ziom3

Obrotomierz w C330/C325

Polecane posty

karola44    1

:D

hmmm co ty robiłeś że ci sie wskazówka urwała ;O? chyba że ze starości :D Musisz ostrożnie rozbierać bo jeszcze coś urwiesz i w ogóle nie będzie działał ;/

 

 

Bez urazy dla nikogo. Ale na tym forum i na ppr naczytalem sie o super hiper trzydziestkach co przez podkrecenie dawkowania na pompie pozwala w transporcie krecic obroty powyzej 2800 i tak zasuwaja calymi kilometrami z predkoacia 50km/h

Moze to byla jedna z tych wyscigowek. Tyle ze wskazowka obrotka powiedziala dosc :)

 

Prosze potraktowac to jako zart, a nie tresci nasmiewajace sie i obrazliwe.

 

Co do obrotka to ni ewiem czy uda ci cie zciagnac wskazowke bez urwania czegos, Mi sie nie udalo i dalej nie probowalem. zeby nie popsuc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Mi sie udało rozebrać i nic nie urwać :D:) I nawet działa :) A co do tego czemu sie urwała to już mówię. Jak jest wskazówka to jak opada jest pod nią taki kołeczek co ją przytrzymuje i już tyle razy opadła że kołeczek ją przeciął. Jak ktoś jeździł tak C-330 na obrotach 2800 to na pewno ta 30 za długo nie pochodziła moją na pewno tak nikt nie jeździł bo jestem pierwszym właścicielem i plomby na pompie są całe :) Dzięki za pomoc bo trochę zaoszczędziłem jak naprawiłem ten obrotomierz. :) :)

 

Jak wam się nie chce pisać już w tym temacie to jak przyjdzie jakiś mod niech go zamknie :) A jak chcecie to piszcie :D


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
@kposy musisz wymienić zegar. Linka jest OK skoro działa obrotomierz.

jeszcze popatrze ale najprawdopodobniej tak...dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

W której pozycji od prawej strony idąc w lewo jest 1 Motogodzina? (o ile okienek od prawej) i ile motogodzin trzeba żeby spalić 1 litr paliwa W C-330


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
Mi sie udało rozebrać i nic nie urwać :) :rolleyes: I nawet działa :) A co do tego czemu sie urwała to już mówię. Jak jest wskazówka to jak opada jest pod nią taki kołeczek co ją przytrzymuje i już tyle razy opadła że kołeczek ją przeciął. Jak ktoś jeździł tak C-330 na obrotach 2800 to na pewno ta 30 za długo nie pochodziła moją na pewno tak nikt nie jeździł bo jestem pierwszym właścicielem i plomby na pompie są całe :) Dzięki za pomoc bo trochę zaoszczędziłem jak naprawiłem ten obrotomierz. :);)

 

Jak wam się nie chce pisać już w tym temacie to jak przyjdzie jakiś mod niech go zamknie :) A jak chcecie to piszcie :)

 

Jak zagiąłeś blachę przy szkiełku


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

A gdzie jest przykręcona linka od obrotomierz bo mam obrotomierz ale nie wiem gdzie przykręcić linkę żeby działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Matko jak Ty nie wiesz takich rzeczy to o kurde....

 

Pod spodem obrotomierza jest takie gniazdo i tam wtykasz końcówkę linki z odpowiednią nakrętką.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1
Matko jak Ty nie wiesz takich rzeczy to o kurde....

 

Pod spodem obrotomierza jest takie gniazdo i tam wtykasz końcówkę linki z odpowiednią nakrętką.

Nieprecyzyjnie sformułowałem pytanie, chodziło mi o to gdzie do ciągnika jest przykręcona linka od obrotomierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tuż przed obudową sprzęgła po prawej stronie. W zależności od roczników są albo pod kontem prostym względem ziemi lub z ukosa.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HoseJunior    0

Mam mały problem z obrotomierzem. Kupiłem wczoraj nowy obrotomierz podłączyłem linkę i nic, w ogóle się nie kręci. Gdy odłączyłem linkę od obrotomierza, linka też się nie kręci. Chyba problem tkwi w tej dziurce co linkę się wkłada, bo linka jest w dobrym stanie. Napiszcie jak możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
Mam mały problem z obrotomierzem. Kupiłem wczoraj nowy obrotomierz podłączyłem linkę i nic, w ogóle się nie kręci. Gdy odłączyłem linkę od obrotomierza, linka też się nie kręci. Chyba problem tkwi w tej dziurce co linkę się wkłada, bo linka jest w dobrym stanie. Napiszcie jak możecie.

Problem napewno tkwi w tej jak to nazwałeś dziurce. Musisz ją wymienić na nową i obrotomierz będzie działał. Miałem ten sam problem w C 360 i po jej wymianie obrotomierz działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1
Ale jak mam się dostać do tej dziurki ?? Poprzez silnik czy może tędy koło skrzyni zmiany biegów ??

Nie wiem jak to wygląda w C 330 ale w C 360 jest tak że taka mała przekładnia jest przykręcona do silnika na 2 śruby. Odkręcasz je, wyciągasz starą przekładnie wkładasz nową, przykręcasz ją i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

linka nie dostaje z silnika do obrotomierza. U mnie ja skrocilem obudowę linki (ta taka pokryta czyms czarnym z zelazna sprezynką w środku) ok 1.5cm - 2cm i pozniej obudowę skleiłem i teraz ładnie chodzi. Myślę że to tego przyczyna jeżeli linka sie kreci na sucho z silnika. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Bajerujesz ................... napęd obrotomierza pochodzi ze skrzyni biegów , a nie z silnika ..................... , po pierwsze sprawdź stan linki , ( czy nie przerwana i czy prawidłowa długość ) jeżeli to jest ok to pozostaje tylko ciągnik rozjechać bo napęd spierd ..........................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ale może być też taki przypadek że przy skrzyni tam co się przykręca linkę mógł się wytrzeć ten kwadracik co się przykręca linkę. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja w swoim wymieniłem ten czarny plastik ktory sie wkreca w obudowe nowa linka i przez 2-3 minuty chodził normalnie a potem d**a !! :) Jak odkrece linke od strony skrzyni i pokrece w palcach to licznik działa :) Co to moze byc??

Kwadracik jest dobry , nie wytarty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli ten jak to nazywacie "kwadracik" jest dobry to możliwe jest, że linka za mało wystaje z pancerza, albo ten czarny plastik, który wymieniłeś ma za długi gwint i linka nie wchodzi w napęd na takiej długości jak powinna. Spróbuj skrócić ten plastik (gwint na który wkręcasz linkę) na początek o 2 mm i zobacz czy da to jakiś efekt. Jeżeli nie to skróć bardziej. Powinno pomóc. Robiłem tak nieraz i zawsze działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

miałem to samo... podobno były produkowane linki "za krótkie" i szybko sie wycierały. ja skróciłem trochę pancerz i odwróciłem linkę i narazie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Cxx
      Potrzebuję zdjęcie instalacji elektrycznej od przekaźników. case cx 90 rok 1999/2000
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Gabrys05
      Cześć!
      Mam następujący problem. Ursus C 330 nie chce odpalać z przełącznika świec. Przekręcając go grzeje sie kabel od stacyjki do rozrusznika i zaczyna sie topic po kilku probach. Alternator sie nie rusza. Ostatnio stopilo przelacznik swiec i kabel od rozrusznika do stacyjki i  od stacyjki do przełącznika świec. Wymienilismy stacyjkę, bendiks z rozrusznika, przelącznik świec i stopione kabel i bez rezulatatu.
      Z góry dzięki!
      Pozdrawiam!
    • Przez ffox
      Witam,
       
      Planuję zmodyfikować nieco instalację w moim Ursusie C-330. Otóż chcę założyć rozrusznik szybkoobrotowy oraz alternator. Zmieniony byłby też akumulator. Jaki akumulator wystarcza do takiego rozrusznika? Czy to może być taki, jak w samochodach osobowych 55-65 Ah? A może potrzebny jest większy?
    • Przez PatrykDawid
      Macie jakoś osłonięte kable pod licznikami w C330? Porozwalane na wierzchu wyglądają trochę nieestetycznie 😅
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj