Konrad1985

Bizon sampo 2020

Polecane posty

Konrad1985    0

Witam serdecznie i pozdrawiam 

Panowie i Panie mam takie pytanie..... czy u kogoś z użytkowników wystąpił taki problem a mianowicie drzenie dźwigni zmiany biegów na pierwszym biegu podczas pracy maszyny???

W tym roku niestety padł pierwszy bieg i w sezonie musiałem wyjmować skrzynie biegów i naprawiać naprawa można powiedzieć połowiczną ponieważ nie mogłem dostać wałka sprzęgłowego i zmieniony został tylko tryb biegu pierwszego. 

Skrzynia poskładana i podczas koszenia dźwigni nadal ma wibracje i dziwne odgłosy dodam że podczas samej jazdy bez włączonej młocarni jest cisza...

 

Kolejna sprawa. Czy ma ktoś hydrostat  w takim kombajnie. Ponieważ muszę dorabiać cały układ przeniesienia napędu poważnie biorę pod uwagę zmianę na hydrostat.... proszę o podpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Poważnie to Ty weź pod uwagę wymianę tego wynalazku na normalny kombajn, z normalnym dostępem do części, z normalną wydajnością a nie taką na poziomie Bizona Z040. Serio, szkoda czasu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrobet    8

Sprawdź czy koło pasowe bębna nie ociera o dźwignie zmiany biegów skoro drżenie występuje przy włączonej młocarni. Wałka szukaj w necie ale jego cena może zwalić z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584
4 godziny temu, Jarecki88 napisał:

Poważnie to Ty weź pod uwagę wymianę tego wynalazku na normalny kombajn, 

Lekka przesada , to kombajn produkowany na licencji znanej i cenionej marki, z tą jedynie różnicą, że gorsze wykonanie i czasem silnik "wylatał" .😄. Firmowe modele Sampo czy MF mają dobre opinie. Zapewne z tą wydajnością to trochę racji Masz ,jak też do bardziej popularnej marki z częściami bywa łatwiej i taniej bo z drugiej ręki.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj