dawid1062

Ursus C-330 - problem z prądnicą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid1062    0

Witam.

Mam problem z prądnicą, teraz przy podorywce prądnica zaczęła się przegrzewać i czuć było od niej jakby spaleniznę po za tym nie ładowała na obrotach powyżej 1400. (ładowanie miałem tylko między 900 a 1400) Dodam że kontrolka lekko się żarzyła.

Po rozkręceniu wysypała się z niej sadza chyba ze szczotek, ale one są jeszcze w miarę długie, przeczyściłem ją papierem ściernym i poskręcałem, po założeniu już wcale nie ładuje i jakby głośniejsza się zrobiła (tak jakby szumiała nawet na niskich obrotach) Regulator sprawdziłem z nim wszystko ok.

 

Jutro jeszcze raz ją posprawdzam, ale chodzi mi o to dlaczego nie ładowała na początku i czym mógł być spowodowany ten zapach spalenizny, prądnica już do wyrzucenia czy jeszcze da radę trochę pochodzić? Jeśli to już złom to będę polował na jakiś używany alternator ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik17    7

moja tez sie grzeje i nie ładuje ciągnik po całodniowym ruchu nie był w stanie zapalic na ciepło nie ładuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1062    0

Moglibyście zerknąć na moją prądnicę, zrobiłem zdjęcia, napiszcie jeżeli zauważycie że coś jest z nią nie tak.

http://zapodaj.net/49219c1da16a.jpg.html

http://zapodaj.net/a31d4b991439.jpg.html

http://zapodaj.net/c1f405ce6f10.jpg.html

http://zapodaj.net/6083f0a6e677.jpg.html

 

Jeszcze jedna sprawa, do których wyjść na prądnicy (jest ich 3, dwa na obudowie na górze i jedno z boku) podłączyć zasilanie tak żeby prądnica na zdjętym pasku zakręciła? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wyczyść ją porządnie, komutator przejedz drobnym papierem ściernym, sprawdz czy szczotki nie zacinają się w szczotkotrzymaczu, zobacz czy wszystkie połączenia są pewne i składaj. Jeśli to nic nie da to trzeba rozebrać i pomierzyć miernikiem uzwojenia prądnicy.

A jak chcesz z niej zrobić silnik to na pewno obudowa prądnicy i CHYBA zacisk szczotki nr.16

Poza tym po założeniu sprawdz napięcie na prądnicy nie na akumulatorze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1062    0

Tak więc, wyczyściłem ją porządnie, posprawdzałem prawie wszystko (oprócz mierzenia miernikiem uzwojeń bo nie wiem jak to zrobić, chociaż miernik mam ;[ ) Jak jest zimna to ładuje ładnie a jak się nagrzeje tak że nie da się jej dotknąć to ładuje tylko w zakresie około 900- 1300 obrotów silnika, nie wiem co jest, pewnie jakieś zwarcie. Jeszcze może wymienię jej łożysko to przy kole pasowym bo ma trochę luzy to drugie przy szczotkach jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Kolego ja proponuję Ci tą prądnicę sprzedać na złom na miedź. Przejdź się po złomie i rozejrzyj za jakimś altkiem od samochodu z regulatorem elektronicznym a najlepsze wg mnie są alternatory od poloneza czy 125p. Łatwe do naprawienia jak i przerobienia. Ja co prawda regeneruję alternatory i mnie to nie straszne ale myślę że jak byś wyhaczył jakiś ze szrotu za piątkę góra dychę altek to byś sobie poradził doprowadzić go do stanu używalności a może i trafi Ci się w dobrym stanie.

ps. Prądnica wykańcza akumulator.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Zgadzam się z przedmówcą, że prądnica wykańcza akumulatory. U mnie na prądnicy akumulatory wytrzymują maksymalnie 4 lata, dlatego też zakupiłem alternator z Poldka i właśnie jestem w trakcie montażu. Najlepsze jak już pisał @markpp są z polskie z Poloneza, Fiata 125 itp. Tanie w zakupie, i naprawie. Szczotkotrzymacz, czy regulator dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym, lub rolniczym, i zapłacisz grosze, a w zagranicznych to różnie z tym bywa.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1062    0

ok. wiem że przydałby się mu alternator, tylko że muszę przekonać ojca co do jego zakupu. Ale jak zobaczy że ładuje akumulatory prostownikiem raz na tydzień to myślę że się zgodzi ze mną ;[ Jak na razie mówi że na nasze potrzeby (nasz Ursus robi 100 motogodzin rocznie) ta zepsuta prądnica wystarcza, wiem że się myli bo mało używany traktor oznacza częstsze odpalanie i prądnica nie daje rady ładować akumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

No ja też nie mogłem przekonać ojca do alternatora, tylko dwa razy wołał elektryka żeby sprawdził prądnice, i kupił regulator do niej za 40zł, a i tak słabo odpalał. W końcu jednak po moich po moich namowach kupił alternator z Poldka.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Jak masz możliwość to przejdź się po złomie i naprawdę alternator taki za grosze dostaniesz. bardzo dobre są też alternatory magneti minareli bo tam przeważnie diody są na wierzchu. Ja bym się nawet na Twoim miejscu nie pytał się taty tylko skompletował i raz ciapka podprowadził pod warsztat i zamontował. Nawet ojciec by się nie dowiedział a jak byś miał zrobione to pochwalić się. Trochę by pomruczał, ale w końcu by się przekonał że to była dobra inwestycja.

Ja często brata się nie pytam bo on kręci nosem tylko montuję a jak jest zrobione to się cieszy że jest miód malina, że nie trzeba podłączać prostownika.

Jak chcesz to mogę Ci(wam) pomóc na pw.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

asharot chodzi mi o 5zł i 10zł

ja na złomie takie znajduje i za tyle przywożę jeden obecnie chodzi w kombajnie drugi zaś w traktorze.


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Jeśli ze złomu, to nie ma czemu się dziwić, że tyle kosztują. Też mam zaprzyjaźnione złomowisko, gdzie wszystko można kupić po cenie za złomu na kilogramy.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1062    0

Dzięki panowie za pomoc, w najbliższym czasie muszę skombinować jakiś alternator, schematy połączenia mam na komputerze więc z instalacją nie powinno być problemu, jak coś to napiszę na forum ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro882    0

Witam!! koledzy jak poprawnie ma być zamontowana prądnica + naciągacz paska ? u mnie nie ma w ogóle naciągacza kupiłem taki w sklepie ale nie pasuje ;/ w instrukcji c330 jest pokazane że naciąg ma być zamontowany od spodu prądnicy a jak to jest w c325/328?? Gdyby ktoś miał pod ręką fotkę rozwiązało by to mój problem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2

Ja w swojej c 325 miałem alternator i naciąg był o ile pamięć mnie nie myli od góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

tak samo jak w 330 od spodu jest taki plaskownik z podłużna dziurą do napinania paska


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza95    1

Witam.

Potrzebuję symbolu łóżyska do prądnicy do c-330. wiem że jedno jest 6303 a drugie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W prądnicy P4g są dwa łozyska 6203.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzpok    0

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj