Młody1997

Niezgodność granic pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Badwolf    326

Twoim problemem jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Czy byliśmy w sądzie? I kiedy zacytujesz ten fragment, w którym pisałem ze sąsiada postraszylem? O odszkodowanie ewentualnie możesz się ubiegać, sprawie która poszła na twoją korzyść. Musisz udowodnić ze ktoś był w złej wierze w ciebie worany. Ale jak już mówiłem, tego nie zrozumiesz, bo najwidoczniej przerasta to twoje mozliwosci

4 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

🤔ajnie tam u was wszystkim zmniejszajo to gdzie to ginie? Paruje ta ziemia czy jak? 

Człowieku jeśli coś jest w papierach to  ma być na polu i tyle. Inaczej to jakiś totalny burdel by był i tyle. 

A jak nie ma na polu to co geodezja ci dołoży? 🙂 Ogólnie nie lubię kogoś obrażać. Im więcej piszesz tym bardziej robisz z siebie idiotę. I jak piszesz do mnie, zacytuj gdzie pisałem o straszeniu sąsiada 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Chłopie nie ma takiego prawa aby ktoś wstecz ci płacił ze pozwoliłeś mu posiadać swoją własność piszesz bzdury i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Kto powiedział ze mu pozwoliłem?  Kiedy zacytujesz ten fragment, ze straszę sąsiada? Tobie napisać po polsku, to ty zaraz dalej swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

ile ci tam wyparowało tej ziemi? bo to bardzo ciekawe że wezwałeś geodete aby zmniejszył  pow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
14 minut temu, Bogdan_ja napisał:

? 🤔ajnie tam u was wszystkim zmniejszajo to gdzie to ginie? Paruje ta ziemia czy jak? 

Ty każda wypowiedź przerobisz na swoje, nie pisałem ze wszystkim zmniejszajo, tylko ze są takie przypadki. Raz wzieles geodetę i tu experta zgrywasz. du*e widziałeś, w d*pie byłeś 😚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie no bardzo ciekawy przypadek że sąsiad ci podoral a i tak miałeś za dużo i trza było zmniejszyć. No i on tyz miał za dużo. To kto miał ta ziemie w takim razie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Na działce ponad 3 ha, jak to mówisz wyparowalo 8 ar. Jakby zostało tak jak było worane dotychczas, brakowało by więcej. Zawołałem geodetę, żeby skończyć cyrk z podorywaniem. Co mi to daje, ze mam w papierach więcej niż na stanie? Rozsądny człowiek, chce rozwiązać problem. I zacytuj ten fragment gdzie straszę sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

Nie no bardzo ciekawy przypadek że sąsiad ci podoral a i tak miałeś za dużo i trza było zmniejszyć. No i on tyz miał za dużo. To kto miał ta ziemie w takim razie? 

Nikt jej nie miał. Brakuje u niego i u mnie. Jesteś zbyt gl*pi widać, żeby to zrozumiec. Zacytuj ten fragment. Przecież jesteś w tym dobry? Co się stało. Taką drogę przedstawił mi geodeta, jak może wyglądać taki konflikt w sądzie. Geodeta ten, był wyznaczany do mediacji już w konfliktowych granicach. Za trudne, wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Żaden geodeta nie opowiada takich bzdur bo nie ma takiego prawa. Odszkodowanie możesz zażądać od dnia w którym wystawisz na piśmie swoje żadania... Tu możesz wezwać do opuszczenia lub wyznaczyć opłatę itp. Jeśli tego nie robisz przez 10 lat to nic ci się nie należy bo jest to tzw. ciche przyzwolenie na taki stan lub poprostu się nie interesujesz i nie dbasz o swoją własność. Nie ma w polskim prawie takiego czegoś że możesz wstecz coś żadać. 

Ktoś może posiadać twoja własność i jest to legalne w tym kraju. Żeby to przerwać musisz się o to dopominać... i tak tylko od dnia  w którym to zrobisz na piśmie należy ci się ewentualnie odszkodowanie itp. za bezumowne korzystanie. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Bo ty tak mówisz. Jak twoje wypowiedzi kupy się nie trzymają. Gubisz się w swoich wypowiedziach. Zacytuj gdzie straszyłem sąsiada i zacytuj gdzie pisałem, ze wszystkim zmniejszają. Po co brniesz w coś o czym widać nie masz pojęcia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

No postraszyles ponoć  że odszkodowanie się należy za 10 lat wstecz. 🤔Chłopina się wystraszył i oddał choć sam ma  mało. 

Ale mnie ciekawi gdzie tq ziemia wyparowała. 🤔

Nie za ja tak mówię tylko takie jest prawo w tym kraju. Wiec nie pleć bzdur o czymś czego nie ma. 

Mi się to nie podoba i ja uważam że własność jest święta i jeśli ktoś wchodzi w posiadanie cudzej rzeczy bez pytania powinien płacić i to słono. 

Ja tu bym liczył nawet 20 lat wstecz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Powiem Ci gdzie ziemia paruje. Jest coś takiego jak błąd i każdy pomiar geodety też jest nim obarczony. U mnie  był robiony podział 2 działek rolnych. W pierwszym przypadku powierzchnia wzrosła z 87 na  89 ar, w drugim zmalała z 1,6720 ha na 1,6642 ha. Szerokość działki  w obu przypadkach niecałe 50 m. Dla metody pomiaru w tamtym czasie (scalenie w 1986r) przy tej szerokości działki obowiązywała odchyłka +/- 15 cm.  Robotę robił mi geodeta który akurat pracował przy tym scaleniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

nie wiem nad czym tu sie tak zastanawiacie,bierze sie geodete a on wznawia granice i jeżeli sąsiad ma troche oleju w głowie to podpisuje protokół i po sprawie a jak nie no to może wyznaczyć swojego albo isć do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
14 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Człowieku jeśli coś jest w papierach to  ma być na polu i tyle. Inaczej to jakiś totalny burdel by był i tyle. 

Ja powiem , odwrotnie, to co jest na polu w terenie tak ma być w papierach ,bo dopiero wtedy jest burdel, ziemia to nie balon że dmuchniesz i obszar się powiększy.Także granice działek powinny pokrywać się z faktycznym przebiegiem np dróg, rowów nie tak jak jest u mnie gdzie działka rowu melioracyjnego jest narysowana ok 15 m dalej w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
10 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Powiem Ci gdzie ziemia paruje. Jest coś takiego jak błąd i każdy pomiar geodety też jest nim obarczony. U mnie  był robiony podział 2 działek rolnych. W pierwszym przypadku powierzchnia wzrosła z 87 na  89 ar, w drugim zmalała z 1,6720 ha na 1,6642 ha. Szerokość działki  w obu przypadkach niecałe 50 m. Dla metody pomiaru w tamtym czasie (scalenie w 1986r) przy tej szerokości działki obowiązywała odchyłka +/- 15 cm.  Robotę robił mi geodeta który akurat pracował przy tym scaleniu. 

Chlopie geodezja w 95 r już robiła u mnie z dokładnością co to 1 cm. Dziś przy pomiarach satelitarnych i obecnej technice nie ma prawa być takiego burdel. 

Kupujesz coś na co masz wypisz rejestru  który robi geodezja i masz policzone ile ha tam jest i tak ma być. Place za 22ha to ma tyle być i tyle ma namiezyc i mi to okazać. Inaczej to totalny burdel i po co te mapy i te pomiary?

Granice to przesuwają sobie ludki... I udają głupich że tak było od lat i geodeta tak wyznaczył. 

Ktoś kto toleruje taki stan wiele lat jest sam sobie winien. To trzeba robić porządek jak najszybciej a  nie czekać. 

Jeśli działka nie była wznawiana przez 30 lat i brakuje 30 arów tak jak autor napisał to już jest praktycznie nie do odzyskania. 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

Tak z krótkiego życia, ale całego na wsi nauczyłem się, że trzeba być uczciwym, ale pilnować tego co swoje jeszcze bardziej. Takie ograniczone zaufanie do innych. Jak teraz robię w polu sam i słyszę od matki, że za bardzo do brzegu dooruję albo koszę łąkę, bo sąsiad... to to olewam, bo teraz za dużo zostawisz to z pewnością granica się przesunie albo ktoś kilkanaście cm łąki podetnie agregatem.

18 godzin temu, cantstop napisał:

nie wiem nad czym tu sie tak zastanawiacie,bierze sie geodete a on wznawia granice i jeżeli sąsiad ma troche oleju w głowie to podpisuje protokół i po sprawie a jak nie no to może wyznaczyć swojego albo isć do sądu

Z tym, że większość ludzi jest pazernych i szczerze mówiąc byłby głupi gdyby o tak podpisał, że ja mu odbiorę 30 arów. Na razie podjąłem jakiekolwiek działania, w przeciwieństwie do rodziców, którzy średnio pilnowali swoich interesów. Mi zależy na tym, żeby była zgodność papierów i stanu faktycznego. Jak mi się należy 1,63 ha to tak powinno być, a jak 30 arów mniej to urzędasy mają skorygować papiery, bo to ja płacę podatek za powierzchnię, której nie mam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Odświeżę temat, co robić za sąsiadem idiotą, dwa razy sam wezwał geodetę,który wytyczył granicę, wbił paliki. Teraz ten sąsiad orał, paliki oczywiście zniknęły razem z moim pierwszym rzędem kukurydzy od granicy. Przy geodecie udaje miłego, jak tylko odjedzie geodeta ten wyzywa od gnid i debili i jego tatuś lepiej wie gdzie ma być granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7904
48 minut temu, jaco512 napisał:

Odświeżę temat, co robić za sąsiadem idiotą, dwa razy sam wezwał geodetę,który wytyczył granicę, wbił paliki. Teraz ten sąsiad orał, paliki oczywiście zniknęły razem z moim pierwszym rzędem kukurydzy od granicy. Przy geodecie udaje miłego, jak tylko odjedzie geodeta ten wyzywa od gnid i debili i jego tatuś lepiej wie gdzie ma być granica.

Odezwij się na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj