sie bedzie opłacało to by to siał/sadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

kolego Wojno jestes z najwiekszego/najbogatszego zagłebia ogrodniczego w powiecie sochaczewskim i Ty nie wiesz co sie opłaca? sadz wczesne ziemniaki tak jak cały Młodzieszyn ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Ja bym stawiał teraz na kapuste, może i w kieszeni urośnie. Tylko, żeby nie zgniła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

kolego Wojno jestes z najwiekszego/najbogatszego zagłebia ogrodniczego w powiecie sochaczewskim i Ty nie wiesz co sie opłaca? sadz wczesne ziemniaki tak jak cały Młodzieszyn ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy ja wiem czy takie najbogatsze zagłębie? :rolleyes: A wracając do tematu na chwilę obecną nie produkuję warzyw na sprzedaż ale chcę spróbować i zobaczyć jak będzie mi to szło ;)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

ja mam wczesną kapustę co roku sadzoną i nie jestem załamany tym, że raz jest wysoka cena a raz niska. Tak już jest i z tym się nie dyskutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

kolego wojno33 wczesną kapustę to już powinieneś mieć rozsadę do sadzenia przygotowana. tak wiec albo będzie pogoda i będzie jej dużo na rynku albo będzie zimna wiosna i będzie cena. a jeżeli jesteś na etapie zakupu nasion to kapusta latem szału nie robi najlepsza kasa jest od stycznia do maja-czerwca. ale to jest loteria jak to kolega wyżej pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No kapusta jak kapusta, Ty się nie patrz jak w temacie na "opłacalność". Ty się chłopie patrz, żeby Ci urosło, chociaż. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty i pomyślałem czy może ktoś tu wie cos o uprawie brokuł??? ile trzeba tego posiać aby się opłacało????jakie są wymagania glebowe? i czy sie będzie opłacać? na początek planuje 1ha jakimś warzywkiem obsiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

a myśleliście o dyni chiał bym zasadzić kilka ha tylko nie wiem co ze zbytem. bede wdzięczny za wszelkie odpowiedzi pozdr. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazi1    0

Kontraktowała u nas jedna firma , płacili po 20gr. kg.

lecz mieli problem z pozbyciem się tego i na dzień dzisiejszy nie wiadomo co będzie w 2013r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

A co myślicie o współpracy z zagranicznymi odbiorcami? Ktoś tak handluje?

W tym roku firma nie chce podpisać kontraktu no a jakoś w kuj-pom, pom i wlkp trudno znaleźć firmę która jest chętna do współpracy...

Mam tu na myśli marchew bo z innymi warzywami problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1313    0

Za duzo osob juz sadzi ogorki i dlatego co roku bedzie ich cena malec... Gdyby wszystko bylo oplacalne to nikt by nie szukal zarobku w warzywach przedtem malo kto uprawial warzywa teraz juz prawie kazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Własnie jedni zaczynają je uprawiać a drudzy którzy uprawiali je od dziesiątek lat schodzą z nich bo uważają ze bardziej opłaca się zasiać pszenice i iść gdzieś do roboty niż za grosze bawić się w warzywa.

W tym momencie sadzi się i sieje warzywa z nadzieją ze coś raz na kilka lat zapłaci, jeżeli nie ma ceny to wychodzi się na zero a praca się nie zwraca, grzebie się w ziemi praktycznie za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

nie gadajcie tak, że sie nie opłaca, bo nikt by tego nie robił, nikt by nie grzebał za darmo w ziemi. a druga sprawa taka, że nie ma wśród nas solidarności i oddajemy w ciu towaru na własne życzenia za pół darmo, bo jak mamy go w ciu..., to chcemy sie pozbyć i jeden przed drugim daje taniej, a tu nie o to chodzi, jakby każdy trzymał towar w swoich rękach i był stanowczy to handlarze i tak kupią, a cena trzymała by się i każdy by zarobił, robota by się zapłaciła...

 

jak przykładowo ziemniak jest tani to myślicie że ludzie zjedzą go 200kg na rok?? nie, każdy i tak kupi go 100 i tyle zje a zapłacić 100zł za 100kg kartofla to nie jest żaden majątek...

 

 

za granicą jakoś się umieją dogadać, a u nas?? lipa wielka... czekam aż sie to zmieni, mam nadzieje że kiedyś to nadejdzie.

 

kto sie przyłącza?? ;> :)

 

pozdrawiam i dobrych plonów życze!! :)

  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

piotr2691 nie do końca się z Tobą zgodzę, warzywa to nie pszenica że zawsze się sprzeda, jak nie taniej to drożej. Bywały lata że nikt nawet za grosze nie chciał kupić kapusty ludzie wywalali na pola albo do lasu dla zwierzątek. Tak się składa że w mojej miejscowości sporo ludzi sadzi warzywa i widok pomidora papryki czy kapusty leżącej gdzieś przy lesie albo w rowie nie jest mi obcy, nie mówiąc już o tym że bardzo często warzywo "zostaje na polu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj