lukaszz110

KUPNO Gospodarstwa Rolnego

Polecane posty

lukaszz110    5

witam

 

 

mam do was użytkownicy pytanie

a mianowicie chciałbym kupić gospodarstwo rolne czyli dom mieszkalny , garaże , i stodołomagazyn ,wszystko w jednym ciągu a do tego 40arów lasu, 10arów łąki, około 2 ha pola.

 

na co mógł bym liczyć kupując to Gospodarstwo Rolne dodam ze jest bardzo ciekawa rzeźba terenu jak na moje warunki

 

czy są jakieś kredyty w BGŻ lub ARIMR na zakup gospodarstw rolnych?????? Wszystko Jako Młody Rolnik

 

 

bardzo prosił bym o odpowiedzi na ten temat bo z agencji nic sie nie dowiem dziś i jutro a sprawa jest warta świeczki ;[

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

właśnie nie mam gospodarstwa na siebie tzw. budynków prowadze gospodarstwo z wujkiem osobne grunty ale budowle nie moje

w wtorek dokumenty na młodego rolnika

 

i trafia sie okazja z tą gospodarką

 

@dawidg2 a ten kredyt nisko procentowy to na jaki procent i na ile lat napisz coś więcej jak wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

na Stronie BGż pewnie jest on sie nazywa preferencyjny, 2% jest, więcej nie wiem bo tak z niego nie mogę skorzystać bo ojciec ma działalność gospodarczą a ja nic nie mam też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ponawiam temat

 

mam takie pytanie zwiazane z gospodarstwem

właściciel mówi ze jest warte 300tyś tak PZU wyceniło to na polisie i jest tam napisane ze jest to budowla z 70% stopniem zużycia

i teraz pytanie do was koledzy czy ja dobrze to rozumuje???? :)

300tyś x 70% tego zużycia wychodzi mi 210tyś

i te 210tyś trzeba odjąć od 300tyś w tedy wychodzi 90tyś jako wartość tej budowli na chwile obecną

i od tych 90tyś właściciel płaci składke ubezpieczeniową do PZU

 

czy dobrze to rozumuje jeśli nie to niech mi ktos pomoże Prosze :)

 

bo właściciel ząda sobie 300tyś za to a ja sie śmieje bo to nie jest warte 100 po oględzinach

jak to sie oblicza bez wezwania rzeczoznawcy

dodam ze za samą przekładke dachu trzeba dać 20 tyś przy opłacie 20żł za 1m2

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Podłączam się do tematu jaki kredyt na zakup gospodarstwa? Jeśli cena jest wyższa niż powierzchnia razy średnia cena w województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

mie chodzi w tej chwili o to wyliczenie wartości z wyceny PZU i zużycia

a kredyty to w BGŻ dostępna linia kredytowa nMR albo nGR ale trafniejsze jest to drugie czyli nGR

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html

 

ale dalej nurtuje mnie to wyliczenie i czy dobrze to rozumie?

Edytowano przez lukaszz110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

czy mógł by mi ktos doradzić czy jest w ogóle sens kupna takiej gospodarki ?

pisze posta nowego bo przy edycji poprzedniego nie odświeży on tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Chce 300 tyś? Na twoim miejscu podziękował bym gościowi. Za te pieniądze postawisz nowe budynki na swoim polu, jakie będziesz chciał i ile będziesz chciał. I co ważne będą to nowe budynki a tamte musiałbyś remontować ( dodatkowe koszta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie postaw, najlepiej odpuść sobie z tym kupnem.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

A jakie tam są budynki że tyle żąda. A z drugiej strony to może sobie żądać może ktoś się trafi jak komuś zależy. Teraz żeby dobrze kupić to trzeba mieć szczęście i żeby nie było naganiaczy. I jeszcze jedno czy dla ciebie jeszt to opłacalne i potrzebne, bo jeżeli jest to przez miedzę to napewno będzie to dobry interes tylko że trochę drogi. U nas był przypadek kilka lat temu( z 10lat) że gospodarstwo z 7ha z budynkami( dom murowany i stodoła z oborą murowana nie za duża) za 35tys mogli kupić ale nie chcieli taka była koniunktura a teraz ze 2lata temu kupili te budynki same bez ziemi za 70tys. Dodam że gospodarstwo przez płot(miedzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dużo zależy od stanu- metraż domu, z czego postawiony, jaki rozkład, jak dużego nakładu na remont potrzeba, czy parterowy czy piętrowy. Dom to pojęcie względne- może to być równie dobrze "kurnik" co i willa... Podobnie "stodoło-magazyn"- jaki metraż, jaki budulec, jaki rozkład, czym to wszystko jest pokryte...itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

lukaszz110 a Ty ile jesteś w stanie dać, a za ile może to sąsiad może komuś sprzedać??

Cena jest bardzo zależna od regionu tak samo jak z ziemią, u jednych jest po 10tyś/ha i chętnych wielu nie ma a u innych po 50tyś/ha i jeszcze się biją o ten kawałek ziemi ;)

 

Na budynek mieszkalny kredytu preferencyjnego nie dostaniesz, jeśli budynki gospodarcze są w kiepskim stanie lub starej daty to też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No ale co z tym kredytem na gospodarstwo rolne. Jakie można wziąć bo nikt nie odpowiada na to pytanie konkretnie. czy jest jakiś preferencyjny na gospodarstwo. Powiedzmy że gospodarstwo ma 10ha i chcą za nie 300tys. A średnia cena ziemi w województwie wynosi coś koło 14tys więc nKZ od razu odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Linia Młody Rolnik

wartość ziemi według GUS, wycena budynków gospodarczych przez rzeczoznawcę, min 20% wkładu własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A coś dla starszego by później ojciec mógł przepisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

witam wszystich.

mam pewną myśl,pomysł i jednocześnie problem. Mianowicie, jestem studentem rolnictwa i moje zaplecze to gosp. 30 ha, mój ojciec "nastawia sie na krowy" obecnie 25 DJP plus jakieś cielaki, a i jeszcze możliwość powiększenia gospodarstwa jest/bedzie dośc trudne więc...

Po ukończeniu studiów plauje:

-zacznę od planu 2, z 30 ha utrzymam ok 50 DJP plus jałówki(ok.10) po dobrych krowach dla siebie. Czyli krótko mówiąc z 30 ha nie wyżywie rodziny siejąc zboża tylko na sprzedaż, natomiast przy takim areale utrzymam stado krów już zdolne do tego by zapewnić jakis tam poziom.

-plan 1. (p.s. marzenie). Kupić gosp. +400 ha i żyć tylko ze sprzedaży płodów rolnych. (przenica, rzepak, ziemniaki itp.). Chyba że bedzie dużo łąk, pastwisk to i bydło żeby ziemia sie nie marnowała. Cena takiego gosp. to w zależności od województwa 6-9mln.(zależne od klasy ziemi, budynków czy są i w jakim stanie). Przez 1-2 lat obrobiłbym to sprzętem jaki posiadam obecnie a reszte maszyn bym kupił, ale tylko najpotrzebniejszych (ciąg.+200KM+pług+siewnik+drugi kombajn),a potem sukcesywnie lepszy sprzęt.

 

moje pytanie jest takie w zw. z tym:

1. Czy jest choć mała szansa ze jakiś bank udzieli mi kredytu pod zastaw tego gospodarstwa które chce nabyć?

w sensie jak nie dam rady ze spłatą to zabiorą mi gosp.(te zakupione) i te 10-20% wkładu własnego przepadnie.

2. chciałbym wziąć kredyt na zakup ziemi i drugi (max 300-400tys. na sprzęt najpotrzebniejszy)czy byłaby taka możliwośc?

3. prosze o wasze opinie. zdaje sobie sprawę ze start jest trudny ale jak by poszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Przy 30ha praktycznie nie możliwe żeby dali Ci taki kredyt. Chyba że miałbyś niewiadomo kogo jako żyrantów. No i pomyśl kiedy to by się zwróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

ale jabym chciał kredyt pod zataw tego gospodarstwa 400ha.Chodzi mi o kredyt hipoteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Radze się zapoznańc z literaturą w interencie na ten temat , poleciłbym stronę BGŻ , bo wiesz do twoich planów można wiele scenariuszy pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

witam wszystich.

mam pewną myśl,pomysł i jednocześnie problem. Mianowicie, jestem studentem rolnictwa i moje zaplecze to gosp. 30 ha, mój ojciec "nastawia sie na krowy" obecnie 25 DJP plus jakieś cielaki, a i jeszcze możliwość powiększenia gospodarstwa jest/bedzie dośc trudne więc...

Po ukończeniu studiów plauje:

-zacznę od planu 2, z 30 ha utrzymam ok 50 DJP plus jałówki(ok.10) po dobrych krowach dla siebie. Czyli krótko mówiąc z 30 ha nie wyżywie rodziny siejąc zboża tylko na sprzedaż, natomiast przy takim areale utrzymam stado krów już zdolne do tego by zapewnić jakis tam poziom.

-plan 1. (p.s. marzenie). Kupić gosp. +400 ha i żyć tylko ze sprzedaży płodów rolnych. (przenica, rzepak, ziemniaki itp.). Chyba że bedzie dużo łąk, pastwisk to i bydło żeby ziemia sie nie marnowała. Cena takiego gosp. to w zależności od województwa 6-9mln.(zależne od klasy ziemi, budynków czy są i w jakim stanie). Przez 1-2 lat obrobiłbym to sprzętem jaki posiadam obecnie a reszte maszyn bym kupił, ale tylko najpotrzebniejszych (ciąg.+200KM+pług+siewnik+drugi kombajn),a potem sukcesywnie lepszy sprzęt.

 

moje pytanie jest takie w zw. z tym:

1. Czy jest choć mała szansa ze jakiś bank udzieli mi kredytu pod zastaw tego gospodarstwa które chce nabyć?

w sensie jak nie dam rady ze spłatą to zabiorą mi gosp.(te zakupione) i te 10-20% wkładu własnego przepadnie.

2. chciałbym wziąć kredyt na zakup ziemi i drugi (max 300-400tys. na sprzęt najpotrzebniejszy)czy byłaby taka możliwośc?

3. prosze o wasze opinie. zdaje sobie sprawę ze start jest trudny ale jak by poszło....

plan1 teoretycznie szansa jest ale w praktyce to te 30ha zastawu to pikus,chyba ze bedziesz mial super poreczyciela.

Chyba nie rozumiesz pojecia wkladu wlasnego czyli jesli wklad wlasny ma wynosic 20% i 400ha kupujesz za9mln to musisz miec swoich pieniedzy 1,8mln(20% z 9mln) a kredytu dostaniesz 6,2mln. Jesli okaze sie ze nie jestes w stanie splacic kredytu to wowczas bank przejmuje ziemie i sprzedaje ja w celu pokrycia długu. ziemia wowczas jest sprzedawana tanio

 

warto 9 mln inwestowac w rolnictwo?przez 15 lat zaplacisz odsetek 2,7mln od kredytu w wysokosci 9mln

pomyslales ile wynosi stopa zwrotu?zebys wyszedl na swoim musisz miec ok1mln zysku co roku

 

utopia

 

plan 2 jest racjonalny

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj