dawid1062

Ursus C-330 - problem z prądnicą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adi96    1848

Elektrotechnik W moim przypadku akurat o 1/3 większa bo mam regulator od stara założony  25 amper a pradnica może dać maksymalnie 30 A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Witam. Mam problem z ładowaniem akumulatora mianowicie napięcie ładowania jest takie samo jak na zgaszonym ciągniku czyli 12,6V.Sprawdziłem napiecie z tyłu obudowy prądnicy i przy obrotach około 1200 wynosi 1,85V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ta prądnica to w jakim sprzęcie siedzi?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

może szczotki do wymiany, ale i tak lepiej wymienić na alternator to tak jakby akumulatory dostaly drugie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Szczotki któraś jest zawieszona lub skończyła,regulator  lub wirnik do wymiany.Jak wirnik padł to prądnica do wyrzucenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Ja w 3p od 88r. mam prądnice i nadal to to ładuje dobrze :) Kiedyś to jednak sprzęty konkretne robili. Jak padnie to wymiana na alternator.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam mam problem z prądnicą wymienione szczotki na nowe po odpaleniu kontrolka od ładowania się nie świeci, w ogóle nawet nie wsadzeniu kluczyka, żarówka sprawna dodatkowo przy odpalaniu robi się zwarcie między automatem a rozrusznikiem na tym krótki kablu który je łączy, czasem potrafi tam pojawić się mały płomyk, w czym może być problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Prądnice odłóż na półkę, zamontuj alternator od jakiegoś małego samochodu przyjemny do przeróbki jest od fiata 1.1 ma 65A więc trzeba wymienić przewód łączący go z rozrusznikiem na grubszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Pewnie padła regulator napięcia - koszt nowego przewyższa zakup używanego alternatora lub warto dołożyć i wymienić prądnicę na alternator . Inwestycja na lata.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    639

Mam w C325/C330 alternator z Forda i się dobrze sprawuje. Alternator ładuje nawet na niskich obrotach silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Witam, też mam problem z łądowaniem w C330 u mnie się w ogóle kontrolka nie zapala wie ktoś może o co chodzi ? Szczotki wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Mi w c360 też kontrolka nie gaśnie,  jest alternator,  ładowanie sprawdzone na aq.  13,85 do 14

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
energe    6

   Witam, mam pewny problem  z ładowaniem  w swoim ciągniku.  Po włożeniu kluczyka do stacyjki  i odpaleniu lampka kontrolna od ładowania gaśnie i  wszystko byłoby dobrze, gdyby  nie fakt że napięcie  na akumulatorze nie rośnie  tzn  cały czas mam te 12,5V (tyle mają akumulatory w chwili obecnej).  Problem zauważyłem po  wymianie łożysk i szczotek w prądnicy, bo wcześniej się grzała i  tak jakby buczała,  efekt ,,buczenia" występuje nadal przy wyższej prędkości obrotowej. I teraz mam pytanie do grona , które miały lub mają prądnice nadal:

1. Czy  to normalne , że prądnica  hałasuje

2.  Przy  1200obr/min na regulatorze mam na styku  nr 16: -13,6V na nr19 - 13,6V, a na nr 18 - 8-9V.  Tak powinno być? . Przy zwiększaniu obrotów napięcia nie rosną. Czy to wina uszkodzonego regulatora ? Dodaję zdjęcie do wglądu.

reg.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj