Młodyrolnik16

Pszenżyto na gorsze stanowiska opolskie

Polecane posty

aprochota    327

Rotondo się sprawdza na słabych ziemiach też jestem z opolskiego i od lat sieje ta odmianę. długo się krzewi przy ziemi przez to zwierzyna też niechętnie ja obgryza. naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Bzdura, Rotondo jest w typie pszenicznym, zajrzyj na stronę Danko, które odmiany zalecają na słabe gleby, na pewno nie Rotondo. Popieram Papkin- Meloman, Trapero, Avokado na słabsze gleby

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
40 minut temu, jaco512 napisał:

Bzdura, Rotondo jest w typie pszenicznym, zajrzyj na stronę Danko, które odmiany zalecają na słabe gleby, na pewno nie Rotondo. Popieram Papkin- Meloman, Trapero, Avokado na słabsze gleby

A Probus ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

w tym roku miałem na IVb i był ok, teraz pewnie i na V klasę trafi w ramach prób. poczytaj też o octavio, miałem na mozaice gdzie miejscami jest piasek i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
26 minut temu, yaro_1 napisał:

w tym roku miałem na IVb i był ok, teraz pewnie i na V klasę trafi w ramach prób. poczytaj też o octavio, miałem na mozaice gdzie miejscami jest piasek i było ok

Ile sypnęło ci z 4b ? Jak duże nawożenie i jak z ochroną ? Mam właśnie pola 4a.b i 5 klasa no i właśnie mam wybór między probusem a Rotondo co lepsze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

I się przekona że probus lepszy, chyba że ma V klasę ale z zapasem wody. Na oko jakies 6,5t, z 3,2ha byly trzy przyczepy pronar 8t, nawożenie 200kg polifoski, 200 saletrosan, 200 zaksan. Ochrona 2 razy grzyb, chwasty jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

W zeszłym roku kupiłem Toro, kwalifikowany materiał ale dwuletni, taniej sprzedawca puścił, siany po pszenicy na 5 klasie i z hektar 4b w rogu jednej działki oraz niecały hektar 6 klasy z boku innej działki. Z 11,5 ha nasypało 74 tony, wszystko przeszło przez wagę czyli średnio 6,43, najgorzej sypało na tym kawałku czwórki a najlepiej na tej podłej leśnej szóstce, wtf.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

mam swoje dwa kawałki po łące jeden 0,3ha drugi 0,5ha, oba czarny piach IV i V klasa, ale nawet w czasie suszy jest wilgoć, z większego kawałka nie zmieściłem w zbiornik w kombajnie (4,4m3) a z mniejszego było 3/4 zbiornika, piach piachowi nie równy, było by lepiej tylko na większym kawałku wszystko leżało, a na mniejszym na wiosnę był na połowie był staw, pszenżyto trapero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Rotondo fajne pszenżyto, ale nie na piaski Alabamy . Na 3, 4 klasie super wychodzi. Na gorszych kawałkach słabo wypada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj