włodek

Anna Z644 - lej wysypowy do skrzyniopalet

Polecane posty

włodek    16

Cześć,
W związku z brakiem dostatecznej ilości przyczep, zakupiłem w zeszłym roku 30 skrzyniopalet i w tym roku kopanie ziemniaków odbywało się właśnie przy ich użyciu, później do przechowali i kolejna partia. Nie przewidziałem tylko jednej rzeczy. Wysyp w ance jest szerszy od skrzyniopalety która ma 120cm. Nie muszę chyba nikomu mówić co dzieje się z ziemniakiem który z wysokości spadnie na kant takiej skrzyni. W najlepszy wypadku się obije i pójdzie jako paszowy. W najgorszym pęknie. W obu przypadkach nie będzie się on nadawał jako handlowy. Ten rok jakoś przemęczyłem i za każdym razem po załadowaniu skrzyń na przyczepę, zakładałem na krawędzie skrzyniopalety, taką piankę która można kupić w markecie budowlanym jako izolację do rur.  Dokładnie coś takiego:

Otulina-otuliny-izolacja-rur-szara-22-30-2-m.jpeg

Nie powiem, spełniało to swoją funkcję i efekt zamierzony został osiągnięty ale nie wyobrażam sobie za rok znowu każdą skrzyniopaletę zbroić w coś takiego. Fajnie rozwiązał to u siebie słomek który ma zrobiony taki lej z plandeki na stelarzu mocowanym do wysypu. Można to zobaczyć na jego YT. Pomierzyłem sobie nawet w zeszłym tygodniu. Koszt plandeki nie jest jakiś ogromny i zmieścił bym się w 300zł. Planowałem zrobić to sam ale nie mam zgrzewarki a klej obawiam się że może nie trzymać i pierwsze sypanie i wszystko się porozrywa. Trzeba by to grzać. Byłem w 3 okolicznych firmach szyjących plandeki na wymiar. Bardzo chętnie zrobią. Najtańsza oferta to 1300zł. Nie wiem czy drogo czy tanio ale tyle nie zapłacę na pewno. I tak ten rok jeśli chodzi o ziemniaki miałem bardzo ciężko bo z jednej działki praktycznie wszystko poszło jako pasza bo miałem drutowce a na drugiej z kolei nornice mi sporo pogryzły także ten rok był fatalny. Macie może jakieś tańsze rozwiązania albo inne patenty? Myślałem jeszcze o takiej siatce tylko kompletnie nie wiem co to za siatka i jak jej szukać. O, coś takiego:

siatka-lej-napelniania-skrzyn-ropa-barankowo-559523751.jpg

To jest akurat siatka do ropy ale widać że jest mocna i dodatkowo ma tą zaletę że można ją szyć. Dałbym żonie to by mi przez zimę to wszystko jakąś porządną nicią do tego typu rzeczy, ręcznie zrobiła bo nie mam serca kazać jej szyć grubej plandeki z PCV bo tam przez jedną warstwę jest ciężko się przebić a co dopiero mówić o dwóch. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chlopie nie szukaj wynalazków tylko zrób to z bigbaga 1tonowego.Ja na szczęście już wyrosłem z kopania w skrzynie ale kiedy miałem Anne to właśnie miałem zrobione to z bigbaga i zdawało egzamin.Ludzie w tych czasach kompletnie tracą zdolność myślenia i dopasowania różnych rzeczy do swoich potrzeb.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj