DrJoint

Sterownik zbiornika mleka

Polecane posty

DrJoint    4

Witam. Zakupilem uzywany zbiornik który stał 2 lata i poprzedni wlasciciel nie pamieta nic ale mowi ze do konca było dobrze. Ustawiłem i zalałem ciepła wodą, uruchomil sie, schłodził do 3.8 stopnia po czym wyłaczyl sie agregat a mieszadło ciagle mieszalo. Czekalem ze moze sie wyłączy ale nie, w miedzy czasie samego mieszania temperatura obnizyla sie do 2.5 stopnia i wylaczylem go z prądu. Podłączyłem ponownie i okej, byl w trybie czuwania. Ktoś na obudowe sterownika zamontowal wlacznik chwilowy, ale w fabryczne miejsce sterownika, wcisnelem na chwile i wlaczylo sie mieszadło i juz nie wyłączyło (odlaczylem z sieci) . Sterownik ze zdjecia. Jak ustawić zeby temperatura byla 4 stopnie i mieszadlo działało tak jak powinno? Widac jakby 4 pokretla na śrubokręt i 2 przyciski do przeduwania gora doł. Przycisk z naposem Test tez nie wiem od czego

20220903_120837.jpg

20220903_120457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100

Też kiedyś kupiłem zbiornik który stał jakiś czas nie używany miał podobne objawy czyli cały czas chodziło mieszadło z chłodzeniem tez coś było nie tak. Przyjechał serwisant i powiedział że stał długo w wilgotnym pomieszczeniu i sterownik jest do wymiany. Poprzedni właściciel zaklinał się że do końca wszystko było dobrze. Moja rada ( jeśli mogę) wezwij fachowca to Ci sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4
chyba bede musial tak zrobic. co z chlodzeniem bylo nie tak? zebym wiedzial na co uwage zwrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100
przekłamywał temperaturę ale to była wina termometru największy problem był z mieszadłem cały czas chodziło. Jeśli będziesz zmieniał sterownik to wymień i czujnik temperatury( termometr) jest w zestawie ze sterownikiem, u mnie nie wymienił bo stwierdził że stary jest dobry i przyjeżdżał jeszcze raz bo mleko zamarzło. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
Dnia 4.09.2022 o 14:39, DrJoint napisał:

chyba bede musial tak zrobic. co z chlodzeniem bylo nie tak? zebym wiedzial na co uwage zwrocic

pewnie już dawno ogarnięte ale najlepiej zadzwonić do producenta i zapytać, Może by go sprawdzili i ewentualnie naprawili za niewielki pieniądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

u mnie tak. winna byla cewka w silniku od mieszadla. pokazywalo glupoty bo raz mieszal a raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Forumowicze, posiadam swoją zacną c330m i mam problem ze światłami z tyłu, przód świeci ok. 
      Czy stare lampy czy nówki z tyłu świeci tylko kierunkowskaz, zero postoju i stopu. Prąd do lamp dochodzi bo jednak świecą kierunkowskazy. Dodam, że nigdy nie grzebałem w elektryce. Chciałbym to sam zrobić, lecz za bardzo nie wiem od czego zacząć, 
      Ktoś miał podobny problem ?
      Proszę o jakieś konstruktywne komentarze, schematy podłączenia tyłu w ciapku. 
       
    • Przez Tomo555
      Witam. Mam problem z class scorpion 9040. Odpali, będzie normalnie jezdzic wszystko funkcjonować, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika zapala się kontrolka od hamulca pneumatycznego/ręcznego i nie gaśnie. hydraulika zwalnia i maszyny nie chce jechać. Co może być problemem? Pozdrawiam
    • Przez mlodyrolnik07
      Witam mam pytanie jak nazywa sie ta wtyczka, zakupilem ladowarke bez radia a w miejscu radia jest ta oto wtyczka i nie moge znalezc radia z taka wtyczka.(ładowarka Jcb 520-50)



    • Przez Adeq95
      Witam, czy ktoś z forum użytkuje interfejsy diagnostyczne takie jak np. JALTEST, TEXA, a może coś innego z uniwersalnych testerów. Chodzi mi o opinie ludzi którzy na tym pracowali a nie tych które "coś gdzieś słyszały". W głównej mierze chodzi mi czy nadają się do konkretnej diagnostyki i czy poradzą sobię z kalibracją skrzyni, hydrauliki, programowaniem czujników itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kupno interfejsów oryginalnych do poszczególnych marek ale chciałbym uzyskać informację czy te uniwersalne za "grubą kasę" się do czegoś nadają, bo wydawać 15 tys na coś czym można tylko odczytać i ewentualnie skasować błędy nie ma sensu. 
      Wiem że kilka tematów odnośnie interfejsów już było ale nikt nigdzie nie napisał jak działają w praktyce więc zakładam nowy temat. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj